• Ceturtdiena, 2019. gada 23. maijs
  • Vārda diena: Leontīne, Ligija, Lonija, Leokādija
  • Rīgā °C, vējš m/s, mm Hg, %
LSM Bērnistaba

Rīta pārraides

05:58

Latvijas himna

06:00

Ziņas

06:05

Labrīt

06:30

Ziņas

06:34

Sporta ziņas

06:39

Labrīt

Laugas purva saglabāšanai izbūvēti inovatīvi kūdras dambji ūdens līmeņa regulēšanai
Avīzes "Bauskas Dzīve" galvenā redaktore par Bauskas vecpilsētas saglabāšanu

Lai nodrošinātu Laugas purva saglabāšanu un atjaunotu dabas lieguma biotopus izbūvēti inovatīvi kūdras dambji ūdens līmeņa augstuma regulēšanai. Purvs atrodas Limbažu un Krimuldas novados, un tā centrālajā daļā izveidots dabas liegums, kas iekļauts Eiropas nozīmes aizsargājamo dabas teritoriju Natura 2000 tīklā. Darbi veikti, lai pētītu saimnieciskās darbības un dabas aizsardzības interešu veiksmīgu līdzāspastāvēšanu vienā purvā.

Vada:

Jānis Ramāns

Lasīt vairāk

07:00

Ziņas

07:05

Labrīt

JKP pārstāvis Tālis Linkaits par valdības veidošanu

Jaunās konservatīvās partijas pārstāvis Tālis Linkaits par valdības veidošanu.

Vada:

Jānis Ramāns

Lasīt vairāk

07:30

Ziņas

07:34

Sporta ziņas

07:39

Labrīt

07:44

Labrīt

Jau ceturto reizi notiks labdarības koncerts Rīgas Sāpju Dievmātes baznīcai
Viks. Grāmata "Kā es meklēju Sa Vējos jeb Pāru pasakas pieaugušajiem"

Svētdien, 9.decembrī, jau ceturto gadu Rīgas Sāpju Dievmātes baznīcā notiks labdarības koncerts „Mīlestības pieskāriens”. Baznīcas atbalstam šī gada koncertā muzicēs vesela virkne populāru mākslinieku, viņu vidū Samanta Tīna, Maija Lūsēna, Zigfrīds Muktupāvels, grupa „Putnu Balle”, dziedošie aktieri Jānis Paukštello, Varis Vētra, arī vairāki kori un vēl citi dalībnieki.

Vada:

Svens Kuzmins
Toms Treibergs

Lasīt vairāk

08:00

Ziņas

08:05

Labrīt

08:07

Eiropa šodien

Uģis Lībietis par svarīgākajiem notikumiem Eiropā šonedēļ
Eiropas Politikas studiju centra vadošais pētnieks Karels Lanū par eirozonas reformām

Kamēr Eiropas Savienības finanšu ministri šajā nedēļā sprieda par jaunām eirozonas reformām, britu parlamentā sākušās diskusijas pirms nākamajā nedēļā gaidāmā balsojuma par atbalstu britu premjerministres Terēzas Mejas piedāvātajam Eiropas Savienības pamešanas plānam. Tā vien liekas, ka ne viens, ne otrs no šiem jautājumiem bez lielas plūkšanās nav izticis un par abu nākotni arī pilnīgas skaidrības nav.

Vada:

Ina Strazdiņa

Lasīt vairāk

08:24

Labrīt

08:30

Ziņas

08:34

Sporta ziņas

08:39

Labrīt

08:44

Labrīt

Siguldā pulcējas pasaules bobsleja un skeletona elite

Pasaules bobsleja un skeletona elite šonedēļ pulcējusies Siguldā, kur ar sacensībām nedēļas nogalē tiks atklāta jaunā pasaules kausa sezona. Latvijas labākie skeletonisti brāļi Martins un Tomass Dukuri jau ierasti sezonu aizvadīs galveno favorītu statusā, kamēr bobsleja izlase pēcolimpisko sezonu sāks, atrodoties pārbūves procesā.

Vada:

Māris Bergs

Lasīt vairāk

09:00

Ziņas

09:07

Kā labāk dzīvot

Rīcība ārkārtas situācijās. Pirmās palīdzības sniegšana

Ārkārtas situācijas mūsu dzīvē nav nemaz tik ārkārtējas. Prasme pareizi un ātri rīkoties kritiskās situācijās bieži ir pašu vai līdzcilvēku dzīvības un nāves jautājums Kā rīkoties situācijās, kad apdraudēta cilvēka veselība un dzīvība, kad varam palīdzēt paši, bet kad labāk palīgā saukt glābējus?

Vada:

Elvis Jansons
Loreta Bērziņa

Lasīt vairāk

10:00

Ziņas

10:07

Zināmais nezināmajā

Elmārs Grēns grāmatā "Nāves impērija" raksta par masveida iznīcināšanas ieroču problēmām

Akadēmiķis Elmārs Grēns savā grāmatā "Nāves impērija" raksta par šausminošu un slepenu shēmu, kurā PSRS laikos daudzi bija iesaistīti nāvējošu bioloģisko ieroču radīšanā. Neskatoties uz 1972. gadā pieņemto ANO konvenciju par bioloģisko ieroču aizliegšanu un to iznīcināšanu, PSRS turpināja to pretlikumīgu un plašu radīšanu.

Vada:

Sandra Kropa
Zane Lāce
Paula Gulbinska

Lasīt vairāk

11:00

Ziņas

11:07

Kultūras Rondo

Velga Krile. Dzejoļu krājums "Sikspārnis. Rekviēms"
Ieskats festivāla "Prozas lasījumi" notikumos

„Īsts ir vienīgi mirklis, negaidi vairāk par to”. Šie vārdi pieder dzejniecei Velgai Krilei – vienlaikus spēcīgai autorei un trauslam cilvēkam. Velgas Kriles loma latviešu literatūrā šobrīd tiek pētīta rūpīgi, bet ne pietiekamā apjomā. Tieši tāpēc par Velgas Kriles dzejoļu krājumu „Sikspārnis. Rekviēms”, kurš iznāca 1994. gadā – jau pēc dzejnieces nāves.

Vada:

Toms Treibergs

Lasīt vairāk

11:33

Kultūras Rondo

Aktieris Edgars Liepiņš - komiķis ar traģisko piesitienu

„Vajag tik rakt!” - ar šo teicienu sevi un citus mīlēja uzmundrināt Edgars Liepiņš, aktieris un dziedātājs. 17. decembrī viņš svinētu savu 90 gadu jubileju. Par viņa radošo veikumu un darbu Jaunatnes teātrī saruna ar aktiera dēlu Kristapu Liepiņu un aktieri Gundaru Āboliņu.

Vada:

Zigfrīds Muktupāvels
Ingvilda Strautmane
Santa Lauga

Lasīt vairāk

Dienas pārraides

12:00

Pusdiena

Par spīti politiķu lēmumiem pašlaik nav pazīmju par mediķu algu celšanu no 1. janvāra
Gatavojoties jauniem protestiem Parīzē, sestdien slēgs Eifeļa torni, Luvru un Orsē muzeju

Kamēr Valsts prezidents Raimonds Vējonis neizsludinās vakar Saeimas nolemtos grozījumus likumā par budžetu, paredzot astoņus miljonus eiro «ātrās palīdzības» algu kāpumam, dienesta darbinieki nevar paļauties, ka ar 1. janvāri saņems vairāk. Pašlaik nav arī pazīmju, ka Finanšu ministrija atradīs gandrīz simt miljonus eiro, kas vajadzīgi visu mediķu algu palielinājumam par piekto daļu.

Vada:

Gints Amoliņš

Lasīt vairāk

12:30

Īstenības izteiksme 15 minūtēs

Māris Zanders. Noderīga pieredze

Abstrahējoties no pēdējo dienu notikumiem, stāsts par valdības veidošanas procesu un kopējo pēcvēlēšanu gaisotni.

Lasīt vairāk

12:45

Brīvais mikrofons

13:00

Ziņas

13:07

Krustpunktā

Aktualitātes: Valdības veidošana, honorāri māksliniekiem, migrācijas kompakts

Vērtējam aktualitātes: Valdības veidošanas sarežģījumi, Saeimas lēmums par ANO migrācijas kompaktu, kaislības ap mākslinieku saņemtajiem honorāriem simtgades koncertos.

Vada:

Aidis Tomsons
Evija Unāma
Māra Jansone

Lasīt vairāk

14:00

Ziņas

14:07

Ģimenes studija

Sarunas Ilzes Gaņinas ģimenē un meitas Karīnas meistarklase sēnīšu un čiekuru cepšanā

Ģimenes portrets. Matemātikas skolotāja Ilze Gaņina

Vada:

Mairita Znotiņa
Ilze Zvaigzne

Lasīt vairāk

15:00

Ziņas

15:06

Globālais latvietis. 21. gadsimts

Tikšanās ar latviešu mūziķiem Norvēģijā

Viesojāmies Bergenā, kur Grīga koncertzālē savas profesionālās gaitas īsteno vairāki latviešu mūziķi. Nav noslēpums, ka latvieši ir dziedātāju un mūziķu tauta, un šīs spējas augsti novērtē citviet pasaulē. Dažkārt apstākļi ārpus Latvijas ir piemērotāki muzicēšanai un profesionālai pilnvedei gan kā simfoniskā orķestra pārstāvim, gan kā diriģentam, min mūsu raidījuma varoņi. Šoreiz tiekamies ar diriģentu Uldi, Ilzi, kura spēlē altu, čellisti Agnesi un Heinrihu, kurš visu savu dzīvi aizvadījis Norvēģijā un spēlē jauniešu orķestrī. Skaidrojam, vai Norvēģijā latviešu mūziķi ir labāk novērtēti? Vai viņi jūtas vairāk kā latviešu vai norvēģu mūzikas vides pārstāvji?

Vada:

Ansis Bogustovs
Paula Gulbinska

Lasīt vairāk

15:36

Dienas vidū

Džezs un lounge

16:00

Ziņas

16:05

Pēcpusdiena

Premjera amata kandidāta Alda Gobzema piedāvājumi

Premjera amata kandidāts Aldis Gobzems piedāvā veidot profesionāļu ministru kabinetu, samazināt ministriju skaitu un atlaist Saeimu, ja šis piedāvājums netiks atbalstīts.

Vada:

Tālis Eipurs
Ieva Zeiza

Lasīt vairāk

16:30

Ziņas

16:34

Sporta ziņas

16:39

Pēcpusdiena

Tādi esam

Gulbenes novada Stāmerienā īstenojies, kāds ilgi lolots sapnis - tagad pagastā ir skatāma viena no 100 Latvijas vēstures relikvijām - Stāmerienas villaine. Tā ir autentiska sagša, kas izausta pēc arheoloģiskajos izrakumos atrasta, neliela villaines gabaliņa. Stāmerienas villaine tiek uzskatīta par greznāko, Latvijā atrasto vēlā dzelzs laikmeta sagšu, kurai līdzīga nav zināma nekur citur pasaulē. Stāmerienas villaini skatīt brauca arī mūsu Vidzemes korespondente Gunta Matisone.

Kultūras afiša

Turpinās Prozas lasījumi', Ziemassvētku gaidīšanas pasākumi Rīgā, Sabilē, Ziemupē, teātru pirmizrādes "Bernardas Albas nams" Liepājas teātrī, "Cīrulīši" Nacionālajā teātrī.

Šī diena vēsturē

1787.gada 7.decembrī Delavēra kļūst par pirmo ASV štatu, kas ratificē nesen kā izstrādāto ASV konstitūciju. Konstitucionālajā konventā tika nolemts, ka, ja valsts pamatlikumu ratificēs vismaz 9 no 13 štatiem, tad pamatlikumu uzskatīs par pieņemtu. Delavēra pirmā uzņēmās iniciatīvu, iegūstot nosaukumu Pirmais Štats. Vairāk stāsta Jānis Krops

17:00

Ziņas

17:05

Pēcpusdiena

Prokuratūra: "Oligarhu lieta" izbeigta pamatoti
Vācijas Kristīgo demokrātu partijas delegāti izraugās parijas jauno līderi

Ģenerālprokuratūras Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļas virsprokurors Modris Adlers novembrī pēc aptuveni deviņus mēnešus ilgas pārbaudes atstājis spēkā savulaik prokurora Māra Lejas un Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) pieņemtos lēmumus par tā dēvētās "oligarhu lietas" izbeigšanu.

 

Vada:

Tālis Eipurs
Ieva Zeiza

Lasīt vairāk

17:30

Ziņas

17:34

Sporta ziņas

17:39

Eiro fokusā

Pagājušā gada aprīlī Latvijā tika atvērts gāzes tirgus. Līdz ar to "Latvijas gāze" no monopoluzņēmuma kļuva par vienu no gāzes tirgotājiem. Dabas gāze glabājas Inčukalna pazemes gāzes krātuvē. Kā šo glabātuvi labāk apsaimniekot un par reģionālā dabas gāzes tirgus izveidi vairāk stāsta Daina Zalamane."

17:44

Pēcpusdiena

Vakara pārraides

18:00

Dienas notikumu apskats

Partijas nesola atbalstu Gobzema idejai veidot nozares profesionāļu valdībai
No 1. janvāra augs atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu cena
Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite: Lietuva nelokāmi ir kopā ar drosmīgo ukraiņu tautu
Vācijas kristīgo demokrātu vadību no Merkeles pārņem Krampa-Karrenbauere

Partijas „KPV LV” Ministru prezidenta amata kandidātam Aldis Gobzems ir noskaņots triju dienu laikā atrast bezpartijiskus ministru kandidātus savai valdībai. Savu iepriekšējo ministru portfeļu sadalījumu piecu partiju starpā Gobzems šodien atsauca. Tā vietā viņš aicinās Saeimu atbalstīt nozares profesionāļu valdību, pretējā gadījumā draudot ar ārkārtas vēlēšanām. Politisko partiju pārstāvjus, pēc viņu teiktā, Gobzema piedāvājums nav pārsteidzis un to viņi vērtē pārsvarā noraidoši.

Vada:

Uģis Lībietis

Lasīt vairāk

18:30

Īstenības izteiksme 15 minūtēs

Māris Zanders. Noderīga pieredze

Abstrahējoties no pēdējo dienu notikumiem, stāsts par valdības veidošanas procesu un kopējo pēcvēlēšanu gaisotni.

Lasīt vairāk

18:45

Ziņas vieglajā valodā

18:52

Mūzika

19:00

Ziņas

19:07

Monopols

Mednieks Aigars Rumbergs: Šodien mednieks nozīmē dabas draugs

Kad mednieks iet uz medībām, viņam nedrīkst vēlēt sekmīgas medības – tad neveiksies. Jāvēl: "Ne spalvas!" vai "Šauj garām!" Uzminējāt! Šovakar saruna par medībām un medniekiem. Mūsu viesis – Alojas mednieku kluba vadītājs Aigars Rumbergs.

Vada:

Ingus Ulmanis
Anna Būmeistere

Lasīt vairāk

20:00

Ziņas

20:05

Kā labāk dzīvot

Rīcība ārkārtas situācijās. Pirmās palīdzības sniegšana

Ārkārtas situācijas mūsu dzīvē nav nemaz tik ārkārtējas. Prasme pareizi un ātri rīkoties kritiskās situācijās bieži ir pašu vai līdzcilvēku dzīvības un nāves jautājums Kā rīkoties situācijās, kad apdraudēta cilvēka veselība un dzīvība, kad varam palīdzēt paši, bet kad labāk palīgā saukt glābējus?

Vada:

Elvis Jansons
Loreta Bērziņa

Lasīt vairāk

20:45

Labu nakti

Pasaka par Ziemassvētku Niklāvu. 1. vakars (pavisam 3 vakari)

21:00

Ziņas

21:05

Krustpunktā

Aktualitātes: Valdības veidošana, honorāri māksliniekiem, migrācijas kompakts

Vērtējam aktualitātes: Valdības veidošanas sarežģījumi, Saeimas lēmums par ANO migrācijas kompaktu, kaislības ap mākslinieku saņemtajiem honorāriem simtgades koncertos.

Vada:

Aidis Tomsons
Evija Unāma
Māra Jansone

Lasīt vairāk

22:00

Ziņas

22:05

Ielūdz Radioteātris

Rīgas Galva. Hugo Celmiņš

No dokumentālo radiostāstu cikla Rīgas Galva. Hugo Celmiņš (attēlā). Autores Alda Briede un Ruta Rikše. Piedalās: Lilita Ozoliņa, Jānis Paukštello, Gunārs Jakobsons, Vanda Zariņa, Hugo Guntars Celmiņš. 1997.gada ieraksts. 3.daļa (nobeigums).

Lasīt vairāk

22:49

Mūzika

23:00

Ziņas

23:03

Dienas notikumu apskats

23:30

Īstenības izteiksme 15 minūtēs

Māris Zanders. Noderīga pieredze

Abstrahējoties no pēdējo dienu notikumiem, stāsts par valdības veidošanas procesu un kopējo pēcvēlēšanu gaisotni.

Lasīt vairāk

Nakts pārraides

00:00

Nakts ziņas

00:03

Kultūras Rondo

Velga Krile. Dzejoļu krājums "Sikspārnis. Rekviēms"
Ieskats festivāla "Prozas lasījumi" notikumos
Aktieris Edgars Liepiņš - komiķis ar traģisko piesitienu

„Īsts ir vienīgi mirklis, negaidi vairāk par to”. Šie vārdi pieder dzejniecei Velgai Krilei – vienlaikus spēcīgai autorei un trauslam cilvēkam. Velgas Kriles loma latviešu literatūrā šobrīd tiek pētīta rūpīgi, bet ne pietiekamā apjomā. Tieši tāpēc par Velgas Kriles dzejoļu krājumu „Sikspārnis. Rekviēms”, kurš iznāca 1994. gadā – jau pēc dzejnieces nāves.

Vada:

Zigfrīds Muktupāvels
Ingvilda Strautmane
Santa Lauga

Lasīt vairāk

00:52

Mūzika

01:00

Nakts ziņas

01:03

Dienas notikumu apskats

01:30

Mūzika

02:00

Nakts ziņas

02:02

Monopols

Mednieks Aigars Rumbergs: Šodien mednieks nozīmē dabas draugs

Kad mednieks iet uz medībām, viņam nedrīkst vēlēt sekmīgas medības – tad neveiksies. Jāvēl: "Ne spalvas!" vai "Šauj garām!" Uzminējāt! Šovakar saruna par medībām un medniekiem. Mūsu viesis – Alojas mednieku kluba vadītājs Aigars Rumbergs.

Vada:

Ingus Ulmanis
Anna Būmeistere

Lasīt vairāk

02:52

Mūzika

03:00

Nakts ziņas

03:02

Mūzika

04:00

Nakts ziņas

04:02

Ģimenes studija

Sarunas Ilzes Gaņinas ģimenē un meitas Karīnas meistarklase sēnīšu un čiekuru cepšanā

Ģimenes portrets. Matemātikas skolotāja Ilze Gaņina

Vada:

Mairita Znotiņa
Ilze Zvaigzne

Lasīt vairāk

04:51

Mūzika

05:00

Nakts ziņas

05:02

Zināmais nezināmajā

Elmārs Grēns grāmatā "Nāves impērija" raksta par masveida iznīcināšanas ieroču problēmām

Akadēmiķis Elmārs Grēns savā grāmatā "Nāves impērija" raksta par šausminošu un slepenu shēmu, kurā PSRS laikos daudzi bija iesaistīti nāvējošu bioloģisko ieroču radīšanā. Neskatoties uz 1972. gadā pieņemto ANO konvenciju par bioloģisko ieroču aizliegšanu un to iznīcināšanu, PSRS turpināja to pretlikumīgu un plašu radīšanu.

Vada:

Sandra Kropa
Zane Lāce
Paula Gulbinska

Lasīt vairāk

05:51

Mūzika