• Piektdiena, 2021. gada 22. janvāris
  • Vārda diena: Austris
  • Rīgā +1.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Rīta pārraides

06:00

Ziņas

06:04

Laika ziņas

06:05

Labrīt

06:30

Ziņas

06:33

Laika ziņas

06:39

Labrīt

Liepājā nogādāts jau otrais zemās grīdas tramvajs, taču praktiska tramvaju nonākšana uz līnijas kavējas. Bija gaidāms, ka tas notiks pagājuša gada nogalē. Kavēšanās saistīta ar pandēmijas ierobežojumiem un iespēju apmācīt vadītājus un tehniskos darbiniekus, tā Latvijas radio skaidroja „Liepājas tramvajs valdes loceklis Aigars Puks. Janvārī kļuvis zināms, ka uzņēmumam „Liepājas tramvajs būs pieejami vēl papildus gandrīz 13 miljoni eiro no ERAF finansējuma, kas ļaus sakārtot sliežu ceļus un iegādāties vēl divus jaunus tramvajus.
*
Atšķirībā no visas valsts rādītājiem kopumā, Cēsīs pērn ir ļoti iepriecinoša kāzu statistika. Kā tas nākas, ka jaunlaulāto skaits pieaudzis tieši pandēmijas gadā?

Viesos:

Gabrāns Jānis
Laikraksta ''Druva'' žurnālists

Vada:

Daira Zīle

07:00

Ziņas

07:04

Laika ziņas

07:06

Labrīt

Nacionālā apvienība ar Satversmes grozījumiem vēlas norādīt, ka ST pārkāpa pilnvaras
Valdībā skatīs atkritumu apsaimniekošanas plānu. Skaidro Artūrs Toms Plešs

Saeima šodien lems, vai darbam komisijās nodot nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-TB/LNNK iesniegtos grozījumus Satversmē, kas paredz konstitucionāli noteikt ģimenes jēdzienu. Kā intervijā Latvijas Radio 1 minēja Nacionālās apvienības līderis Raivis Dzintars, šādi apvienība vēlējās norādīt, ka ar savu spriedumu Satversmes tiesa (ST) ir pārkāpusi savas pilnvaras.

Vada:

Daira Zīle
Ella Semjonova

Lasīt vairāk

07:30

Ziņas

07:33

Laika ziņas

07:39

Labrīt

Plāno piešķirt 3 miljonus VKKF kultūras nozares uzņēmumu ilgtspējas programmai
Barikāžu stāsti: medmāsa Astra Zdanovska un mediķu aptieciņa

Valdība šodien, 14. janvārī, lems, vai piešķirt trīs miljonus eiro no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem, lai līdz jūlijam pagarinātu atbalstu Covid-19 ietekmētajām kultūras institūcijām. Tas palīdzētu nozares uzņēmumiem segt ar uzturēšanu saistītos ikdienas izdevumus laikā, kad nav iespējams strādāt.

Vada:

Māra Rozenberga

Lasīt vairāk

08:00

Ziņas

08:04

Laika ziņas

08:08

Eiropa šodien

Kādi ir ES plāni izveidot vērienīgu kosmosa sakaru sistēmu tīklu

08:13

Labrīt

Šajās dienās aprit 30 gadu kopš 1991. gada barikādēm, kas nacionālās atmodas kulminācijā pulcēja apmēram 50 tūkstošus cilvēku Rīgā, Liepājā, Kuldīgā un Ulbrokā, lai vairāk nekā nedēļu brīvprātīgi sargātu stratēģiski svarīgākos atjaunotās Latvijas objektus. Katram no viņiem ir savs barikāžu stāsts. Šajās dienās programmā Labrīt izstāstīsim desmit no tiem, par izejas punktu izvēloties desmit barikāžu laika priekšmetus, kas joprojām glabājas to īpašnieku atvilktnēs, pagrabos un garāžās, vai arī nodoti 1991.gada barikāžu muzeja krājumā. Un ceturtais Māras Rozenbergas veidotais stāsts ir par mediķa aptieciņu.
*
Pirms gada Latvijas Radio projektā „Izmisuma zonā un labdarības maratonā „Dod pieci! tika izgaismotas būtiskas problēmas paliatīvās aprūpes sistēmā Latvijā. Informācijas deficīts, nepietiekams gultu skaits slimnīcās, ārstu un aprūpētāju trūkums, nepietiekams atbalsts pacientu tuviniekiem šīs un vēl citas problēmas tika uzskaitītas atklātā vēstulē valsts augstākajām amatpersonām. Kas pa šo laiku ir izdarīts un vai paliatīvā aprūpe kļuvusi labāka?

Viesos:

Runce Baiba
Latvijas Radio žurnāliste

Vada:

Daira Zīle

08:30

Ziņas

08:33

Laika ziņas

08:39

Labrīt

Covid krīzes ietekmē pērn krietni svārstījies veselības apdrošināšanā klientiem izmaksāto atlīdzību apjoms. Tāpat apdrošinātāji norāda uz medicīnas pakalpojumu cenu kāpumu, kas arī straujāk noticis, tieši krīzes ietekmē. Pērn arī nedaudz sarucis uzņēmumu skaits, kas iepērk veselības apdrošināšanu darbiniekiem. Savukārt pieaugusi interese par veselības apdrošināšanu no fizisko personu puses.
*
LR5 kopš gada sākuma svētdienās ir jauns raidījums "Pašplūsmā" ar Tomu Putniņu.

Viesos:

Putniņš Toms
Pieci.lv dīdžejs

Vada:

Daira Zīle

09:00

Ziņas

09:04

Laika ziņas

09:05

Kā labāk dzīvot

Speciāliste: Vientulība cilvēkiem nākotnē var draudēt sociālo prasmju pasliktināšanos

Būt vienam vai vientuļam nav viens un tas pats. Būšana vienam var būt apzināta izvēle, kamēr vientulība var ne tikai ietekmēt dzīves kvalitāti, bet arī radīt risku veselībai. Kāds tas ir un kāpēc cilvēku vientulībai ir vērts pievērst uzmanību, spriežam raidījumā.

Vada:

Loreta Bērziņa
Kristiāna Lapiņa

Lasīt vairāk

10:00

Ziņas

10:04

Laika ziņas

10:05

Zināmais nezināmajā

Pētnieki: Klimata pārmaiņas pieaug un gadījumi kļūst arvien ekstrēmāki

Globālās sasilšanas slieksnis, ko varam uzskatīt par bīstamu, varētu tikt sasniegts laika posmā starp 2027. un 2042. gadu. Vismaz ar šādiem datiem klajā nākuši Makgīla Universitātes pētnieki, progozējot, kādas klimata izmaiņas mūs sagaida līdz 2100. gadam. Vai un kāpēc ir pamats tam, ka bīstamo līniju prognozes kļūst aizvien pesimistiskākas?

Vada:

Sandra Kropa
Zane Lāce
Sarmīte Kolāte

Lasīt vairāk

11:00

Ziņas

11:04

Laika ziņas

11:05

Kultūras rondo

Aktrisi Astrīdu Kairišu pieminot
Kino jaunās platformas un plašais piedāvājums skatītājiem
Dejas balvas nominanti: Skatuviskās tautas dejas, iestudējumi bērniem un jauniešiem

Pēc vakar, 13. janvārī, saņemtās ziņas par aktrises Astrīdas Kairišas aiziešanu mūžībā, mēs Kultūras Rondo mazliet paklusējām. Un katrs atcerējāmies savus teātra un kino iespaidus, kurus veidojusi Astrīda Kairiša. Šorīt uzrunājām viņas kolēģi, aktieri Ivaru Pugu un Nacionālā teātra literāro padomnieci, teātra zinātnieci Ievu Struku.

Vada:

Ingvilda Strautmane

Lasīt vairāk

Dienas pārraides

12:00

Pusdiena

* Kļūstot par Covid kontaktpersonu, vīrietim atsaka nieres transplantāciju
* Valsts kontroliera amatā ievēl Rolandu Irkli
* Breksita dēļ traucēta pārtikas produktu piegāde Ziemeļīrijai
* Saziņai ar iedzīvotājiem Daugavpils ievieš mobilo aplikāciju

Vada:

Dace Simanoviča

12:30

Krustpunktā

12:31

Atvērtie faili

#30 Gads pēc projekta "Izmisumā zonā": Vai situācija paliatīvajā aprūpē kļuvusi labāka

Kas gada laikā mainījies paliatīvajā aprūpē. Vai pēc Latvijas Radio projekta „Izmisuma zonā situācija kļuvusi labāka un vai Veselības ministrijas nākotnes plāni cilvēkiem tiešām spēs palīdzēs?

Vada:

Anita Brauna
Baiba Runce

Lasīt vairāk

13:00

Ziņas

13:04

Laika ziņas

13:05

Krustpunktā

Izmisuma zonā: Uzlabojumi paliatīvā aprūpē - solītais un realitāte

Par paliatīvo aprūpi esam daudz runājuši. Veselības ministrijā saka, ka viņi aktīvi strādā, lai situāciju uzlabotu. Vai tā patiešām ir?

Vada:

Aidis Tomsons
Evija Unāma
Ieva Zeiza

Lasīt vairāk

14:00

Ziņas

14:03

Laika ziņas

14:05

Ģimenes studija

Ģimeņu modeļi ir dažādi: reālais un nepieciešamais atbalsts vienam vecākam ar bērniem

Latvijā izplatītākais ģimenes tips ir viens vecāks ar vienu vai vairākiem nepilngadīgiem bērniem. Statistika liecina, ka tie ir 23,6 % Latvijas ģimeņu. Diskutējam par šādas statistikas cēloņiem, kā sabiedrībai pieņemt mainīgu ģimenes formu un kādi pakalpojumi nepieciešami šādu ģimeņu atbalstam.

Vada:

Mairita Znotiņa
Ilze Zvaigzne

Lasīt vairāk

15:00

Ziņas

15:04

Laika ziņas

15:05

Divas puslodes

Konflikts Etiopijā. Apvērsums Centrālāfrikā. Trampa impīčmenta "otrā kārta"

Konflikts Etiopijā. Apvērsums Centrālāfrikā. Trampa impīčmenta "otrā kārta".

Vada:

Aidis Tomsons
Eduards Liniņš
Ieva Zeiza

Lasīt vairāk

16:00

Ziņas

16:04

Laika ziņas

16:05

Pēcpusdiena

Par valsts kontrolieri kļuvis Rolands Irklis

Saeima 14. janvārī par valsts kontrolieri ievēlēja "Attīstībai/Par!" virzīto kandidātu Rolandu Irkli, kurš iepriekš bija Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas vadītājs.

Vada:

Tālis Eipurs
Inese Pučeka

Lasīt vairāk

16:30

Ziņas

16:33

Laika ziņas

16:34

Sporta ziņas

16:39

Pēcpusdiena

Mediķe Ligita Zepa arī šodien būtu gatava stāvēt barikādēs par savu valsti un savu valodu

BARIKĀDĒM 30 - ar barikāžu dalībniekiem sarunājas jaunie žurnālisti

Gluži tāpat kā šobrīd, arī 1991.gada barikāžu laikā mediķi bija gatavi nesavtīgam darbam, lai palīdzētu iespējamiem cietušajiem. Tika atbrīvotas Rīgas slimnīcas, Doma baznīcā ierīkots hospitālis, kā arī nodrošinātas nepārtrauktas mediķu dežūras svarīgākajos barikāžu punktos. Jaunā mediķa atmiņās par 1991.gada janvāra notikumiem Rīgā savam dēlam, raidījuma Kolnasāta vadītājam Ērikam Zepam dalās ārste anestezioloģe-reanimatoloģe Ligita Zepa.

Kultūras afiša - Kinorežisores un multimediju mākslinieces Aijas Bley ilustrāciju grāmata "8 b klase" - ir personisks stāsts par mīlestību, sevis meklējumiem un pieaugšanu. Dienasgrāmatas formā radītais nelielais izdevums aizved pagājušā gadsimta 80.gadu noskaņās. Ar mākslinieci tikās Laima Slava:

Šī diena vēsturē 1972. gada 14. Janvāris ir diena, kad Dānijas monarhijas grožus no sava tēva karaļa Frederika IX viņam aizejot mūžībā, pārņēma viņa vecākā meita, karaliene Margrēte II.

Vada:

Ēriks Zeps

Lasīt vairāk

17:00

Ziņas

17:04

Laika ziņas

17:05

Pēcpusdiena

NBS piedāvās Veselības ministrijai pārņemt vakcinācijas pret Covid-19 loģistiku
Valsts prezidents: pret Covid-19 prioritāri ir jāvakcinē mediķi un valsts vadība

Aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP) tiekas ar veselības ministru Danielu Pavļutu (AP), lai piedāvātu Nacionālo bruņoto spēku (NBS) atbalstu Veselības ministrijai, pārņemot vakcinācijas pret Covid-19 loģistiku.

Vada:

Tālis Eipurs
Inese Pučeka

Lasīt vairāk

17:30

Ziņas

17:33

Laika ziņas

17:34

Sporta ziņas

17:39

Eiro fokusā

Aizvadītais gads Latgales speciālajai ekonomiskajai zonai bijis veiksmīgs

Aizvadītais gads Latgales speciālajai ekonomiskajai zonai bijis veiksmīgs

Tā, analizējot ekonomiskos rādītājus, uzņēmēju aktivitāti un spēju ar likumdošanu uzlabot zonā iesaistīto uzņēmumu intereses, secina gan SEZ pārstāvji, gan paši uzņēmēji. Pagājušajā gadā Latgales ekonomiskās zonas statuss tika piešķirts 4 uzņēmumiem, zonas pārvalde noslēdza 12 līgumus par investīciju veikšanu reģionā, kur kopējā plānoto ieguldījumu summa tuvosies 17 miljoniem eiro. Turklāt, pērn Ministru Kabinets atbalstīja divus likumprojektus, kas paredz jaunus risinājumus Latgales speciālās ekonomiskās zonas darbības uzlabošanai. Plašāk- Silvijas Smagares sagatavotajā ierakstā.

Vada:

Silvija Smagare

Lasīt vairāk

17:44

Pēcpusdiena

Vakara pārraides

18:00

Dienas notikumu apskats

Kļūstot par Covid kontaktpersonu, vīrietim atsaka nieres transplantāciju

Saeimas komisijās skatīs rosinājumu ietvert ģimenes jēdzienu Satversmē


Eiropas Cilvēktiesību tiesa daļēji apmierina Ukrainas prasību pret Krieviju par cilvēktiesību pārkāpumiem Krimā


Itālijā joprojām neskaidrība par valdības nākotni

Vada:

Pārsla Saktiņa

18:30

Atvērtie faili

#30 Gads pēc projekta "Izmisumā zonā": Vai situācija paliatīvajā aprūpē kļuvusi labāka

Kas gada laikā mainījies paliatīvajā aprūpē. Vai pēc Latvijas Radio projekta „Izmisuma zonā situācija kļuvusi labāka un vai Veselības ministrijas nākotnes plāni cilvēkiem tiešām spēs palīdzēs?

Vada:

Anita Brauna
Baiba Runce

Lasīt vairāk

19:00

Ziņas

19:04

Laika ziņas

19:05

Monopols

VADCvadītāja Egita Pole: Bez cilvēkiem, kas ir gatavi ziedot daļiņu sevis, nevaram

Ziedot asinis. Ļoti vajadzīga sabiedrības palīdzība medicīnai un reizē simboliska saikne cilvēku starpā. Šovakar Monopolā par ikdienu un misijas sajūtu asins donoru centrā. Mūsu viešņa centra vadītāja Egita Pole.

 

Vada:

Ingus Ulmanis
Mariona Baltkalne

Lasīt vairāk

20:00

Ziņas

20:04

Laika ziņas

20:05

Kā labāk dzīvot

Speciāliste: Vientulība cilvēkiem nākotnē var draudēt sociālo prasmju pasliktināšanos

Būt vienam vai vientuļam nav viens un tas pats. Būšana vienam var būt apzināta izvēle, kamēr vientulība var ne tikai ietekmēt dzīves kvalitāti, bet arī radīt risku veselībai. Kāds tas ir un kāpēc cilvēku vientulībai ir vērts pievērst uzmanību, spriežam raidījumā.

Vada:

Loreta Bērziņa
Kristiāna Lapiņa

Lasīt vairāk

20:45

Labu nakti

Laimes sala. Pasaku stāsta Inga Alsiņa

21:00

Ziņas vieglajā valodā

21:05

Krustpunktā

Izmisuma zonā: Uzlabojumi paliatīvā aprūpē - solītais un realitāte

Par paliatīvo aprūpi esam daudz runājuši. Veselības ministrijā saka, ka viņi aktīvi strādā, lai situāciju uzlabotu. Vai tā patiešām ir?

Vada:

Aidis Tomsons
Evija Unāma
Ieva Zeiza

Lasīt vairāk

22:00

Ziņas

22:04

Laika ziņas

22:05

Ielūdz Radioteātris

Latvijas karalis jeb Cilvēks, kam visi parādā

GREGRĪ jeb Valdis Grēviņš un Jānis Grīns „Latvijas karalis jeb Cilvēks, kam visi parādā". Radiovarianta autors Kārlis Pamše. Režisors Harijs Gerhards. 1988. gada ieraksts.

Lasīt vairāk

22:38

Mūzika

23:00

Ziņas

23:03

Dienas notikumu apskats

23:30

Atvērtie faili

#30 Gads pēc projekta "Izmisumā zonā": Vai situācija paliatīvajā aprūpē kļuvusi labāka

Kas gada laikā mainījies paliatīvajā aprūpē. Vai pēc Latvijas Radio projekta „Izmisuma zonā situācija kļuvusi labāka un vai Veselības ministrijas nākotnes plāni cilvēkiem tiešām spēs palīdzēs?

Vada:

Anita Brauna
Baiba Runce

Lasīt vairāk

Nakts pārraides

00:00

Nakts ziņas

00:03

Kultūras rondo

Aktrisi Astrīdu Kairišu pieminot
Kino jaunās platformas un plašais piedāvājums skatītājiem
Dejas balvas nominanti: Skatuviskās tautas dejas, iestudējumi bērniem un jauniešiem

Pēc vakar, 13. janvārī, saņemtās ziņas par aktrises Astrīdas Kairišas aiziešanu mūžībā, mēs Kultūras Rondo mazliet paklusējām. Un katrs atcerējāmies savus teātra un kino iespaidus, kurus veidojusi Astrīda Kairiša. Šorīt uzrunājām viņas kolēģi, aktieri Ivaru Pugu un Nacionālā teātra literāro padomnieci, teātra zinātnieci Ievu Struku.

Vada:

Ingvilda Strautmane

Lasīt vairāk

01:00

Nakts ziņas

01:03

Dienas notikumu apskats

02:00

Nakts ziņas

02:02

Monopols

VADCvadītāja Egita Pole: Bez cilvēkiem, kas ir gatavi ziedot daļiņu sevis, nevaram

Ziedot asinis. Ļoti vajadzīga sabiedrības palīdzība medicīnai un reizē simboliska saikne cilvēku starpā. Šovakar Monopolā par ikdienu un misijas sajūtu asins donoru centrā. Mūsu viešņa centra vadītāja Egita Pole.

 

Vada:

Ingus Ulmanis
Mariona Baltkalne

Lasīt vairāk

02:55

Mūzika

03:00

Nakts ziņas

03:02

Mūzika

04:00

Nakts ziņas

04:02

Ģimenes studija

Ģimeņu modeļi ir dažādi: reālais un nepieciešamais atbalsts vienam vecākam ar bērniem

Latvijā izplatītākais ģimenes tips ir viens vecāks ar vienu vai vairākiem nepilngadīgiem bērniem. Statistika liecina, ka tie ir 23,6 % Latvijas ģimeņu. Diskutējam par šādas statistikas cēloņiem, kā sabiedrībai pieņemt mainīgu ģimenes formu un kādi pakalpojumi nepieciešami šādu ģimeņu atbalstam.

Vada:

Mairita Znotiņa
Ilze Zvaigzne

Lasīt vairāk

04:55

Mūzika

05:00

Nakts ziņas

05:02

Zināmais nezināmajā

Pētnieki: Klimata pārmaiņas pieaug un gadījumi kļūst arvien ekstrēmāki

Globālās sasilšanas slieksnis, ko varam uzskatīt par bīstamu, varētu tikt sasniegts laika posmā starp 2027. un 2042. gadu. Vismaz ar šādiem datiem klajā nākuši Makgīla Universitātes pētnieki, progozējot, kādas klimata izmaiņas mūs sagaida līdz 2100. gadam. Vai un kāpēc ir pamats tam, ka bīstamo līniju prognozes kļūst aizvien pesimistiskākas?

Vada:

Sandra Kropa
Zane Lāce
Sarmīte Kolāte

Lasīt vairāk