Trešdiena, 2022. gada 5. oktobris

Vārda diena: Amālija, Amēlija

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Rīta pārraides

05:58

Latvijas himna

06:00

Ziņas

06:05

Labrīt

Atskats vakardienā.
*
1962. gada 22. augustā notika nopietnākais atentāts pret tā laika Francijas prezidentu, ģenerāli Šarlu de Gollu. Pārsteidzošā kārtā ne prezidents, ne kāds no viņa korteža uzbrukumā necieta.

Vada:

Daira Zīle

06:30

Ziņas

06:39

Labrīt

Daugavpils plāno būvēt jau otru ar šķeldu kurināmo katlumāju un pārējās katlumājās dabas gāzes vietā izmatot sašķidrināto gāzi. Lai to sekmētu, Daugavpils dome pilsētas Siltumtīklu uzņēmumam par vienu miljonu eiro palielina pamatkapitālu un sniedz garantiju pāri par 20 miljonu eiro liela aizņēmuma ņemšanai.
*
Pakāpeniski daudzviet Latvijā tiek likvidētas speciālās skolas. Dienvidkurzemes novadā šobrīd ir divas šādas skolas, bet reforma paredz atstāt vienu. Kas nākotnē varētu mainīties?

Viesos:

Kupiča Liene
“Kurzemes Vārds” žurnāliste

Vada:

Daira Zīle

07:00

Ziņas

07:06

Labrīt

Pētniece: Krievijas ietekme Saeimas vēlēšanās vienmēr ir bijusi un būs

Tā kā Latvija ir Krievijas kaimiņvalsts, noteikta Krievijas ietekme Saeimas vēlēšanās Latvijā vienmēr ir bijusi un būs, tāpēc ir jābūt modriem. Tā Latvijas Radio saka “Atlantic Council” vadošā digitālā pētniece Baltijas valstīs, dezinformācijas pētniece Nika Aleksejeva. Patlaban Krievijas ietekme esot netieša, Kremļa vēstījumi izskanot ar četru jauno partiju starpniecību, kas nebūt neesot krieviskās partijas. Šo politisko spēku nosaukumus pētniece gan neatklāj, vien norāda, ka to stratēģija esot populisms un varas partiju kritika.

Vada:

Daira Zīle

Lasīt vairāk

07:30

Ziņas

07:39

Labrīt

Jaunu ēku netālu no lidostas, Mārupes novadā, blakus jau esošajam kompleksam, gatavojas būvēt Latvijas Pasts. Tā kā katru gadu palielinās komerckravas, pasta tranzīta un pakomātu sūtījumu skaits, Latvijas Pastam ir nepieciešamas gan papildus noliktavas un biroju telpas, gan plašākas telpas, kur novietot automatizētas iekārtas sūtījumu apstrādei un šķirošanai.
*
Kantar veiktā pētījumā noskaidroti pievilcīgākie darba devēji Latvijā - tie ir uzņēmumi, kuros potenciālie darba ņēmēji strādātu vislabprātāk. Noskaidroti gan pievilcīgākie darba devēji strādājošo uztverē, gan arī pēc studentu domām. Kuri uzņēmumi ir topa augšgalā? Un, kā šobrīd mainās attiecības starp darba devēju un darba ņēmēju?

Viesos:

Gansone Ilze
Konsultāciju kompānijas Latvijā ''Kantar'' klientu vadītāja

Vada:

Daira Zīle

08:00

Ziņas

08:06

Labrīt

08:08

Eiropa šodien

08:12

Labrīt

Re:Check pēta: Kā partijas pildījušas pirms vēlēšanām solīto vides un enerģētikas jomā?

Kā aizvadītajos četros gados valdības partijas pildījušas solīto vides un enerģētikas jomā? Kas noticis ar iepriekšējo vēlēšanu aktuālāko tematu obligātā iepirkuma komponenti elektrības rēķinos? Un kāpēc partijas ilgstoši nepildīja apņemšanos vairāk izmantot atjaunīgos energoresursus, tā mazinot atkarību no Krievijas gāzes? Par to faktu pārbaudes projekta "ReCheck" raidījumā.

Vada:

Daira Zīle

Lasīt vairāk

08:30

Ziņas

08:39

Labrīt

Okupācijas muzejam uzdāvināti unikāli fotoalbumi par padomju dzīvi Kārsavā

Latvijas Okupācijas muzejam ir uzdāvināti trīs vēsturiski fotoalbumi – tajos apkopoti simtiem padomju laikos iemūžinātu brīžu, kurus uzņēmis kārsavietis Aleksandrs Proboks. Par spīti latgalieša sūrajai dzīvei muzeja pārstāve atzīmē – viņa fotogrāfijas parāda, ka viņš mīlēja dzīvi. Vēsturiskās bildes palīdzējušas izpētīt Proboka dzīvi un izveidot rakstu, kas ir publicēts jaunākajā darbā „Kārsavas stāsti II”. Kā atzīmē grāmatas zinātniskais redaktors – fotogrāfa uzņemtie mirkļi sasaucas ar cilvēku stāstīto par padomju laikiem.

Vada:

Viktors Demidovs

Lasīt vairāk

09:00

Ziņas

09:05

Kā labāk dzīvot

Par Baltijas pieredzi un izaicinājumiem energokopienu attīstības veicināšanā

Energokopiena ir iedzīvotāju brīvprātīgi izveidota apvienība ar kopēju interesi energoefektivitātes pasākumu īstenošanā, ieviešot alternatīvus energoresursus. Baltijas pieredzi un izaicinājumus energokopienu attīstības veicināšanā, pārrunāsim raidījumā Kā labāk dzīvot. Kā tieši energokopienu attīstība sekmēs iedzīvotāju energoresursu patēriņu samazināšanu. Protams, tas notiks, ieviešot alternatīvus energoresursus, bet kā to izdarīt?

Vada:

Elvis Jansons
Loreta Bērziņa

Lasīt vairāk

10:00

Ziņas

10:05

Zināmais nezināmajā

Vai kādreiz būs ilgi gaidītās zāles pret aptaukošanos?

Cīņa ar lieko svaru joprojām daudziem ir liels izaicinājums. Vai kādreiz būs zāles pret aptaukošanos, kas neprasa stingru diētu un vingrošanu, to skaidrojam raidījumā Zināmais nezināmajā.

Vada:

Sandra Kropa
Zane Lāce-Baltalksne
Paula Gulbinska

Lasīt vairāk

10:57

Sociālais paziņojums

11:00

Ziņas

11:05

Kultūras rondo

Noskaņu vakari Dailes dārzā - koncertizrādē „Keruaka ceļš”
Sabiles mākslas, kultūras un tūrisma centrā visu vasaru rūdzis vīns
Mākslinieku +K+M+B pieeja kultūras kodu un simbolu izmantošanā

Vēlme izjust brīvības balsi – to Dailes teātra koncertizrādē „Keruaka ceļš” pauž tās veidotāji gan režisore Laura Groza, gan aktieri un mūziķi, arī dziedātāja Aija Vītoliņa. Koncertizrādes pamatā Džeka Keruaka romāns „Ceļā”, ko dramatizējis Arturs Dīcis. 

Vada:

Ingvilda Strautmane
Santa Lauga

Lasīt vairāk

Dienas pārraides

12:00

Ziņas

12:04

Laika ziņas

12:05

Pusdiena

Pirmdiena, 22. augusts pl. 12:00

Lasīt vairāk

12:30

Dzīves ritmi mūzikā

Ukraiņu pasaules mūzikas grupa "Daha Brakha" muzicē "etno haosa" stilā

Lai kādi šķēpi pēdējās dienās tiktu lauzti, māksla, un jo sevišķi mūzika, no politikas nav nošķirama. Māksliniekam ir pašam jāizdara izvēle, taču viņam ir dota tribīne jeb skatuve - viņu sadzird labāk nekā citus. Šāda nostāja ir arī Ukrainas mūziķu grupai no Kijevas ar nosaukumu "Daha Braha".

Lasīt vairāk

13:00

Ziņas

13:05

Krustpunktā

Krustpunktā Lielā intervija: starptautiskās drošības pētnieks Tomass Pildegovičs

Krustpunktā Lielā intervija: Kembridžas Universitātes doktorants, starptautiskās drošības pētnieks, NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra vecākais eksperts Tomass Pildegovičs.

Vada:

Aidis Tomsons
Evija Unāma

Lasīt vairāk

13:45

Krustpunktā

Brīvais mikrofons. 22. augusts

Vada:

Aidis Tomsons

Lasīt vairāk

14:00

Ziņas

14:05

Ģimenes studija

Cīņa par bērniem, vecākiem šķiroties. Kādas problēmas izgaismojas tiesās?

Vecākiem šķiroties, cīņa par bērniem mēdz būt nežēlīga. Kādas problēmas izgaismo tiesu prakse un kas jāmaina, lai vecāki atbildīgāk izturētos pret bērnu vajadzībām, diskutējam Ģimenes studijā.

Vada:

Agnese Linka
Ilze Zvaigzne

Lasīt vairāk

15:00

Ziņas

15:05

Globālais latvietis. 21. gadsimts

Ja Tev laimējies, palīdzi citiem. Martas un Viļa Vītolu dzimtas stāsts

Martas un Viļa Vītolu dzimtas stāsts. Saruna ar uzņēmeju Vili Vītolu, viņa meitu Māru Hrgetiču un mazdēlu Vili Andreju Vītolu par dzīvi Venecuēlā, par atgriešanos Latvijā, par vērtbām, kuras ir viņu dzimtas pamatā.

Vada:

Agnese Drunka
Santa Lauga

Lasīt vairāk

15:45

Mūzika

16:00

Ziņas

16:05

Pēcpusdiena

Komersantiem jāatmaksā 4.6 miljoni elektroenerģijas obligātā iepirkuma valsts atbalsts

Būvniecības valsts kontroles birojs (BVKB) kopš 2020.gada 35 komersantiem noteicis pienākumu atmaksāt nepamatoti vai nelikumīgi saņemto elektroenerģijas obligātā iepirkuma valsts atbalstu 4,606 miljonu eiro apmērā.

Gada pārskatu izvērtēšanas, klātienes apsekojumu, kā arī komersantu nodokļu nomaksas pārbaužu rezultātā komersantiem izteikti 32 brīdinājumi par iespējamu obligātā iepirkuma tiesību zaudēšanu.

Vada:

Tālis Eipurs
Ilze Puncule-Aginta

Lasīt vairāk

16:30

Ziņas

16:34

Sporta ziņas

16:39

Pēcpusdiena

Kultūras afiša: "Kalendārs mani sauc" Valmieras teātra izrāde, režisors Mārtiņš Eihe.
Mediju apskats: apkopojusi Arta Skuja.
Šī diena vēsturē: 1962. gada 22. augustā notika nopietnākais atentāts pret tā laika Francijas prezidentu, ģenerāli Šarlu de Gollu. Pārsteidzošā kārtā ne prezidēts, ne kāds no viņa korteža uzbrukumā necieta. Vairāk stāsta Eduards Liniņš.

17:00

Ziņas

17:05

Pēcpusdiena

Autovadītāju ievērībai - kuros posmos remontdarbu dēļ jāpavada ilgākais laiks ceļā
Pēta Latvijas ezerus, kur cilvēks nav spēris kāju

Gandrīz 60 valsts autoceļu posmos turpinās aktīvi būvdarbi un ir ieviesti satiksmes ierobežojumi. Ceļu uzturētāji norāda, ka uz Daugavpils šosejas ir vairāki remontdarbu posmi, bet no Bauskas līdz Iecavai un no Kūdras līdz Smārdei ceļā jāpavada stunda. Skaidrojam, kur Latvijā šobrīd remontdarbu dēļ autovadītājiem jāpavada ilgākais laiks ceļā.

 

 

 

Vada:

Tālis Eipurs
Ilze Puncule-Aginta

Lasīt vairāk

17:30

Ziņas

17:34

Sporta ziņas

17:39

Eiro fokusā

Pieaugot sūtījumu apjomam, Latvijas Pasts plāno būvēt jaunu ēku

Netālu no lidostas, Mārupes novadā, blakus jau esošajam kompleksam, jaunu ēku gatavojas būvēt Latvijas Pasts. Tā kā katru gadu palielinās komerckravu, pasta tranzīta un pakomātu sūtījumu apjoms, Latvijas Pastam ir nepieciešamas gan papildu noliktavas un biroju telpas, gan plašākas telpas, kur novietot automatizētas iekārtas sūtījumu apstrādei un šķirošanai.

 

Vada:

Daina Zalamane

Lasīt vairāk

17:44

Pēcpusdiena

Rikšotāju zirgu sacensību “Latgales kauss” šogad paliek Ludzas novadā

Aizvadītā sestdiena Latgales rikšotāju zirgu audzētājiem bija liela diena, jo nu jau četrpadsmitogadu pēc kārtas Ludzas novada Pušmucovas trasēpar prestižoLatvijas Zirgaudzētāju biedrības ceļojošo „Latgales kausu” cīnījās braucēji no Gulbenes, Jēkabpils, Ludzas, Balvu un Krāslavas novada. Par cilvēkiem, kuri savas dzīves daļu un sirds siltumu ir veltījuši zirgu audzēšanai un trenēšanai vairāk Ivetas Čigānes veidotajā ierakstā.

Lasīt vairāk

Vakara pārraides

18:00

Ziņas

18:04

Laika ziņas

18:05

Dienas notikumu apskats

Pirmdiena, 22. augusts pl. 18:00

Vada:

Pārsla Saktiņa

Lasīt vairāk

18:30

Ķepa uz sirds

Gribu sunīti! Kas jāņem vērā, izvēloties suni?

Gribu sunīti – kāpēc jāizvēlas ne tikai pēc izskata, bet jāizpēta arī kucēna raksturs? Katrai suņu šķirnei savas īpatnības – kāpēc to tik svarīgi zināt saimniekam? Kā nepalaist garām svarīgo suņa apmācības brīdi? Par to raidījumā Ķepa uz sirds runājam ar zoopsihiatru, dzīvnieku uzvedības ekspertu, kinologu Albertu Čipuštanovu.

Vada:

Magnuss Eriņš
Inese Kreicberga

Lasīt vairāk

19:00

Ziņas

19:05

Monopols

Asociācijas "Lauku ceļotājs" prezidente Asnāte Ziemele: Karš tūrismam ir iznīcinošs

Ceļotājs. Šis vārds skan viņas veidotajā asociācijā un e-pasta adresē un ar šo vārdu var pateikt, ja ne visu, tad ļoti daudz par mūsu šī vakara Monopola viešņu. Asociācijas "Lauku ceļotājs" prezidente Asnāte Ziemele.

Vada:

Ingus Ulmanis
Marta Dobrovoļska

Lasīt vairāk

20:00

Ziņas

20:05

Kā labāk dzīvot

Par Baltijas pieredzi un izaicinājumiem energokopienu attīstības veicināšanā

Energokopiena ir iedzīvotāju brīvprātīgi izveidota apvienība ar kopēju interesi energoefektivitātes pasākumu īstenošanā, ieviešot alternatīvus energoresursus. Baltijas pieredzi un izaicinājumus energokopienu attīstības veicināšanā, pārrunāsim raidījumā Kā labāk dzīvot. Kā tieši energokopienu attīstība sekmēs iedzīvotāju energoresursu patēriņu samazināšanu. Protams, tas notiks, ieviešot alternatīvus energoresursus, bet kā to izdarīt?

Vada:

Elvis Jansons
Loreta Bērziņa

Lasīt vairāk

20:45

Labu nakti

Par Vinniju Pūku un viņa draugiem. 2. vakars. Ēzelīša dzimšanas diena

21:00

Ziņas vieglajā valodā

21:05

Krustpunktā

Krustpunktā Lielā intervija: starptautiskās drošības pētnieks Tomass Pildegovičs

Krustpunktā Lielā intervija: Kembridžas Universitātes doktorants, starptautiskās drošības pētnieks, NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra vecākais eksperts Tomass Pildegovičs.

Vada:

Aidis Tomsons
Evija Unāma

Lasīt vairāk

22:00

Ziņas

22:05

LR3 raidījuma atkārtojums

Viesos:

Bišs Ģirts
komponists

Vada:

Rūta Paula

23:00

Ziņas

23:04

Laika ziņas

23:05

Dienas notikumu apskats

23:30

Dzīves ritmi mūzikā

Ukraiņu pasaules mūzikas grupa "Daha Brakha" muzicē "etno haosa" stilā

Lai kādi šķēpi pēdējās dienās tiktu lauzti, māksla, un jo sevišķi mūzika, no politikas nav nošķirama. Māksliniekam ir pašam jāizdara izvēle, taču viņam ir dota tribīne jeb skatuve - viņu sadzird labāk nekā citus. Šāda nostāja ir arī Ukrainas mūziķu grupai no Kijevas ar nosaukumu "Daha Braha".

Lasīt vairāk

Nakts pārraides

02:58

Mūzika

00:00

Nakts ziņas

00:04

Laika ziņas

00:05

Nakts programmas pieteikums

00:06

Kultūras rondo

Noskaņu vakari Dailes dārzā - koncertizrādē „Keruaka ceļš”
Sabiles mākslas, kultūras un tūrisma centrā visu vasaru rūdzis vīns
Mākslinieku +K+M+B pieeja kultūras kodu un simbolu izmantošanā

Vēlme izjust brīvības balsi – to Dailes teātra koncertizrādē „Keruaka ceļš” pauž tās veidotāji gan režisore Laura Groza, gan aktieri un mūziķi, arī dziedātāja Aija Vītoliņa. Koncertizrādes pamatā Džeka Keruaka romāns „Ceļā”, ko dramatizējis Arturs Dīcis. 

Vada:

Ingvilda Strautmane
Santa Lauga

Lasīt vairāk

01:00

Nakts ziņas

01:04

Laika ziņas

01:05

Dienas notikumu apskats

02:00

Nakts ziņas

02:04

Laika ziņas

02:05

Monopols

Asociācijas "Lauku ceļotājs" prezidente Asnāte Ziemele: Karš tūrismam ir iznīcinošs

Ceļotājs. Šis vārds skan viņas veidotajā asociācijā un e-pasta adresē un ar šo vārdu var pateikt, ja ne visu, tad ļoti daudz par mūsu šī vakara Monopola viešņu. Asociācijas "Lauku ceļotājs" prezidente Asnāte Ziemele.

Vada:

Ingus Ulmanis
Marta Dobrovoļska

Lasīt vairāk

03:00

Nakts ziņas

03:04

Laika ziņas

03:05

LR3 raidījuma atkārtojums

Viesos:

Bišs Ģirts
komponists

Vada:

Rūta Paula

04:00

Nakts ziņas

04:04

Laika ziņas

04:05

Ģimenes studija

Cīņa par bērniem, vecākiem šķiroties. Kādas problēmas izgaismojas tiesās?

Vecākiem šķiroties, cīņa par bērniem mēdz būt nežēlīga. Kādas problēmas izgaismo tiesu prakse un kas jāmaina, lai vecāki atbildīgāk izturētos pret bērnu vajadzībām, diskutējam Ģimenes studijā.

Vada:

Agnese Linka
Ilze Zvaigzne

Lasīt vairāk

05:00

Nakts ziņas

05:04

Laika ziņas

05:05

Zināmais nezināmajā

Vai kādreiz būs ilgi gaidītās zāles pret aptaukošanos?

Cīņa ar lieko svaru joprojām daudziem ir liels izaicinājums. Vai kādreiz būs zāles pret aptaukošanos, kas neprasa stingru diētu un vingrošanu, to skaidrojam raidījumā Zināmais nezināmajā.

Vada:

Sandra Kropa
Zane Lāce-Baltalksne
Paula Gulbinska

Lasīt vairāk