• Ceturtdiena, 2019. gada 23. maijs
  • Vārda diena: Leontīne, Ligija, Lonija, Leokādija
  • Rīgā °C, vējš m/s, mm Hg, %
LSM Bērnistaba

Rīta pārraides

05:58

Latvijas himna

06:00

Ziņas

06:05

Labrīt

06:30

Ziņas

06:34

Sporta ziņas

06:39

Labrīt

Daugavpils Futbola skola starp politiskajiem un ekonomiskajiem "dzirnakmeņiem"
Par Eiropas finansētām mācībām un iespēju doties pieredzes apmaiņas braucienos

Vienai no Daugavpils pašvaldības dibinātajām un finansētajām sporta skolām - Futbola skolai nepilna mēneša laikā skolā divas reizes mainīts vadītājs, kā dēļ skolas treneriem iekavējusies algu izmaksa, bet teju 450 skolas audzēkņi spiesti trenēties apstākļos, kuros valda neziņa par skolas nākotni un neskaidrība par turpmāko tās finansējumu. Jau vēstīts, ka novembra sākumā, aizdomās par darbībām, kas saistītas ar iespējamiem daudzkārtējiem finanšu pārkāpumiem, uz dienesta pārbaudes laiku no amata tika atstādināts Daugavpils Futbola skolas direktors Nauris Mackevičs, darbu zaudēja arī viņa vietā ieceltais Aleksandrs Vlasovs, nav skaidra arī esošā, uz laiku vadītāja pienākumus pildošā Jura Stivriņa liktenis. Šīs kaislības Daugavpils futbola skolā nav tikai lokāla pilsētas problēma, bet situācija ir līdzīga daudzviet, tā esošo problēmu skaidro Daugavpils domes vadība, kas sola atbalstu šīs skolas pastāvēšanai un gaida šobrīd skolā uzsāktā audita rezultātus.

Vada:

Jānis Ramāns

Lasīt vairāk

07:00

Ziņas

07:05

Labrīt

Rīgas Stradiņa universitātē sākas elektroniskā ziemas pieteikšanās studijām
Ieva Bikava: Runāt par lielu politisko krīzi ir pāragri

Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) sākas elektroniskā ziemas pieteikšanās studijām - 10.janvārī. Tur ir visādas programmas, tādas kuras jau 20 gadus, bet ir viena pilnīgi jauna - "Veselības komunikācija". Ko tas nozīmē, kādus speciālistus šī programma sagatavo, vai ir kādi piemēri citās augstskolās - vairāk zvanām (RSU) Komunikācijas fakultātes (KF) vienai no programmas "Veselības komunikācija" vadītājām Vitai Savickai.

Vada:

Jānis Ramāns

Lasīt vairāk

07:30

Ziņas

07:34

Sporta ziņas

07:39

Labrīt

07:44

Labrīt

Vitolda Mašnovska enciklopēdija "Muižas Latvijā"
Eriks Ādamsons. Dzejas un īsstāstu krājums "Rotaļlietu krodziņš"

Fotogrāfs un kultūras pieminekļu pētnieks Vitolds Mašnovskis 40 gadu garumā aizrautīgi pētījis Latvijas muižas. Gan izzinot to vēsturi no visdažādākajiem avotiem, gan fiksējot muižu situāciju mūsdienās.

Viņa pētījuma augļi apkopoti unikālā enciklopēdijā „Muižas Latvijā”, kas tiks izdota vairākos sējumos.

Pirmā sējuma atvēršanas svētki notiks ceturtdien Latvijas Zinātņu akadēmijā.

Šāds vienots, strukturēts izdevums par Latvijas muižām nāk klajā pirmo reizi, līdz šim informācija bija fragmentāra un izkaisīta pa dažādiem krājumiem.

Plašāk Baibas Kušķes ierakstā, kura uz sarunu aicināja enciklopēdijas veidotāju Vitoldu Mašnovski.

Lasīt vairāk

08:00

Ziņas

08:05

Labrīt

„Dzelteno vestu” protesti ir nesuši lielu satricinājumu Francijā un citviet Eiropā
Bunkus slepkavības atklāšana – policijas goda lieta

„Tā ir gan sabiedrības, gan demokrātijas krīze,” tā vērojot izdemolētos veikalus un sadedzinātās automašīnas Parīzes ielās konstatēja Francijas finanšu ministrs Bruno Lemērs. Pēdējo nedēļu intensīvie „Dzelteno vestu” protesti ir nesuši lielu satricinājumu Francijai un arī ir pārauguši tās robežas, jo demonstrācijas ir notikušas arī Beļģijā un Nīderlandē.

Taču notikušais liek uzdot daudz jautājumu, gan par to, kas notiks ar līdz šim, šķietami, progresīvajām Francijas prezidēta Emanuela Makrona idejām un vai taisnība, ka protestos savu roku ir pielicis Kremlis, kas atkal liek domāt par jauna veida hibrīduzbrukumu.

Par visu to šorīt runāsim ar kolēģi Inu Strazdiņu, kura arī nedēļas nogalē pati klātienē nedēļas pieredzēja „dzelteno vestu” protestus un sadursmes Briselē.

Vada:

Zane Mače

Lasīt vairāk

08:30

Ziņas

08:34

Sporta ziņas

08:39

Labrīt

08:44

Labrīt

Divu bērnu mamma: lai atrastu laiku darbam un ģimenei ir jāsakārto prioritātes

Jau nākamnedēļ tiks dots starts labdarības maratonam „Dod Pieci”, kura laikā trīs Latvijas Radio 5 DJ – Toms Grēviņš, Magnuss Eriņš un šogad arī Marta Grigale, stikla studijā atskaņos dziesmas pret ziedojumu. Šogad akcija aicina vecākiem vairāk laika veltīt savām atvasēm un par labdarības akcijā saziedotajiem līdzekļiem, tiks izveidota atbalsta programma vecākiem. Turpmāk mēs klausītājus iepazīstināsim ar dažādu ģimeņu stāstiem. Un pirmais no tiem būs par ģimeni, kura var tikai pateikties, ka tiem bija dota iespēja būt kopā ar saviem bērniem, jo tikai tā bērni varējuši izaugt par tik veiksmīgiem cilvēkiem, cik viņi ir šodien.

Vada:

Rūdolfs Krieviņš

Lasīt vairāk

09:00

Ziņas

09:07

Kā labāk dzīvot

Cukurs un tā aizstājēji - jebkura saldviela jālieto saprātīgi

Cukuru nereti dēvē par „balto nāvi”, bet kā ir ar cukura aizvietotājiem un citiem saldinātājiem? Kāda ir to ietekme uz cilvēka organismu.

Vada:

Elvis Jansons
Loreta Bērziņa

Lasīt vairāk

10:00

Ziņas

10:07

Zināmais nezināmajā

Fotografēšana un filmēšana, nenodarot pāri dabai

Tehnoloģijām kļūstot pieejamākām un lētākām, aizvien vairāk cilvēku fotografē un filmē dabu - ar telefoniem, foto kamerām un droniem. Kā to darīt, neapdraudot savvaļas dzīvniekus, kādos gadījumos dronu u.c. rīku izmantošana ir attaisnojama un kad tomēr ne?

Vada:

Sandra Kropa
Zane Lāce
Paula Gulbinska

Lasīt vairāk

11:00

Ziņas

11:07

Kultūras Rondo

Jānis Akuraters. Sonetu un elēģiju krājums "Sirds varā"
Baltijas valstu Rakstnieku savienību pārstāvji diskutē par sadarbību

Jānis Akuraters lielākoties pazīstams kā prozaiķis un dramaturgs. Taču mūža gaitā viņš rakstījis arī dzeju, kas no 1905. līdz 1938. gadam izdota 12 stilistiski daudzveidīgos krājumos. Šoreiz Toms Treibergs un Svens Kuzmins dalās iespaidos par Jāņa Akuratera 1911. gadā izdoto sonetu un elēģiju krājumu "Sirds varā" no dzejnieces Velgas Kriles privātās bibliotēkas.

Vada:

Toms Treibergs

Lasīt vairāk

11:33

Kultūras Rondo

"TabFab" radošā kvartāla turpmākās attīstības ieceres

Noskaidrots "TabFab" radošā kvartāla metu konkursa uzvarētājs. Kā turpmāk paredzēts apsaimniekot “TabFab” vairāk nekā 5 miljonus eiro lielo budžetu? Kādas ir idejas par radošā kvartāla saturisko izmantošanu?

Vada:

Zigfrīds Muktupāvels
Ingvilda Strautmane
Santa Lauga

Lasīt vairāk

Dienas pārraides

12:00

Pusdiena

Partijas "KPV LV" frakcijas un valdes kopsēdē spriež par iekšējām pretrunām
Atkārtoti vērtēs ideju par biežākām tehniskajām apskatēm pasažieru komercpārvadātājiem
ES tiesa: Lielbritānija ir tiesības vienpersoniski atsaukt izstāšanos no bloka
Vai „Dzelteno vestu” protesti Francijā un citviet Eiropā ir Kremļa pirksts?

Šodien beidzas termiņš, līdz kuram Valsts prezidents Raimonds Vējonis ir aicinājis partijas „KPV LV” premjera kandidātu Aldi Gobzemu izveidot valdību. Divu nedēļu laikā Gobzems oficiāli ir nācis klajā ar diviem Ministru kabineta piedāvātajiem variantiem. Neviens no tiem nav guvis Saeimas vairākuma atbalstu. Tos kritizēja arī partijas līdzpriekšsēdētājs Artuss Kaimiņš, kas raisīja bažas par partijas vienotību. Šodien, pulksten 11 sākās „KPV LV” frakcijas un valdes kopsēde. Sēdes iznākumu gaida arī mūsu korespondente Ella Semjonova. Šobrīd mēs esam ar viņu sazinājušies.

Vada:

Ina Strazdiņa

Lasīt vairāk

12:30

Īstenības izteiksme 15 minūtēs

Daugavpilī sadārdzinās un ievelkas būvprojekti

Tie ir gan Eiropas Savienības fondu, gan pašvaldības finansēti objekti, tostarp izglītības iestādes, kuru nodošana ekspluatācijā ir iekavējusies pat ne jau vairs mēnešu, bet gadu griezumā. Iizmaksas pēdējo gadu laikā iesāktajiem un nepabeigtajiem objektiem jau pieaugušas teju par diviem miljoniem eiro. Kurš ir atbildīgs šajā situācijā – projektētāji, būvnieki vai pasūtītājs?

Vada:

Silvija Smagare

Lasīt vairāk

12:45

Brīvais mikrofons

13:00

Ziņas

13:07

Krustpunktā

Kādi mēs esam, sākoties jaunam dzīves cēlienam? Vērtē rakstniece Gundega Repše

Latvijas simtgadi mēs sagaidījām lielā emocionālajā pacēlumā. Iespējams, kādam dzima apņemšanās dzīvot krietnāk, domāt valstiskāk. Svētku kulminācija pagāja ātri, dzīve atgriezās ierastā ritmā un svētku pēcgarša izrādījās ar savu rūgtumiņu, bet politikā vispār šobrīd valda jukas un neskaidrība. Kādi mēs esam, sākoties jaunam dzīves cēlienam, par to saruna ar rakstnieci Gundegu Repši.

Vada:

Evija Unāma
Māra Jansone

Lasīt vairāk

14:00

Ziņas

14:07

Ģimenes studija

Vakcinēšanās - pirmo pošu nozīme jaundzimušā veselības sargāšanā

Kādas ir vecāku, bērnu un sabiedrības tiesības vakcinēšanas jautājumos un cik liela ir pašu pirmo pošu nozīme jaundzimušā veselības sargāšanā?

Vada:

Agnese Linka
Ilze Zvaigzne

Lasīt vairāk

15:00

Ziņas

15:06

Latvijas dienasgrāmata

Kaltenes stāsti jeb fotogrāfa Georga Avetisjana dienasgrāmata

Šīs nedēļas dienasgrāmatas autors ir fotogrāfs Georgs Avetisjans.  Latvijā viņš sevi pieteicis ar izstādi „Dzimtene”, kas pašlaik skatāma Fotogrāfijas muzejā. Izstāde apliecina Georga stāstnieka talantu, caur fotogrāfijām, priekšmetiem un audio intervijām veidojot nostalģisku un vienlaikus ļoti simbolisku stāstu par viņa dzimto Kalteni, kas nes Latvijas garākā ciema titulu.

Vada:

Māra Rozenberga

Lasīt vairāk

15:36

Dienas vidū

Vecie labie gabali

16:00

Ziņas

16:05

Pēcpusdiena

Ko varētu paredzēt visaptveroša valsts aizsardzības sistēma?

Aizsardzības ministrija uz izskatīšanu valdībā virza projektu ministrijām līdz nākamā gada vasarai sagatavot priekšlikumus visaptverošas valsts aizsardzības sistēmas ieviešanai.

Vada:

Arta Skuja
Jānis Krops

Lasīt vairāk

16:30

Ziņas

16:34

Sporta ziņas

16:39

Pēcpusdiena

Tādi esam

Sabiedrisko mediju balvai Kilograms kultūras šajā pusgadā ir pievienota jauna kategorija Mana kultūrvieta, ikviens, aizpildot pieteikuma anketu, var pieteikt savu iecienītāko kultūrvietu. Žūrija izvērtēs visas pieteiktās vietas, fināla balsojumam izvirzot četras, un tieši skatītāju balsojums noteiks interesantāko no tām. Viena no pieteiktajām kultūrvietām ir arī Varakļānu muižas pils. Šis gads pilij ir bijis notikumiem bagāts, atvērta jauna ekspozīcija un pilij nomainīts jumts. Vairāk Lāsma Zute.

Kultūras afiša

Jauna izrāde "Bernardas albas nams" Liepājas teātrī, režisors Viesturs Meikšāns.

Šī diena vēsturē

1936. gada 10. decembrī Lielbritānijas karalis Eduards VIII atteicās no troņa. Tā bija īsta izšķiršanās starp varu un mīlestību.

17:00

Ziņas

17:05

Pēcpusdiena

Eiropas Savienības Tiesa secina, ka Lielbritānija var vienpusēji apturēt "Breksitu"
Stradiņa slimnīca saviem pacientiem "stingri rekomendē" vakcinēties pret gripu

ES Tiesa secina, ka Lielbritānija var vienpusēji apturēt "Breksitu".

Vada:

Arta Skuja
Jānis Krops

Lasīt vairāk

17:30

Ziņas

17:34

Sporta ziņas

17:39

Eiro fokusā

Trauksmi ceļ viesmīlības nozares uzņēmēji, jo pašvaldības iesaistās uzņēmējdarbībā, sniedzot subsidētus jeb krietni lētākus pakalpojumus. Tirgus kropļošana apdraud arī vietējo uzņēmēju izdzīvošanu. Vairāk stāsta Daina Zalamane.

Viesos:

Ziemele Asnāte
"Lauku ceļotāja" vadītāja
Feldmane Andra
LPS padomniece uzņēmējdarbības jautājumos
Apsītis Antis
Konkurences padomes Konkurences veicināšanas nodaļas vadītājs

17:44

Pēcpusdiena

Vakara pārraides

18:00

Dienas notikumu apskats

Gobzems: Partija neatbalstīs Rinkēviča un Pabrika premjera kandidātus
Mediķu algas no 1. janvāra kāps, apgalvo Veselības ministrija; nauda gan vēl jāmeklē
Aptuveni 150 valstis Marakešā atbalsta ANO Migrācijas paktu
Lielbritānijas parlamentā atlikts balsojums par Brexit vienošanos

Divu nedēļu laikā partijas „KPV LV” premjera amata kandidātam Aldim Gobzemam neizdevās iegūt Saeimas vairākuma atbalstu. Tāpēc, aizritot noteiktajam termiņam, Valsts prezidents Raimonds Vējonis nolēma Gobzema nomināciju atsaukt. Jau rīt prezidents atkārtoti aicinās politisko partiju pārstāvjus uz sarunu Rīgas pilī, lai spriestu par turpmāko valdības veidošanas procesu. Kādu nākamo premjera kandidātu varētu izskatīt prezidents un kādu uzreiz noraidīs Aldis Gobzems, stāsta Ella Semjonova.

Vēl ap pusdienlaiku „KPV LV” premjera kandidāts Aldis Gobzems tēlainajā izteicienā pauda cerību par uzvaru un solīja Valsts prezidentu iepazīstināt ar trijiem scenārijiem valdības izveidei.

Vada:

Gints Amoliņš

Lasīt vairāk

18:30

Īstenības izteiksme 15 minūtēs

Daugavpilī sadārdzinās un ievelkas būvprojekti

Tie ir gan Eiropas Savienības fondu, gan pašvaldības finansēti objekti, tostarp izglītības iestādes, kuru nodošana ekspluatācijā ir iekavējusies pat ne jau vairs mēnešu, bet gadu griezumā. Iizmaksas pēdējo gadu laikā iesāktajiem un nepabeigtajiem objektiem jau pieaugušas teju par diviem miljoniem eiro. Kurš ir atbildīgs šajā situācijā – projektētāji, būvnieki vai pasūtītājs?

Vada:

Silvija Smagare

Lasīt vairāk

18:45

Ziņas vieglajā valodā

18:52

Mūzika

19:00

Ziņas

19:07

Monopols

Mūziķis Artūrs Uškāns: Folklora dzīvo lauku vidē, pilsētā jādomā, kā to pasniegt cilvēkiem

Multimākslinieks, mūziķis-multiinstrumentālists, komponists, aranžētājs, dzejnieks, folklorists, producents, etnoroka grupas “Laimas Muzykanti” līderis - Artūrs Uškāns.

Vada:

Arita Grīnberga
Anna Būmeistere

Lasīt vairāk

20:00

Ziņas

20:05

Kā labāk dzīvot

Cukurs un tā aizstājēji - jebkura saldviela jālieto saprātīgi

Cukuru nereti dēvē par „balto nāvi”, bet kā ir ar cukura aizvietotājiem un citiem saldinātājiem? Kāda ir to ietekme uz cilvēka organismu.

Vada:

Elvis Jansons
Loreta Bērziņa

Lasīt vairāk

20:45

Labu nakti

Lempis. Pasaku stāsta Imants Skrastiņš

21:00

Ziņas

21:05

Krustpunktā

Kādi mēs esam, sākoties jaunam dzīves cēlienam? Vērtē rakstniece Gundega Repše

Latvijas simtgadi mēs sagaidījām lielā emocionālajā pacēlumā. Iespējams, kādam dzima apņemšanās dzīvot krietnāk, domāt valstiskāk. Svētku kulminācija pagāja ātri, dzīve atgriezās ierastā ritmā un svētku pēcgarša izrādījās ar savu rūgtumiņu, bet politikā vispār šobrīd valda jukas un neskaidrība. Kādi mēs esam, sākoties jaunam dzīves cēlienam, par to saruna ar rakstnieci Gundegu Repši.

Vada:

Evija Unāma
Māra Jansone

Lasīt vairāk

22:00

Ziņas

22:05

LR3 raidījuma atkārtojums

Trompetistam Jānim Klišānam - 75

Vada:

Rūta Paula

23:00

Ziņas

23:03

Dienas notikumu apskats

23:30

Īstenības izteiksme 15 minūtēs

Daugavpilī sadārdzinās un ievelkas būvprojekti

Tie ir gan Eiropas Savienības fondu, gan pašvaldības finansēti objekti, tostarp izglītības iestādes, kuru nodošana ekspluatācijā ir iekavējusies pat ne jau vairs mēnešu, bet gadu griezumā. Iizmaksas pēdējo gadu laikā iesāktajiem un nepabeigtajiem objektiem jau pieaugušas teju par diviem miljoniem eiro. Kurš ir atbildīgs šajā situācijā – projektētāji, būvnieki vai pasūtītājs?

Vada:

Silvija Smagare

Lasīt vairāk

Nakts pārraides

00:00

Nakts ziņas

00:03

Kultūras Rondo

Jānis Akuraters. Sonetu un elēģiju krājums "Sirds varā"
Baltijas valstu Rakstnieku savienību pārstāvji diskutē par sadarbību
"TabFab" radošā kvartāla turpmākās attīstības ieceres

Jānis Akuraters lielākoties pazīstams kā prozaiķis un dramaturgs. Taču mūža gaitā viņš rakstījis arī dzeju, kas no 1905. līdz 1938. gadam izdota 12 stilistiski daudzveidīgos krājumos. Šoreiz Toms Treibergs un Svens Kuzmins dalās iespaidos par Jāņa Akuratera 1911. gadā izdoto sonetu un elēģiju krājumu "Sirds varā" no dzejnieces Velgas Kriles privātās bibliotēkas.

Vada:

Zigfrīds Muktupāvels
Ingvilda Strautmane
Santa Lauga

Lasīt vairāk

00:52

Mūzika

01:00

Nakts ziņas

01:03

Dienas notikumu apskats

01:30

Mūzika

02:00

Nakts ziņas

02:02

Monopols

Mūziķis Artūrs Uškāns: Folklora dzīvo lauku vidē, pilsētā jādomā, kā to pasniegt cilvēkiem

Multimākslinieks, mūziķis-multiinstrumentālists, komponists, aranžētājs, dzejnieks, folklorists, producents, etnoroka grupas “Laimas Muzykanti” līderis - Artūrs Uškāns.

Vada:

Arita Grīnberga
Anna Būmeistere

Lasīt vairāk

02:52

Mūzika

03:00

Nakts ziņas

03:02

LR3 raidījuma atkārtojums

Trompetistam Jānim Klišānam - 75

Vada:

Rūta Paula

03:56

Mūzika

04:00

Nakts ziņas

04:02

Ģimenes studija

Vakcinēšanās - pirmo pošu nozīme jaundzimušā veselības sargāšanā

Kādas ir vecāku, bērnu un sabiedrības tiesības vakcinēšanas jautājumos un cik liela ir pašu pirmo pošu nozīme jaundzimušā veselības sargāšanā?

Vada:

Agnese Linka
Ilze Zvaigzne

Lasīt vairāk

04:51

Mūzika

05:00

Nakts ziņas

05:02

Zināmais nezināmajā

Fotografēšana un filmēšana, nenodarot pāri dabai

Tehnoloģijām kļūstot pieejamākām un lētākām, aizvien vairāk cilvēku fotografē un filmē dabu - ar telefoniem, foto kamerām un droniem. Kā to darīt, neapdraudot savvaļas dzīvniekus, kādos gadījumos dronu u.c. rīku izmantošana ir attaisnojama un kad tomēr ne?

Vada:

Sandra Kropa
Zane Lāce
Paula Gulbinska

Lasīt vairāk

05:51

Mūzika