• Trešdiena, 2020. gada 30. septembris
  • Vārda diena: Menarda, Elma, Elna
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Rīta pārraides

05:58

Latvijas himna

06:00

Nakts ziņas

06:02

Stiprie stāsti

Platones pagasta "Dārziņos" pie Indras Prieciņas un viņas lielās ģimenes

Ciemojamies Jelgavas novada Platones pagasta "Dārziņos" pie Indras Prieciņas un viņas lielās ģimenes. "Dārziņos" kopā dzīvo trīs dzimtas paaudzes un apsaimnieko 35 ha zemes. Divos hektāros tiek audzēti ziedi, ārstniecības augi un garšaugi. No tiem Indras meita Līga, kas studējusi ķīmiju un pārtikas zinātni, gatavo dažādas lietas pirtij – ziepes un skrubjus, arī hidrolātus. Vectēvs Jānis atbild par tomātu un gurķu siltumnīcām, bet vecmāmiņa Valda gatavo pusdienas un cep kūkas.

Vada:

Daina Zalamane

Lasīt vairāk

06:32

Mūzika

07:00

Ziņas

07:05

Labrīt

07:30

Ziņas

07:34

Sporta ziņas

07:41

Labrīt

Svaiga alternatīva tradicionālajam princešu pasaku klāstam, kurās princis izglābj daiļavu un ar to arī viss laimīgi beidzas. Klajā nākusi grāmata publicistes Santas Remeres un mākslinieces Elīnas Brasliņas grāmata Mūsējās, kurai dots apakšvirsraksts 50 pasakas par Latvijas sievietēm. Ierastajā pasakas formulā autores izstāstījušas un uzgleznojušas stāstus par 50 spēcīgām personībām sievietēm, kuras spējušas piepildīt savus sapņus un paveikt lielus darbus, spītējot šķēršļiem un nereti arī sabiedrības aizspriedumiem. Politiķes, mākslinieces, zinātnieces, sportistes no Aspazijas un Emīlijas Benjamiņas līdz Elīnai Garančai un Aļonai Ostapenko ir šīs grāmatas varones.

**

Nedienas turpina vajāt deviņu pašvaldību dibināto atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumu «Piejūra». Pirms vairāk nekā gada tas bija bankrota priekšā, bet vadības nomaiņa un tarifu būtiska audzēšana ļāva finanšu situāciju stabilizēt. Taču šis gads nāk ar pastiprinātu dienestu uzmanību un būtiskiem pārkāpumiem. Pagājušajā nedēļā jau ziņojām, ka pēc atkritumu degšanas šķirošanas laukumā Tukumā vides inspektori novērsuši «Piejūras» iespējamu mēģinājumu izvairīties no vairāk nekā 15 000 eiro dabas resursu nodokļa nomaksas. Taču nu jau policijas izmeklēšanā nonākusi lieta par, iespējams, daudz lielāka mēroga noziegumu.

08:00

Ziņas

08:06

Labrīt

Nedēļas notikuma tops!

08:30

Ziņas

08:34

Sporta ziņas

08:40

Labrīt

Lavandu lauki tagad atrodami arī pie pašas Kurzemes jūrmalas. Lavandu un lauku tūrisma entuziaste Zane Gusta ar savu ģimeni, kura pazīstama kā Lavandervillas izveidotāja Grobiņas pusē, tagad senu zvejnieku sētu Saraiķos pārveido par lavandu māju pie jūras. Šoreiz gan tas esot lavandīns, ko izmanto kosmētikā un visbiežāk audzē tieši Francijā.

**

Latvijas rallija čempionāts šajā nedēļas nogalē beidzot notiks arī tepat pašu mājās - Talsu un Liepājas apkaimē norisināsies Latvijas un Eiropas rallija čempionāta posms Rally Liepāja. Koronavīrusa radītās problēmas ietekmējušas dalībnieku sastāvu un pašu sacensību norisi, taču, lai arī ekipāžu šoreiz būs mazāk nekā citus gadus, kvalitāte, ļoti iespējams, pat kļuvusi labāka.

09:00

Ziņas

09:06

Labrīt

Vakar Aglonā ievērojot valstī noteiktos epidemioloģiskos noteikumus aizvadīti vakara pasākumi, tostarp Tautas Krustaceļš, sagaidot Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētkus. Šodien Aglonā svētki turpināsies ar galveno svēto misi pusdienlaikā, uz kuru tikai ar iepriekš izņemtiem ielūgumiem varēs ierasties ne vairāk kā 3000 svētceļnieku. Svētku apmeklētājiem ir jāievēro distance - vismaz divi metri, un cilvēki tiek aicināti neveidot rindas, kā arī nedrūzmēties ārpus Aglonas bazilikas teritorijas, piemēram, stāvlaukumos un pie Sakrālā laukuma vārtiem. Par to kā šogad pandēmijas dēļ nedaudz citādākā kārtībā aizrit svētki Aglonā uzzināsim no mūsu kolēģes Renātes Lazdiņa, kas šobrīd atrodas Aglonas bazilikas sakrālajā laukumā kopā ar priesteri Rinaldu Stankēviču.

09:30

Ziņas

09:36

Labrīt

Ko samelo rīgas mēru amatu kandidāti?

10:00

Ziņas

10:06

#100burvjuburtiLV

#100burvjuburtiLV. Viks

11.epizode. Viks. Kopā ar #100BBLV eksperti, LNB Bērnu literatūras centra vadītāju Silviju Tretjakovu tuvāk iepazīsim dzejnieka un rakstnieka Viktora Kalniņa jeb VIKA daiļradi.

Vada:

Linda Rutule
Mārcis Maņjakovs
Toms Auniņš
Diāna Sproģe

Lasīt vairāk

10:27

Greizie rati

Asprātīgākās mīklas min dizaineri Jāzeps Gasparovičs, Raimonds Šiferis un Jānis Mūzis

Kas ir visu roratslēgu karaliene? Šo Sandra Graša un pārējās šī gada asprātīgākās mīklas min trīs interjera un mēbeļu dizaineri - Jāzeps Gasparovičs, Raimonds Šiferis un Jānis Mūzis.

Vada:

Iveta Medene
Vidvuds Medenis

Lasīt vairāk

11:00

Ziņas

11:07

Kultūras Rondo

Cienījamie lasītāji. Grāmatas meklējam dzejnieces Velgas Kriles muzejā

Sagaidot Dzejas dienas, Toms un Svens dodas uz "Strautiņu" mājām Valkas pusē, lai iepazītos gan ar dzejnieces Velgas Kriles māsu Antru, kuras gādībā iznākuši visi Velgas Kriles pēcnāves dzejas krājumi, gan ar dzejnieces darbistabu un bibliotēku.

Vada:

Toms Treibergs

Lasīt vairāk

Dienas pārraides

12:00

Tiešraides

Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētku galvenā sv. Mise

Tiešraide no Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētku galvenās sv. Mises Aglonas bazilikā.

Vada:

Inta Zēgnere

Lasīt vairāk

14:07

Ģimenes studija

Bērns dodas uz dārziņu: kā veiksmīgāk iekļauties jaunajā vidē

Kā bērnam pārvarēt šķiršanās sāpes uzsākot bērnudārznieka gaitas vai atgriežoties dārziņā pēc garāka brīvlaika?

Vada:

Agnese Linka
Ilze Zvaigzne

Lasīt vairāk

15:00

Ziņas

15:06

Divas puslodes

Baltkrievija: ar varu pret patiesību.Astravjecas AES problēma – plaisa Baltijas vienotībā

Par Baltkrieviju pēc vēlēšanām un Astravjecas AES ietekmi uz Baltijas valstu attiecībām saruna ar Austrumeiropas politikas pētījumu centra pētnieci, RSU doktoranti Beāti Livdansku, režisoru Uldi Cipstu, kurš šobrīd uzņem seriālu Minskā, Latvijas Baltkrievu kultūras biedrības "Svitanak" priekšsēdētāja Tatjanu Kazaku un RTU pētnieku, enerģētikas ekspertu Reini Āboltiņu.
 

Vada:

Aidis Tomsons
Eduards Liniņš
Ieva Zeiza

Lasīt vairāk

16:00

Ziņas

16:07

Stiprie stāsti

Pie maizes cepējas Ainas Šteinbergas Talsu novada Laidzes pagasta "Rugājos"

Raidījums "Stiprie stāsti" ciemojas pie maizes cepējas Ainas Šteinbergas Talsu novada Laidzes pagasta "Rugājos". Aina ir mājražotāja un maizi sāka cept pirms septiņiem gadiem. Tagad viņa cep 11 dažādu šķirņu maizi, un viņas 'kroņa numurs' ir vecās Krēķenes maize jeb maize ar siļķi un žāvētu gaļu, ko savulaik cepa Kurzemes jūrmalas ciemos.

Vada:

Daina Zalamane

Lasīt vairāk

16:39

Dienas vidū

Latvijas mūziķu ieraksti

17:00

Ziņas

17:05

Ielūdz Radioteātris

Aleksandram Grīnam aprit 125. gadskārta. Stāsts "Kaspara Dangas noslēpums"

Latviešu rakstniekam un tulkotājam Aleksandram Grīnam aprit 125. gadskārta. Skan Aleksandra Grīna stāsts "Kaspara Dangas noslēpums". Piedalās Inese Bērziņa un Arnolds Liniņš. Ierakstīts 1989. gadā.

Lasīt vairāk

17:43

Mūzika

Vakara pārraides

18:00

Dienas notikumu apskats

Baltkrievijā tūkstošiem cilvēku piemin bojāgājušo protestu dalībnieku

Svētki Aglonā aizvadīti mierīgi

Rīgas svētkos iespēja iepazīties ar Mežaparka jauno estrādi

Vada:

Pārsla Saktiņa

18:15

Kolnasāta

Oskaram Bierzeņam ari ar krūni dzeive Rībeņūs īt tik iz augšu
"Bosom kuojom" pa Dubnu - pasauļa latgaliskuokū upi
Kolnasātys vuordineica: vītu nūsaukumi

Ar Rībeņu nūvoda jaunīšu lītu specialistu, jaunīšu centra “Pakāpieni” vadeituoju i aktivu vysaidu rodūšūs kolektivu vadeituoju i ari dalinīku, pasuokumu vadeituoju Oskaru Bierzeņu raidejumā “Kolnasāta” sasatykom ari pyrma diveju godu, kod jis tikū beja nu Leivuona puorsacieļs iz Rībenim i suocs ite struoduot. Tod vaicuojom, deļ kuo pījimts taids lāmums i kaidi niu ir izaicynojumi. Sovpus šudiņ varim runuot jau par divejim dorba godim kulturys jūmā ite i sajiutom niu.

Vada:

Ilze Sperga
Arnis Slobožaņins

Lasīt vairāk

18:46

Mūzika

Kolnasātas muzikālais pielikums. Dziesmas izvēlas dziesminieks Kārlis Kazāks.

19:00

Ziņas

19:05

Monopols

Izstāžu rīkotājsabiedrības BT 1 valdes priekšsēdētājs Viesturs Tīle

Raidījuma viesis - Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrības BT 1 valdes priekšsēdētājs Viesturs Tīle, kurš atzīst, ka viņa darbs ir arī hobijs un tieši tas nosaka, ka viņš ir laimīgs.

Vada:

Ingus Ulmanis

Lasīt vairāk

19:55

Mūzika

20:00

Ziņas

20:05

Zināmais nezināmajā

Maksāšanas līdzekļu attīstība no gliemežvākiem līdz bezskaidras naudas norēķiniem

Šodien liela daļa norēķinu tiek veikti elektroniski, bet mūsu maciņos ierasti glabājas papīra naudas zīmes un dažādu metālu monētas. Taču, ja lūkojamies vēsturē, tad maksāšanas līdzekļu klāsts nudien bijis raibs - dažādi gliemežvāki, sudraba stieņi, pat labības graudi. Kādi maksāšanas līdzekļi savulaik kalpojuši par vērtības mēru apmaiņas veikšanai?

Vada:

Sandra Kropa
Sarmīte Kolāte

Lasīt vairāk

20:45

Labu nakti

Kāpēc zemenes paslēpjas. Pasaku stāsta Harijs Misiņš

21:00

Ziņas vieglajā valodā

21:05

Džeza klubs

Djuka Elingtona 70. dzimšanas dienas jubilejas koncerta albuma ieraksti

Djuks Elingtons neapšaubāmi pieder pie 20. gadsimta amerikāņu muzikālās kultūras ietekmīgākajām personībām, daži pat apgalvo, ka no komponistiem viņš ir izcilākais. Tieši viņš tiek uzskatīts par vīru, kurš džeza mūziku izveidoja par mākslas veidu, līdzvērtīgu pārējiem mūzikas žanriem. No 75 dzīves gadiem vairāk ne kā 50 tika atdoti profesionālajai mūzikai.

Vada:

Ansis Pavasaris

Lasīt vairāk

22:00

Ziņas

22:05

Ielūdz Radioteātris

Aleksandram Grīnam aprit 125. gadskārta. Stāsts "Gredzens"

Atzīmējot rakstnieka un tulkotāja Aleksandra Grīna 125. gadskārtu, skan viņa stāsta "Gredzens" lasījums Imanta Skrastiņa un Ārijas Stūrnieces izpildījumā. Dramatizējuma autors Reinis Ādmīdiņš. 1995. gada ieraksts.

Lasīt vairāk

22:29

Mūzika

23:00

Ziņas

23:03

Dienas notikumu apskats

23:15

Dzīves ritmi mūzikā

Amerikāņu ģitārists un dziedātājs Džordžs Bensons

Amerikāņu ģitārists un dziedātājs Džordžs Bensons.

Vada:

Ansis Pavasaris

Lasīt vairāk

Nakts pārraides

00:00

Nakts ziņas

00:03

Kultūras Rondo

Cienījamie lasītāji. Grāmatas meklējam dzejnieces Velgas Kriles muzejā

Sagaidot Dzejas dienas, Toms un Svens dodas uz "Strautiņu" mājām Valkas pusē, lai iepazītos gan ar dzejnieces Velgas Kriles māsu Antru, kuras gādībā iznākuši visi Velgas Kriles pēcnāves dzejas krājumi, gan ar dzejnieces darbistabu un bibliotēku.

Vada:

Toms Treibergs

Lasīt vairāk

00:54

Mūzika

01:00

Nakts ziņas

01:03

Dienas notikumu apskats

Atkārtojums

01:15

Mūzika

02:00

Nakts ziņas

02:02

Monopols

Izstāžu rīkotājsabiedrības BT 1 valdes priekšsēdētājs Viesturs Tīle

Raidījuma viesis - Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrības BT 1 valdes priekšsēdētājs Viesturs Tīle, kurš atzīst, ka viņa darbs ir arī hobijs un tieši tas nosaka, ka viņš ir laimīgs.

Vada:

Ingus Ulmanis

Lasīt vairāk

02:52

Mūzika

03:00

Nakts ziņas

03:02

Mūzika

04:02

Greizie rati

Asprātīgākās mīklas min dizaineri Jāzeps Gasparovičs, Raimonds Šiferis un Jānis Mūzis

Kas ir visu roratslēgu karaliene? Šo Sandra Graša un pārējās šī gada asprātīgākās mīklas min trīs interjera un mēbeļu dizaineri - Jāzeps Gasparovičs, Raimonds Šiferis un Jānis Mūzis.

Vada:

Iveta Medene
Vidvuds Medenis

Lasīt vairāk

04:33

Mūzika

05:00

Nakts ziņas

05:02

Kolnasāta

Oskaram Bierzeņam ari ar krūni dzeive Rībeņūs īt tik iz augšu
"Bosom kuojom" pa Dubnu - pasauļa latgaliskuokū upi
Kolnasātys vuordineica: vītu nūsaukumi

Ar Rībeņu nūvoda jaunīšu lītu specialistu, jaunīšu centra “Pakāpieni” vadeituoju i aktivu vysaidu rodūšūs kolektivu vadeituoju i ari dalinīku, pasuokumu vadeituoju Oskaru Bierzeņu raidejumā “Kolnasāta” sasatykom ari pyrma diveju godu, kod jis tikū beja nu Leivuona puorsacieļs iz Rībenim i suocs ite struoduot. Tod vaicuojom, deļ kuo pījimts taids lāmums i kaidi niu ir izaicynojumi. Sovpus šudiņ varim runuot jau par divejim dorba godim kulturys jūmā ite i sajiutom niu.

Vada:

Ilze Sperga
Arnis Slobožaņins

Lasīt vairāk

05:32

Mūzika