• Ceturtdiena, 2019. gada 23. maijs
  • Vārda diena: Leontīne, Ligija, Lonija, Leokādija
  • Rīgā °C, vējš m/s, mm Hg, %
LSM Bērnistaba

Rīta pārraides

05:58

Latvijas himna

06:00

Ziņas

06:05

Labrīt

06:30

Ziņas

06:34

Sporta ziņas

06:39

Labrīt

Ludzā joprojām cīnās par vecpilsētas saglabāšanu
Pēc pārdošanas Aizputes novada Cīravas pils stāvoklis turpina pasliktināties

Šaurās ieliņas un 19.gadsimtā celtās koka un ķieģeļu vienstāva un divstāvu ēkas ar slēgtiem pagalmiem jau vairākus gadsimtus ir neatņemama Ludzas pilsētas ainavas daļa, bet tās vecpilsēta ir viens no pieciem pilsētbūvniecības pieminekļiem valstī. Lai saglabātu šo vēsturisko apbūvi vietējā pašvaldība gan kontrolē vecpilsētas pārbūvi, gan arī līdzfinansē lielākus ēku pārbūves darbus. Cik aktīvi ludzānieši izmanto iespēju piesaistīt pašvaldības finansiālu atbalstu Ivetas Čigānes sagatavotajā ierakstā.

Vada:

Lauris Zvejnieks

Lasīt vairāk

07:00

Ziņas

07:05

Labrīt

Tiesībsarga ikgadējā konference
Pabriks aicināja partijas norakt kara cirvjus un vienoties par nākamo valdību

No šodienas līdz 13.decembrim Tiesībsarga birojā notiks konference par aktuāliem cilvēktiesību jautājumiem. Konferenci var apmeklēt ikviens. Lai arī tiks runāts par vairākām tēmām, viena ir īpaša, jo to aizsāka Latvijas Radio saistībā ar "Sistēmas bērniem" pēc pilngadības sasniegšanas. Vairāk par šīm tēmām un kāds ir progress "Sistēmas bērnu" kontekstā - telefonintervijā vaicājam tiesībsargam Jurim Jansonam.

Vada:

Lauris Zvejnieks

Lasīt vairāk

07:30

Ziņas

07:34

Sporta ziņas

07:39

Labrīt

07:44

Labrīt

Ojāra Vācieša dzejoļu rokrakstu izstāde
Ojārs Vācietis. Krājums "Nolemtība"

Teju četri tūkstoši publicētu un nepublicētu dzejoļu ir dzejnieka Ojāra Vācieša mantojums. Vairāk nekā 20 gadu viņš savus dzejoļus rakstīja skolas burtnīcās, daudzus no tiem – ar savu iemīļoto „Parker” tintes pildspalvu. Kā izskatījās Ojāra Vācieša rokraksts? Cik daudz svītrojumu ir viņa ikoniskajā dzejolī „Pūt, vējiņi!”, ko dzejnieka dzīves laikā publicēja tikai cenzētā versijā? Atbildes uz to var meklēt Ojāra Vācieša rokrakstu izstādē, kas dzejnieka 85.dzimšanas dienas piemiņai pašlaik skatāma Vācieša memoriālajā muzejā.

Vada:

Svens Kuzmins
Toms Treibergs

Lasīt vairāk

08:00

Ziņas

08:05

Labrīt

08:07

Eiropa šodien

Lietuvā balsos par 2019.gada budžetu

Lietuvas parlaments šodien gatavojas balsot par 2019.gada budžetu. Valdība cer, ka valsts ekonomika šogad augs par 3,4%, bet nākamajā gadā par 2,8%. Taču opozīcijas spēki ir aicinājuši budžeta balsojumu atlikt, lai būtu iespējams panākt vienošanos par skolotāju algu palielināšanu. Skolotāju streiks Lietuvā turpinās jau piecas nedēļas, un šīs nedēļas sākumā panāktā vienošanās par pedagogu algu palielināšanu netiek uzskatīta par pietiekamu. Tikmēr premjerministrs Sauļus Skvernelis apgalvo, ka tiek gatavots plāns pašreizējās valdības gāšanai.

Vada:

Uģis Lībietis

Lasīt vairāk

08:12

Labrīt

Lauksaimnieks: Klimata pārmaiņas pēdējos gados jūtamas vairāk

Krīzes vadības padome šīs vasaras ilgstoši valdošo sausumu atzina par valsts mēroga dabas katastrofu lauksaimniecībā. Zemnieku un Zemkopības ministrijas aplēses liecina, ka zaudējumu apmērs dažādos lauksaimniecības sektoros bijis 400 miljonu eiro apmērā. Graudkopis Dzintars Erdmanis vērtē, ka vienmēr bijuši ražas riski no sēšanas brīža līdz graudi nokulti un nonākuši klētī, taču klimata pārmaiņas pēdējos gados jūtamas vairāk.

Vada:

Sintija Ambote

Lasīt vairāk

08:30

Ziņas

08:34

Sporta ziņas

Atskats uz Latvijas florbola izlases startu pasaules čempionātā

Pirms diviem gadiem savās mājās Latvijas florbolistiem pasaules čempionāts padevās pagalam nesekmīgs, tāpēc šī gada čempionāts Čehijā tika gaidīts ar intrigu – vai somu treneriem izdosies atgriezt Latviju ierastajās pozīcijās starp piecām stiprākajām pasaules nācijām. Māris Bergs atskatījās uz to, kā Latvijas izlasei sekmējās pasaules čempionātā Prāgā un centās noskaidrot, kas Latvijas florbolistiem jāpaveic, lai beidzot spētu iekļūt pasaules labāko četru komandu pulkā.

Vada:

Māris Bergs

Lasīt vairāk

08:39

Labrīt

08:44

Labrīt

Florbola izlases sniegums pasaules čempionātā.

09:00

Ziņas

09:07

Kā labāk dzīvot

Apburtais loks: Darbaspēks no Latvijas aizplūst, pašu mājās darītāju trūkst

Latvijā izveidojusies paradoksāla situācija, no vienas puses mēs runājam par darbaspēka aizplūšanu šķietamā darba trūkuma dēļ, tomēr tirgus rāda pretējo – ir daudzas nozares, kurās darba pietiek, arī atalgojums ir labs, bet darītāju trūkst. Ja atalgojums nav galvenais, kas tad ir svarīgs, izvēloties darbu, interesējamies raidījumā

Vada:

Elvis Jansons
Loreta Bērziņa

Lasīt vairāk

09:33

Kā labāk dzīvot

No Latvijas turpina aizplūst cilvēki darba spējīgā vecumā, bet tikmēr labi apmaksātas darba vietas paliek tukšas! Tātad atalgojums nav galvenais? Bet kas tad? Skaidrosim raidījumā!

Viesos:

Bērziņa Ilva
SIA "EXPgroup" vadītāja
Brodiņš Aivis
"CV-Online Latvia" vadītājs
Zalāns Juris
uzņēmumu Benefits Latvija un SmarHR Latvija vadītājs

Vada:

Elvis Jansons

10:00

Ziņas

10:07

Zināmais nezināmajā

Veģetārisms - kas mudinājis cilvēkus agrāk atteikties no dzīvnieku valsts produktiem

Lai arī mūsdienās atteikšanās no gaļas produktiem uzturā pārsteigumu neizraisa, veģetārisms nav jauna parādība un to cilvēki piekopuši jau sensenā vēsturē. Kādi veģetāri ēdieni aprakstīti senākās pavārgrāmatās un kas mudinājis cilvēkus agrāk atteikties no dzīvnieku valsts produktiem?

Vada:

Sandra Kropa
Zane Lāce
Paula Gulbinska

Lasīt vairāk

11:00

Ziņas

11:07

Kultūras Rondo

Eriks Ādamsons. Dzejas un īsstāstu krājums "Rotaļlietu krodziņš"

Līdz Ziemassvētkiem katru dienu klausāmies framgentus no zināmiem un mazāk pazīstamiem latviešu literatūras darbiem. Katru dienu skan viens darbs no raidījuma "Cienījamie lasītāji. Etīdes par literatūru" veidotāju svētku izlases. Šodien dzejnieks Toms Treibergs un rakstnieks Svens Kuzmins ieskatās Erika Ādamsona dzejas un īsstāstu krājumā "Rotaļlietu krodziņš".

Vada:

Zigfrīds Muktupāvels
Ingvilda Strautmane

Lasīt vairāk

11:33

Kultūras Rondo

Dārziņš, Zārdiņš. Žolude. Jeb garstāsts "1904. Melanholiskais valsis"

Izdevniecība "Dienas grāmata" laidusi klajā rakstnieces Ingas Žoludes garstāstu "1904. Melanholiskais valsis". Grāmatā satiekas rakstnieces Ingas Žoludes stāsts, Ādolfa Zārdiņa zīmējums „Moderna sabiedrība”; mūzikas apskatnieka Oresta Silabrieža eseja par Emīlu Dārziņu un mākslas zinātnieces Dainas Auziņas skatījums. Viņus visus, protams, vieno „Melanholiskais valsis”. Šodien studijā redaktore Gundega Blumberga, skan arī Dainas Auziņas domas, protams, tiekamies ar Ingu Žoludi, kurai nesen iznākusi arī grāmata „Materia Botanica”, bet tagad kopā ar Tītu Aleksejevu top romāns „Livonijas raksti”.

Vada:

Zigfrīds Muktupāvels
Ingvilda Strautmane
Santa Lauga

Lasīt vairāk

Dienas pārraides

12:00

Pusdiena

Partijas vieglu valdības veidošanas gaitu neprognozē
Saeimas komisijā apspriež internātskolu nākotni
Makrons nācis klajā ar vairākiem piedāvājumiem, lai mazinātu protestus valstī

Pēc otra neveiksmīga valdības veidošanas mēģinājuma Valsts prezidents Raimonds Vējonis uzsāks nākamo sarunu kārtu ar visiem Saeimā pārstāvētajiem politiskajiem spēkiem. Ar katru no partijām viņš tiksies atsevišķi. Pirmā tikšanās ir paredzēta jau pēc stundas (plkst. 13:00). Kāda ir partiju nostāja turpmākā valdības veidošanas procesā, to skaidroja Ella Semjonova.

Vada:

Artjoms Konohovs

Lasīt vairāk

12:30

Īstenības izteiksme 15 minūtēs

Kā veicas sociālajiem uzņēmējiem līdz ar pieņemtajām likuma izmaiņām?

Latvijā vairāk nekā pusgadu firmas var iegūt īpašu sociālā uzņēmuma statusu un saņemt finansējumu sabiedrības dzīves kvalitātes uzlabošanai. Cik aktīvi uzņēmumi izmanto šo iespēju, ar kādām grūtībām saskaras un kā veicas biedrībai, kas nolēmusi veidot kafejnīcu, kurā strādās cilvēki ar intelektuālās attīstības traucējumiem.

Vada:

Annija Petrova

Lasīt vairāk

12:45

Brīvais mikrofons

13:00

Ziņas

13:07

Krustpunktā

Nozares vēlas slēgt ģenerālvienošanos. Kavējas Darba likuma izmaiņu skatīšana

Diskusija par izmaiņām Darba likumā, ko iepriekšējā Saeima pieņēma, bet Valsts prezidents atdeva atpakaļ Saeimai otrreizējai caurlūkošanai. Šo likumu ļoti gaida būvnieki – ja būtu šīs izmaiņas, viņi ir gatavi slēgt savā starpā ģenerālvienošanos, kas paredzētu nozarē maksāt tādu minimālo algu, kas būtu krietni lielāka nekā minimālā alga valstī.

Vada:

Māra Jansone

Lasīt vairāk

14:00

Ziņas

14:07

Ģimenes studija

Jaunās pirmsskolas izglītības vadlīnijas. Kādas pārmaiņas gaidāmas bērnudārzos?

Apstiprinātas jaunās pirmsskolas izglītības vadlīnijas. Ko tās ietver un kādas pārmaiņas sagaida bērnudārzu pedagogus?

Vada:

Agnese Linka
Ilze Zvaigzne

Lasīt vairāk

15:00

Ziņas

15:06

Talantu galerija

15:36

Latvijas pērles

Baldones kūrorta vēsture un baronu Līvenu atstātais mantojums Mercendarbes muižā

Mercendarbes muiža ir viena no krāšņākajām Baldones vēsturiskajām celtnēm. No pagājušā gadsimta sākuma te ir saglabājušās ieejas vestibila grīdas flīzes un oriģinālā sienu krāsojuma fragmenti, kā arī senās kāpnes, kas ved uz otro stāvu. Šajā namā lūkojam to agrāko saimnieku – baronu Līvenu – atstāto mantojumu, gan arī izzinām Baldones kūrorta tapšanas un darbības vēsturi.

 

Vada:

Zane Lāce

Lasīt vairāk

16:00

Ziņas

16:05

Pēcpusdiena

Rīgas domes Pieminekļu padome aicina izstrādāt Neatkarības laukuma attīstības koncepciju

Rīgas domes Pieminekļu padome par pensionāres skulptūru nelemj un aicina izstrādāt Neatkarības laukuma attīstības koncepciju.

 

Vada:

Arta Skuja
Inese Pučeka

Lasīt vairāk

16:30

Ziņas

16:34

Sporta ziņas

16:39

Pēcpusdiena

Tādi esam

Balva Kilograms kultūras apliecina sabiedrisko mediju aktīvu līdzdarbību Latvijas kultūras dzīves procesos. Balvu jau sesto gadu deviņās nominācijās pasniedz Latvijas televīzija, Latvijas Radio un portāls LSM.lv. Šogad balvai pievienota jauna kategorija - Mana kultūrvieta. Ikviens Latvijas iedzīvotājs, aizpildot pieteikuma anketu, var pieteikt savu iecienītāko kultūrvietu. Kurzemē, Saldus novada Saldus pagasta Druvas kultūras centrā bija Daina Zalamane.

Kultūras afiša

Sestdien, 15.decembrī, no pulksten 11:00 līdz pusnaktij Latvijas Kultūras akadēmijas Nacionālās Filmu skolas kinoteātrī Elijas ielā 17 visas dienas garumā norisināsies maģistra izglītības programmas Audiovizuālā māksla absolventu diplomdarbu skate. Ieeja uz pasākumu ikvienam interesentam - bez maksas. Vairāk par programmu pastāstīs Toms Treibergs.

Šī diena vēsturē

Un šoreiz mūsu uzmanības centrā notikumi, kas 1964.gad risinājās Ņujorkā . Tur ANO mītnē runu teica Če Gevara. Bet runas laikā uz ANO mītni Ņujorkā tiek raidīts mīnmetēja šāviņš. Stāsta Eduards Liniņš.

17:00

Ziņas

17:05

Pēcpusdiena

Sagatavots noteikumu projekts, kas nosaka piecus jaunus dabas pieminekļus
Saeima neturpinās spriest par iespēju apturēt Latvijas Bankas prezidenta pilnvaras

Sagatavots noteikumu projekts, kas nosaka piecus jaunus dabas pieminekļus.

Lasīt vairāk

17:30

Ziņas

17:34

Sporta ziņas

17:39

Eiro fokusā

Eiro fokuss

Starptautiski uzņēmumi pozitīvi vērtē ekonomikas apstākļus, taču kā lielākos draudus saskata jaunus konkurējošos biznesa modeļus, ģeopolitisko nenoteiktību un darbinieku trūkumu. Par to liecina auditorkompānijas EY [ī vai] pētījums, nodēvēts par "investoru ceļvedi globālajā aktīvu tirgū. Kādi tad ir šie jaunie biznesa modeļi un revolucionārās pieejas, un kāda patlaban izskatās investīciju vide Latvijā, klausieties Ginta Amoliņa sagatavotajā ierakstā.

17:44

Pēcpusdiena

Vakara pārraides

18:00

Dienas notikumu apskats

Partijas pārsteigtas par "Attīstībai/Par!" ierosinājumu apspriest Kariņa kandidatūru
Konkurences padome kritizē valdības izraudzīto tehnisko kontroļu tirgus brīvlaišanas veidu
Saeima lēmumu par finansējumu septiņām internātskolām atliek par nedēļu
Britu premjere Meja ar vizīti uz Eiropu grib saglābt ''Brexit'' vienošanos
Eiropas Savienībā ir pieaudzis antisemītisms pret ebrejiem

Šīs dienas galvenā ziņa – apvienības „Attīstībai/Par!” pārstāvis Artis Pabriks ir atteicies no Ministru prezidenta amata nominācijas. Turklāt apvienība nolēma nevirzīt arī citus kandidātus, atsakoties uzņemties potenciālās premjera partijas lomu. Tā vietā apvienība izteica atbalstu „Jaunās Vienotības” premjera kandidātam Krišjānim Kariņam, kurš gan par šo ierosinājumu bija pārsteigts. Šādas ziņas nāk no Rīgas pils, kur Valsts prezidents Raiminds Vējonis šodien uzsāka jaunu konsultāciju kārtu.

Vada:

Uģis Lībietis

Lasīt vairāk

18:30

Īstenības izteiksme 15 minūtēs

Kā veicas sociālajiem uzņēmējiem līdz ar pieņemtajām likuma izmaiņām?

Latvijā vairāk nekā pusgadu firmas var iegūt īpašu sociālā uzņēmuma statusu un saņemt finansējumu sabiedrības dzīves kvalitātes uzlabošanai. Cik aktīvi uzņēmumi izmanto šo iespēju, ar kādām grūtībām saskaras un kā veicas biedrībai, kas nolēmusi veidot kafejnīcu, kurā strādās cilvēki ar intelektuālās attīstības traucējumiem.

Vada:

Annija Petrova

Lasīt vairāk

18:45

Ziņas vieglajā valodā

18:52

Mūzika

19:00

Ziņas

19:07

Monopols

Ārsts Dins Sumerags: Bitīte zumina tādā pašā augstumā, kāda ir sieviešu balsij

Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Ausu, kakla un deguna slimību klīnikas vadītājs Dins Sumerags pagūst tik daudz padarīt, ka šķiet – diennakts viņam ir vismaz par stundu garāka nekā citiem. Bet pats savu daudzpusīgo darbošanos raksturo lakoniski: medicīna esot prātam, mucas – ķermenim jeb fiziskās formas uzturēšanai, mūzika – dvēselei. Visas šīs darbības jomas esot vienlīdz svarīgas.

Vada:

Arita Grīnberga
Anna Būmeistere

Lasīt vairāk

20:00

Ziņas

20:05

Kā labāk dzīvot

Apburtais loks: Darbaspēks no Latvijas aizplūst, pašu mājās darītāju trūkst

Latvijā izveidojusies paradoksāla situācija, no vienas puses mēs runājam par darbaspēka aizplūšanu šķietamā darba trūkuma dēļ, tomēr tirgus rāda pretējo – ir daudzas nozares, kurās darba pietiek, arī atalgojums ir labs, bet darītāju trūkst. Ja atalgojums nav galvenais, kas tad ir svarīgs, izvēloties darbu, interesējamies raidījumā

Vada:

Elvis Jansons
Loreta Bērziņa

Lasīt vairāk

20:45

Labu nakti

Sniega karalienes māja. Pasaku stāsta Imants Skrastiņš

21:00

Ziņas

21:05

Krustpunktā

Nozares vēlas slēgt ģenerālvienošanos. Kavējas Darba likuma izmaiņu skatīšana

Diskusija par izmaiņām Darba likumā, ko iepriekšējā Saeima pieņēma, bet Valsts prezidents atdeva atpakaļ Saeimai otrreizējai caurlūkošanai. Šo likumu ļoti gaida būvnieki – ja būtu šīs izmaiņas, viņi ir gatavi slēgt savā starpā ģenerālvienošanos, kas paredzētu nozarē maksāt tādu minimālo algu, kas būtu krietni lielāka nekā minimālā alga valstī.

Lasīt vairāk

22:00

Ziņas

22:05

Ielūdz Radioteātris

Andris Jakubāns "Dziesmas Emī. Mīļdārgajai Emī"

Andris Jakubāns. Stāsts Dziesmas Emī. Mīļdārgajai Emī. Lasa Kārlis Auškāps.

Lasīt vairāk

22:43

Mūzika

23:00

Ziņas

23:03

Dienas notikumu apskats

23:30

Īstenības izteiksme 15 minūtēs

Kā veicas sociālajiem uzņēmējiem līdz ar pieņemtajām likuma izmaiņām?

Latvijā vairāk nekā pusgadu firmas var iegūt īpašu sociālā uzņēmuma statusu un saņemt finansējumu sabiedrības dzīves kvalitātes uzlabošanai. Cik aktīvi uzņēmumi izmanto šo iespēju, ar kādām grūtībām saskaras un kā veicas biedrībai, kas nolēmusi veidot kafejnīcu, kurā strādās cilvēki ar intelektuālās attīstības traucējumiem.

Vada:

Annija Petrova

Lasīt vairāk

Nakts pārraides

00:00

Nakts ziņas

00:03

Kultūras Rondo

Eriks Ādamsons. Dzejas un īsstāstu krājums "Rotaļlietu krodziņš"
Dārziņš, Zārdiņš. Žolude. Jeb garstāsts "1904. Melanholiskais valsis"

Līdz Ziemassvētkiem katru dienu klausāmies framgentus no zināmiem un mazāk pazīstamiem latviešu literatūras darbiem. Katru dienu skan viens darbs no raidījuma "Cienījamie lasītāji. Etīdes par literatūru" veidotāju svētku izlases. Šodien dzejnieks Toms Treibergs un rakstnieks Svens Kuzmins ieskatās Erika Ādamsona dzejas un īsstāstu krājumā "Rotaļlietu krodziņš".

Vada:

Zigfrīds Muktupāvels
Ingvilda Strautmane
Santa Lauga

Lasīt vairāk

00:52

Mūzika

01:00

Nakts ziņas

01:03

Dienas notikumu apskats

01:30

Mūzika

02:00

Nakts ziņas

02:02

Monopols

Ārsts Dins Sumerags: Bitīte zumina tādā pašā augstumā, kāda ir sieviešu balsij

Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Ausu, kakla un deguna slimību klīnikas vadītājs Dins Sumerags pagūst tik daudz padarīt, ka šķiet – diennakts viņam ir vismaz par stundu garāka nekā citiem. Bet pats savu daudzpusīgo darbošanos raksturo lakoniski: medicīna esot prātam, mucas – ķermenim jeb fiziskās formas uzturēšanai, mūzika – dvēselei. Visas šīs darbības jomas esot vienlīdz svarīgas.

Vada:

Arita Grīnberga
Anna Būmeistere

Lasīt vairāk

02:52

Mūzika

03:00

Nakts ziņas

03:02

Mūzika

04:00

Nakts ziņas

04:02

Ģimenes studija

Jaunās pirmsskolas izglītības vadlīnijas. Kādas pārmaiņas gaidāmas bērnudārzos?

Apstiprinātas jaunās pirmsskolas izglītības vadlīnijas. Ko tās ietver un kādas pārmaiņas sagaida bērnudārzu pedagogus?

Vada:

Agnese Linka
Ilze Zvaigzne

Lasīt vairāk

04:51

Mūzika

05:00

Nakts ziņas

05:02

Zināmais nezināmajā

Veģetārisms - kas mudinājis cilvēkus agrāk atteikties no dzīvnieku valsts produktiem

Lai arī mūsdienās atteikšanās no gaļas produktiem uzturā pārsteigumu neizraisa, veģetārisms nav jauna parādība un to cilvēki piekopuši jau sensenā vēsturē. Kādi veģetāri ēdieni aprakstīti senākās pavārgrāmatās un kas mudinājis cilvēkus agrāk atteikties no dzīvnieku valsts produktiem?

Vada:

Sandra Kropa
Zane Lāce
Paula Gulbinska

Lasīt vairāk

05:51

Mūzika