• Trešdiena, 2020. gada 29. janvāris
  • Vārda diena: Valērijs, Aivars
  • Rīgā +1.8°C, R vējš 0.4m/s, 747mm Hg, 87%
LSM Bērnistaba

Rīta pārraides

05:58

Latvijas himna

06:00

Ziņas

06:05

Labrīt

06:30

Ziņas

06:34

Sporta ziņas

06:39

Labrīt

07:00

Ziņas

07:05

Labrīt

NVA vadītāja prognozē bezdarba līmeņa samazinājumu Latvijā šogad

Ja aizvadītais gads noslēdzās ar 6,2% bezdarba līmeni, tad šogad Nodarbinātības valsts aģentūra to prognozē 5,8% līmenī, intervijā Latvijas Radio sacīja Nodarbinātības valsts aģentūras vadītāja Evita Simsone.

Runājot par plānoto darbinieku atlaišanu Latvijas dzelzceļā, Simsone sacīja, ka viņai šobrīd ir informācija vien par tiem 218 cilvēkiem, kurus plānots atbrīvot februārī un martā. Aģentūra ir gatava piedāvāt šiem cilvēkiem gan konsultatīvu, gan informatīvu atbalstu.

Vada:

Jānis Ramāns

Lasīt vairāk

07:30

Ziņas

07:34

Sporta ziņas

07:39

Labrīt

07:44

Labrīt

Izrāde "Talantīgais misters Riplijs" Dailes teātrī stāstīs par identitāti un atšķirīgo

Tas, ka katrs esam atšķirīgi ar kaut ko savu – ir dzīves lielākais skaistums, diemžēl, bieži vien mēs savu atšķirību izvēlamies noliegt, lai pēc iespējas vairāk līdzinātos citiem, un tas ir totāls absurds. Tā uzskata režisore Laura Groza-Ķibere, un par šo tematiku būs stāsts arī viņas jaunajā izrādē „Talantīgais misters Riplijs”, kas Dailes teātrī pirmizrādi piedzīvos 31.janvārī.

Vada:

Baiba Kušķe

Lasīt vairāk

08:00

Ziņas

08:05

Labrīt

"Latvijas valsts ceļi" sola veikt darbus šogad 101 objektā

Latvijas valsts ceļu sakārtošanai šajā gadā paredzēts tikpat liels finansējums kā pērn. Līdz ar to šogad plānots paveikt līdzīgu darba apjomu kā iepriekšējā gadā – darbi paredzēti 101 objektā, intervijā Latvijas Radio atzina Latvijas valsts ceļi valdes priekšsēdētājs Jānis Lange.

Galvenie objekti būs – jāpabeidz Sēnītes šoseja, kā arī Jūrmalas šoseja. Lange noliedz, ka šogad plānots saremontēt ievērojami mazāk – kilometru ziņā un arī finansējuma ziņā apjoms esot tāds pats, kā iepriekš.

Vada:

Jānis Ramāns

Lasīt vairāk

08:30

Ziņas

08:34

Sporta ziņas

08:39

Labrīt

08:44

Labrīt

09:00

Ziņas

09:07

Kā labāk dzīvot

Daļai "Smart-ID" lietotāju būs jāveic datu atjaunošana. Speciālistu padomi, kā rīkoties

Internetbankas autentifikācijas rīkam „Smart-ID” šobrīd Latvijā ir vairāk nekā 900000 lietotāju, un daļai no lietotājiem, kas rīku sāka izmantot jau 2017.gadā, tuvākajā laikā ir jāveic savu personas datu atjaunošana. Kāpēc tas nepieciešams un vai ir pamats satraukumam, skaidrojam raidījumā, skaidrojam raidījumā.

Vada:

Elvis Jansons
Loreta Bērziņa

Lasīt vairāk

10:00

Ziņas

10:07

Zināmais nezināmajā

Kvantu fizikas un garīgās pieredzes saistība. Stāsta profesors Mārcis Auziņš

Vai kvantu fiziku var pamatot filozofijā un garīgajā pieredzē? Bet varbūt garīgums bez kvantu fizikas ir nepilnīgs realitātes atveidojums? Raidījumā mēģinām atbildēt uz jautājumu, kas tad var vienot šķietami dažādas lietas – budismu un kvantu mehāniku.

Vada:

Sandra Kropa
Zane Lāce
Sarmīte Kolāte

Lasīt vairāk

11:00

Ziņas

11:07

Kultūras Rondo

Noslēdzies jaunrades deju konkurss. Vērtē dalībnieki un žūrijas pārstāvji

Jaunrades deju konkurss - vai tas ir atskaites punkts, lai iezīmētu situāciju latviešu skatuviskās dejas kopainā un pamanītu jaunus autorus un arī trūkumus? Ko mēs saprotam ar vārdu jaunrade un ko neparastu skatuves dejā šajā gadā no jaundarbiem varam izcelt, to pārrunājam ar konkursa dalībniekiem un žūrijas pārstāvjiem.

Vada:

Zigfrīds Muktupāvels
Ingvilda Strautmane

Lasīt vairāk

11:33

Kultūras Rondo

"Asiņainā rītausma Parīzē": 1789.gada franču revolūcija kā Eiropas mēroga mediju notikums

Apgādā „Zinātne” laists klajā pētījums „Asiņainā rītausma Parīzē. 1789. gada revolūcija kā mediju notikums”, kurā pētnieki Deniss Hanovs un Valdis Tēraudkalns analizē šī notikuma ietekmi ne tikai Francijas, bet arī citu Eiropas valstu kontekstā, uzrādot preses un citu tālaika komunikācijas līdzekļu nozīmi sabiedrības viedokļa veidošanā.

Vada:

Toms Treibergs

Lasīt vairāk

Dienas pārraides

12:00

Pusdiena

Jaunais ABLV bankas skandāls ietekmi uz Moneyval ziņojumu neatstās.

Parādu pieauguma temps Latvijas lielākajās slimnīcās pērn kļuva lēnāks

Dzelzceļa arodbiedrība cer, ka no LDz atlaižamajiem bezdarbnieka pabalstu izmaksās 9 mēnešus

Palestīniešu pašpārvalde noraida Trampa piedāvāto Tuvo Austrumu miera plānu, nosaucot to par gadsimta pļauku

Vada:

Pārsla Saktiņa

12:30

Krustpunktā

Aktualitātes Kurzemē. Komentē laikraksta “Kurzemnieks” galvenā redaktore Daiga Bitiniece

Trešdienās sazināmies ar reģionālajiem žurnālistiem, lai uzzinātu, kā reģionos uztver norises valstī un kādas šobrīd ir vietējās aktualitātes. Šodien pievēršamies aktualitātēm Kurzemē, sazināmies ar ar laikraksta “Kurzemnieks” galveno redaktori Daigu Bitinieci.

Vada:

Aidis Tomsons
Evija Unāma

Lasīt vairāk

12:45

Brīvais mikrofons

Brīvais mikrofons

Brīvais mikrofons. Ētera tālruņa numuri ir 67222888, 67225599, elektroniski var rakstīt uz adresi krustpunkta@latvijasradio.lv vai sūtīt savu komentāru caur mūsu mājas lapu raidījumam „Krustpunktā”.

Vada:

Aidis Tomsons
Evija Unāma

Lasīt vairāk

13:00

Ziņas

13:07

Krustpunktā

Mediju anatomija. Kā uzrunāt jauniešu auditoriju?

Jauniešiem mūsdienās ir pavisam citas mediju patērēšanas tradīcijas nekā vidējai un vecākai paaudzei. Kā medijiem piesaistīt jauniešu auditoriju, diskusija ciklā "Mediju anatomija".

Vada:

Aidis Tomsons
Evija Unāma

Lasīt vairāk

14:00

Ziņas

14:07

Ģimenes studija

Kā mākslīgais intelekts palīdzēs risināt attiecību samezglojumus?

Latviešu jaunuzņēmums “Asya" ir izstrādājis apzinātības lietotni, lai palīdzētu uzlabot cilvēku komunikācijas prasmes viedtālruņu laikmetā. Vai mākslīgais intelekts palīdzēs risināt attiecību samezglojumus cilvēku savstarpējā saskarsmē?

Vada:

Mairita Znotiņa
Ilze Zvaigzne

Lasīt vairāk

15:00

Ziņas

15:06

Pret Goliātu

Cikls "Pret Goliātu" - pretošanās kustības Latvijā. Nacionālo partizānu cīņas

Jauns raidījumu cikls "Pret Goliātu". Tas iecerēts kā dažādu un dažādos laikos pastāvējušu pretestības formu aplūkojums, analizējot to nozīmi valstiskās apziņas saglabāšanā un neatkarības de facto atjaunošanā. Pirmais raidījums būs par bruņoto pretošanos - nacionālo partizānu cīņu 1940./50. gados.

Vada:

Eduards Liniņš

Lasīt vairāk

15:36

Radio mazā lasītava

Fransuāza Sagāna. "Manas labākās atmiņas. Izdevējs "Omnia mea". Lasa Gundars Āboliņš. Ingvildas Strautmanes saruna ar tulkotāju Intu Geili un Raiņa un Aspazijas muzeja galveno speciālisti Astrīdu Cīruli

16:00

Ziņas

16:05

Pēcpusdiena

Topošās SEPLP vadītāju tās locekļi ievēlēs tikai uz vienu gadu

Topošās Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (SEPLP) priekšsēdētāju tās locekļi ievēlēs tikai uz vienu gadu, gan paturot iespēju vadītāju atkārtoti ievēlēt amatā, 29.janvārī konceptuāli lēma Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu padome.

Vada:

Tālis Eipurs
Inese Pučeka

Lasīt vairāk

16:30

Ziņas

16:34

Sporta ziņas

16:39

Pēcpusdiena

Tādi esam

Aktieris Ēriks Vilsons kopā ar savu dēlu Robertu Vilsonu radījis jaunu monoizrādi, kas tapusi pēc Rūdolfa Blaumaņa lugas "Pazudušais dēls motīviem. Aktieris īpašu uzmanību pievērš tieši jauniešu auditorijai - jau pieaugušiem pusaudžiem, kuri uzdod lielos dzīves jautājumus un kuri ir gatavi klausīties savstarpējo sarunu par ētiskiem jautājumiem, kas skar bērnu, vecāku, draugu un mīļoto cilvēku attiecības. Ar Ēriku Vilsonu sarunājās Inga Ozola.

Kultūras afiša. Italo Kalvīno "Ja reiz ziemas naktī ceļinieks". Romāna autors postmodernā veidā tekstos mēģina atspoguļot pašu romāna lasītāja jaunatklāšanas prieku, atspoguļot lasīšanas procesu.

Šī diena vēsturē

Dižā nāves poetizētāja Edgara Alana Po viens no spilgtākajiem darbiem - balāde "Krauklis pirmoreiz publicēta Ņujorkā 1845. gada 29. janvārī un nesusi autoram pasaules slavu.

17:00

Ziņas

17:05

Pēcpusdiena

Valsts policija brīdina par šifrējošo izspiedējvīrusu uzbrukumiem
Atbastu guvusi iniciatīva par pirmsskolas pedagogu algas nodrošināšanu no valsts budžeta

Valsts policija periodiski saņem sūdzības gan no fiziskām, gan juridiskām personām par dažādu šifrējošo izspiedējvīrusu (ransomware) uzbrukumiem. Minētie vīrusi šifrē datorā esošos failus un cieto disku, liedzot lietotājiem turpmāku datora lietošanu, kā arī piekļuvi saturiskajai informācijai.

Vada:

Tālis Eipurs
Inese Pučeka

Lasīt vairāk

17:30

Ziņas

17:34

Sporta ziņas

17:39

Eiro fokusā

Kas ir konkurētspējīgākais reģions Eiropas Savienībā?

Eiropas Savienībā galvenie konkurētspējas dzinējspēki ir galvaspilsētu un lielpilsētu reģioni. Tas secināms no jaunākā Eiropas Savienības reģionālās konkurētspējas indeksa. Tajā salīdzināti vairāk nekā 250 bloka reģioni, arī Latvija. Pētījumā gan joprojām ir skaidri redzama plaisa starp rietumiem un austrumiem, ziemeļiem un dienvidiem. Kas ir konkurētspējīgākais reģions Eiropas Savienībā, kas ir panākumu pamatā, kas ir Latvijas plusi un mīnusi.

Vada:

Gints Amoliņš

Lasīt vairāk

17:44

Pēcpusdiena

Vakara pārraides

18:00

Dienas notikumu apskats

Apcietina vienu no četriem 50 miljonu eiro atmazgāšanas lietā aizturētajiem. Lieta saistīta ar vakardienas kratīšanām "ABLV bankā,

Policija nesaistīti izmeklē vēl vairāku citu komercbanku darbību, tostarp "Rietumu banku un "BlueOrangeBank,

Pērn kļuvis lēnāks parādu pieauguma temps Latvijas lielākajās slimnīcās,

Ar algu izmaiņām cer apturēt darbinieku aizplūšanu no valsts pārvaldes.

Ķīnā pieaug ar koronavīrusu inficējušos un mirušo skaits, pasaules valstis evakuē savus pilsoņus no Uhaņas,

Eiropas Parlaments šovakar balso par Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības.

18:30

Krustpunktā

Aktualitātes Kurzemē. Komentē laikraksta “Kurzemnieks” galvenā redaktore Daiga Bitiniece

Trešdienās sazināmies ar reģionālajiem žurnālistiem, lai uzzinātu, kā reģionos uztver norises valstī un kādas šobrīd ir vietējās aktualitātes. Šodien pievēršamies aktualitātēm Kurzemē, sazināmies ar ar laikraksta “Kurzemnieks” galveno redaktori Daigu Bitinieci.

Vada:

Aidis Tomsons
Evija Unāma

Lasīt vairāk

18:46

Mūzika

The Verve

19:00

Ziņas

19:07

Monopols

Monopola viesis dabas fotogrāfs Jānis Zilvers

Pa mazai detaļai salikt kopā lielu attēlu. Gan praktiski, gan filozofiski to mēģina ikdienā darīt mūsu šī Monopola vakara viesis. Ko mēs nepamanām dabas un savas zemes unikalitātē, vaicājam dabas fotogrāfam Jānim Zilveram.

Vada:

Ingus Ulmanis

Lasīt vairāk

20:00

Ziņas

20:05

Kā labāk dzīvot

Daļai "Smart-ID" lietotāju būs jāveic datu atjaunošana. Speciālistu padomi, kā rīkoties

Internetbankas autentifikācijas rīkam „Smart-ID” šobrīd Latvijā ir vairāk nekā 900000 lietotāju, un daļai no lietotājiem, kas rīku sāka izmantot jau 2017.gadā, tuvākajā laikā ir jāveic savu personas datu atjaunošana. Kāpēc tas nepieciešams un vai ir pamats satraukumam, skaidrojam raidījumā, skaidrojam raidījumā.

Vada:

Elvis Jansons
Loreta Bērziņa

Lasīt vairāk

20:45

Labu nakti

Ko piedzīvoja Ēzelis, auns un gailis. Pasaku stāsta Harijs Misiņs

21:00

Ziņas vieglajā valodā

21:05

Krustpunktā

Mediju anatomija. Kā uzrunāt jauniešu auditoriju?

Jauniešiem mūsdienās ir pavisam citas mediju patērēšanas tradīcijas nekā vidējai un vecākai paaudzei. Kā medijiem piesaistīt jauniešu auditoriju, diskusija ciklā "Mediju anatomija".

Vada:

Aidis Tomsons
Evija Unāma

Lasīt vairāk

22:00

Ziņas

22:05

Ielūdz Radioteātris

Alfreds de Misē "Svečturis"

Klausieties franču dramaturga Alfreda de Misē komēdijas "Svečturis" izrādi Nacionālā teātra aktieru izpildījumā. Režisors Edmunds Freibergs. Lomās: Rūdolfs Plēpis, Inese Ķirsone, Voldemārs Šoriņš, Vizma Kvēpa un Ivars Puga. 1997.gada ieraksts 3 daļās.

 

Vada:

Dzintars Tilaks

Lasīt vairāk

22:37

Mūzika

23:00

Ziņas

23:03

Dienas notikumu apskats

23:30

Krustpunktā

Aktualitātes Kurzemē. Komentē laikraksta “Kurzemnieks” galvenā redaktore Daiga Bitiniece

Trešdienās sazināmies ar reģionālajiem žurnālistiem, lai uzzinātu, kā reģionos uztver norises valstī un kādas šobrīd ir vietējās aktualitātes. Šodien pievēršamies aktualitātēm Kurzemē, sazināmies ar ar laikraksta “Kurzemnieks” galveno redaktori Daigu Bitinieci.

Vada:

Aidis Tomsons
Evija Unāma

Lasīt vairāk

Nakts pārraides

00:00

Nakts ziņas

00:03

Kultūras Rondo

Noslēdzies jaunrades deju konkurss. Vērtē dalībnieki un žūrijas pārstāvji
"Asiņainā rītausma Parīzē": 1789.gada franču revolūcija kā Eiropas mēroga mediju notikums

Jaunrades deju konkurss - vai tas ir atskaites punkts, lai iezīmētu situāciju latviešu skatuviskās dejas kopainā un pamanītu jaunus autorus un arī trūkumus? Ko mēs saprotam ar vārdu jaunrade un ko neparastu skatuves dejā šajā gadā no jaundarbiem varam izcelt, to pārrunājam ar konkursa dalībniekiem un žūrijas pārstāvjiem.

Vada:

Toms Treibergs

Lasīt vairāk

00:52

Mūzika

01:00

Nakts ziņas

01:03

Dienas notikumu apskats

01:30

Mūzika

02:00

Nakts ziņas

02:02

Monopols

Monopola viesis dabas fotogrāfs Jānis Zilvers

Pa mazai detaļai salikt kopā lielu attēlu. Gan praktiski, gan filozofiski to mēģina ikdienā darīt mūsu šī Monopola vakara viesis. Ko mēs nepamanām dabas un savas zemes unikalitātē, vaicājam dabas fotogrāfam Jānim Zilveram.

Vada:

Ingus Ulmanis

Lasīt vairāk

02:52

Mūzika

03:00

Nakts ziņas

03:02

Mūzika

04:00

Nakts ziņas

04:02

Ģimenes studija

Kā mākslīgais intelekts palīdzēs risināt attiecību samezglojumus?

Latviešu jaunuzņēmums “Asya" ir izstrādājis apzinātības lietotni, lai palīdzētu uzlabot cilvēku komunikācijas prasmes viedtālruņu laikmetā. Vai mākslīgais intelekts palīdzēs risināt attiecību samezglojumus cilvēku savstarpējā saskarsmē?

Vada:

Mairita Znotiņa
Ilze Zvaigzne

Lasīt vairāk

04:51

Mūzika

05:00

Nakts ziņas

05:02

Zināmais nezināmajā

Kvantu fizikas un garīgās pieredzes saistība. Stāsta profesors Mārcis Auziņš

Vai kvantu fiziku var pamatot filozofijā un garīgajā pieredzē? Bet varbūt garīgums bez kvantu fizikas ir nepilnīgs realitātes atveidojums? Raidījumā mēģinām atbildēt uz jautājumu, kas tad var vienot šķietami dažādas lietas – budismu un kvantu mehāniku.

Vada:

Sandra Kropa
Zane Lāce
Sarmīte Kolāte

Lasīt vairāk

05:51

Mūzika