Trešdiena, 2022. gada 5. oktobris

Vārda diena: Amālija, Amēlija

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Rīta pārraides

05:58

Latvijas himna

06:00

Ziņas

06:05

Labrīt

06:30

Ziņas

06:39

Labrīt

Šajā nedēļas nogalē Jelgavā jau 22. reizi notiks piena, medus un maizes svētki, bet piena paku laivu regates braucējiem šī būs divdesmitā jubilejas tikšanās.
*
Liepājā plānots nojaukt trīs padomju varas režīmu slavinošus pieminekļus. Augustā ir noslēgušās cenu aptaujas par šo objektu nojaukšanas darbu projektēšanu un demontāžu.

07:00

Ziņas

07:06

Labrīt

Latvijā nedrīkstam pieļaut, ka mūsu valsti nicina - 4. maija deklarācijas kluba prezidente

Process, kā nojauc pieminekli Rīgā, Uzvaras parkā, no latviešu sabiedrības puses norit veselīgā veidā, tā Latvijas Radio norāda 4. maija deklarācijas kluba prezidente Velta Čebotarenoka, kas ir viena no idejas autorēm, lai pieminekli demontētu. Viņa arī uzskata, ka Latvija pārāk ilgi bijusi toleranta pret tiem, kas aizstāv Krievijas ideoloģiju.

Vada:

Jānis Ramāns

Lasīt vairāk

07:30

Ziņas

07:39

Labrīt

Latvijā vērojama tendence samazināties nelegālo akcizēto preču apritei - mazāks ir gan pie robežas atklāto nelegālo preču daudzums, gan valsts teritorijā uzglabāto un tirgoto preču apjoms.
*
Sievietes Latvijā investē mazāk un konservatīvāk nekā vīrieši .

Vada:

Jānis Ramāns

08:00

Ziņas

08:06

Labrīt

Politisko partiju analīze - Progresīvie

Tuvojas Saeimas vēlēšanas. Turpmākajās nedēļās Latvijas Radio pievērsīsimies politisko partiju analīzei – ko tās šajā reizē piedāvā vēlētājiem, kā veicies ar iepriekšējo solījumu izpildi, kā arī analizējam partiju līderus. Šodien par partiju “Progresīvie”.

Vada:

Filips Lastovskis

Lasīt vairāk

08:30

Ziņas

08:39

Labrīt

Šajā nedēļas nogalē Jelgavā jau 22. reizi notiks piena, medus un maizes svētki, bet piena paku laivu regates braucējiem šī būs divdesmitā jubilejas tikšanās.

09:00

Ziņas

09:05

Kā labāk dzīvot

Par izmaiņām iedzīvotāju un uzņēmumu elektroniskajā identifikācijā

No nākamā gada daudzi e-pakalpojumi būs pieejami tikai ar elektroniskās identifikācijas līdzekļiem. Šādi rīki kalpos kā identifikācijas līdzeklis daudzu e-pakalpojumu saņemšanai arī privātajā sektorā, kur uzņēmēji paši var lemt par vairāku e-identifikācijas risinājumu paralēlu lietošanu. Kāda ir kaimiņvalstu pieredze šajā jomā, kādi ir galvenie izaicinājumi un riski, to skaidrojam raidījumā Kā labāk dzīvot.

Vada:

Elvis Jansons
Loreta Bērziņa

Lasīt vairāk

10:00

Ziņas

10:05

Zināmais nezināmajā

Falsificētā zinātne - Alcheimera pētījumu gadījums

Viens no vadošajiem pētījumiem Alcheimera izpētē, iespējams, ir viltots. Tā ziņo žurnāls “Science”. Tas sašūpojis visu zinātnes pasauli. Kā tiek pārkāpti zinātnes ētikas principi un kāpēc šādi kļūdaini pētījumi tiek citēti un izmantoti kā pamats medikamentu izstrādē? Par to diskutējam raidījumā Zināmais nezināmajā.

Vada:

Sandra Kropa
Zane Lāce-Baltalksne
Paula Gulbinska

Lasīt vairāk

10:57

Sociālais paziņojums

11:00

Ziņas

11:05

Kultūras rondo

Ja nebūs kinoteātru, būs problēmas Eiropai, Holivudai un arī Latvijai - kinozinātniece
Neliels ieskats jaunajā Latvijas Okupācijas muzeja ekspozīcijā

Augusta nogalē, leģendārā Baltijas ceļa laikā, jau piekto reizi notiek Baltijas filmu dienas – bezmaksas seansi, kuros kinoskatītājiem katrā no trim Baltijas valstīm tiek piedāvātas vairākas kaimiņvalstu filmas. Baltijas filmu dienas ir trīs valstu kino institūciju – Nacionālā kino centra, Lietuvas Kino centra un Igaunijas Filmu institūta – iniciatīva un kopīgi veidots pasākums, stiprinot trīs Baltijas valstu sadarbību kino jomā un vairojot skatītāju zināšanas par kaimiņvalstu filmām.

Vada:

Ingvilda Strautmane

Lasīt vairāk

Dienas pārraides

12:00

Ziņas

12:04

Laika ziņas

12:05

Pusdiena

Otrdiena, 23. augusts pl. 12:00

Vada:

Pārsla Saktiņa

Lasīt vairāk

12:30

Dzīves ritmi mūzikā

Etnomūzikas grupa "Tautumeitas" aicina uz lielkoncertu “Skrejceļš”

Grupa "Tautumeitas" savu darbību sāka ar tradicionālās mūzikas dziedāšanu, mēģinot pietuvoties un atdarināt teicējas. Taču, jo tuvāk viņas gāja dziesmām, jo dabiskāk šķita tautas mūziku apvienot ar visu pārējo, kas dzirdēts un kā tuvs sajusts šajā pasaulē. Tad nu „Tautumeitas” savu dziedāšanas stilu papildināja ar hiphopu, džezu un elektronisko mūziku, iesaistot savā mūzikā arī vienaudžus no citiem žanriem – izdoti trīs albumi, un ar jaunākā albuma “Skrejceļš” programmu “Tautumeitas” sniegs koncertu 26. augustā Skultes ostā.

Vada:

Daiga Mazvērsīte

Lasīt vairāk

13:00

Ziņas

13:05

Krustpunktā

Krustpunktā skolu direktoru diskusija: Kā risināt problēmas skolās

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība draud ar vispārēju streiku mācību gada sākumā, vai streikošanai ir pamats? Saruna ar skolu direktoriem par problēmām skolās un kā tās risināt. Diskusijas dalībnieki: Tukuma Raiņa ģimnāzijas direktore Sigita Kūla, Rīgas Klasiskās ģimnāzija direktors Romans Alijevs, Rīgas 45. vidusskolas direktore Baiba Neimane un Kocēnu pamatskolas direktors Māris Bušmanis.

Vada:

Aidis Tomsons
Evija Unāma

Lasīt vairāk

13:45

Krustpunktā

Brīvais mikrofons. 23. augusts

Vada:

Aidis Tomsons

Lasīt vairāk

13:58

Sociālais paziņojums

14:00

Ziņas

14:05

Ģimenes studija

Kā norit pāreja uz vienotu izglītību latviešu valodā

Kādi soļi turpmākā mācību gada laikā jāpaveic, lai pārietu uz vienotu izglītību latviešu valodā, kādas problēmas jāatrisina, par to diskutējam Ģimenes studijā.

Vada:

Mairita Znotiņa
Ilze Zvaigzne

Lasīt vairāk

15:00

Ziņas

15:05

Brīvības bulvāris

Baltija Aukstā kara laikā un līdzības ar mūsdienu situāciju. Saruna ar Unu Bergmani.

Raidījumā Brīvības bulvāris saruna ar vēstures zinātņu doktori un Helsinku universitātes pētnieci Unu Bergmani par Baltijas jautājumu aukstā kara laikā un tā līdzībām ar mūsdienu starptautisko politiku, par vēstures mācībām, par 90. gadu vēstures pagriezienu un to, cik daudz lielvaru pasaules politiķu rīcībā nosaka nedrošība, improvizācija un pēdējā mirkļa lēmumi.

Vada:

Gints Grūbe

Lasīt vairāk

15:34

Radio mazā lasītava

"Mazā lasītava" ceļo uz Sabili. Lasām V.Freiberga un D.Zacmanes "Vakar, šodien, rīt"

Sabiles bijušajā sinagogā, kur padomju gados bijusi arī sporta zāle, jau gadu ir atvērts Sabiles mākslas, kultūras un tūrisma centrs, un Radio mazajā lasītavā šoreiz lasām Viktora Freiberga un Danielas Zacmanes grāmatu "Vakar, šodien, rīt", Danielai Zacmanei un māksliniekam Bruno Mellim klātesot. Uz Sabiles kultūrtelpu atvesta arī Rīgas kultūrtelpa “Aminori”, kur notiek mākslas izstādes un top grāmatas par kino, vēsturi un mākslu, arī jau pieminētā Viktora grāmata.

Vada:

Ingvilda Strautmane
Gundars Āboliņš
Agita Bērziņa

Lasīt vairāk

16:00

Ziņas

16:05

Pēcpusdiena

Bēgļiem no Ukrainas piešķirs divus miljonus vienreizējiem nodarbinātības pabalstiem
Daļai uzņēmumu ziemas pārdzīvošanai valsts atbalsts var būt izdzīvošanas jautājums

Valdība lēmusi piešķirt papildu divus miljonus eiro Ukrainas civiliedzīvotāju vienreizējam nodarbinātības uzsākšanas pabalstam. Tas ir nepieciešams, lai nodrošinātu Ukrainas civiliedzīvotājiem vienreizēju nodarbinātības sākšanas pabalsta izmaksu vienas minimālās mēneša darba algas apmērā.

Vada:

Tālis Eipurs
Ilze Puncule-Aginta

Lasīt vairāk

16:30

Ziņas

16:34

Sporta ziņas

16:39

Pēcpusdiena

Kultūras afiša: Šodien un rīt kinoteātrī "Splendid Palace" norisināsies Baltijas filmu dienas bezmaksas kinoseansi, tā saskaņojoties ar skatītājiem katrā no trim Baltijas valstīm, kurās tiks piedāvātas jaunākās kaimiņvalstu filmas, tā simboliski atzīmējot arī akcijas "Baltijas Ceļš" gadskārtu.
Mediju apskats: apkopojusi Arta Skuja.
Šī diena vēsturē: Par Itālijas karalistes vēstures sākumu uzskatāms mūsu ēras 476. gada 23. augusts, kad par Itālijas ķēniņu tika pasludināts Rietumromas imperatora dienestā kalpojošais barbaru vadonis Odoakrs. Dažas nedēļas vēlāk viņš piespieda pēdējo Rietumromas imperatoru Romulu Augustu atteikties no troņa. Vairāk stāsta Eduards Liniņš.

17:00

Ziņas

17:05

Pēcpusdiena

Studentiem un veselības aprūpes darbiniekiem vairs nav obligāta vakcinācija pret Covid-19
Starptautiskā konferencē ekspertu uzmanības lokā kodoldraudu riski un to novēršana

Valdība atcēlusi obligāto prasību studentiem un veselības aprūpes darbiniekiem būt vakcinētiem pret Covid-19. Darba devējiem gan tiek saglabātas tiesības prasīt, lai darbavietās, kur ir augsts Covid-19 izplatības risks, darbinieks būtu veicis vakcināciju.

Vada:

Tālis Eipurs
Ilze Puncule-Aginta

Lasīt vairāk

17:30

Ziņas

17:34

Sporta ziņas

17:39

Eiro fokusā

Latvijā samazinās nelegālo akcizēto preču aprite

Latvijā vērojama tendence samazināties nelegālo akcizēto preču apritei – mazāks ir gan pie robežas atklāto nelegālo preču daudzums, gan valsts teritorijā uzglabāto un tirgoto preču apjoms. Tam ir dažādi iemesli, tostarp Ukrainā notiekošās karadarbības dēļ noteiktie ierobežojumi pret Krieviju un Baltkrieviju.

Lasīt vairāk

17:44

Pēcpusdiena

Tādi esam: „Klasisko automašīnu un motociklu garāžu - muzeju" Milzkalnē, netālu no Tukuma, Arvis Ozoliņš apmeklētājiem atvēra pirms gada. Lielais angārs gan neatgādina garāžu, drīzāk autosalonu, kurā var apskatīt 12 pagājušajā gadsimtā Amerikā ražotas automašīnas un 70 mopēdus un motociklus. Kolekcija tapusi 20 gadu laikā un Arvis Ozoliņš eksponātus remontē kopā ar dēlu Edgaru, kas mācās par automehāniķi. Garāžā - muzejā Milzkalnē viesojās Daina Zalamane.
Mediju apskats: apkopojusi Arta Skuja.

Vakara pārraides

18:00

Ziņas

18:04

Laika ziņas

18:05

Dienas notikumu apskats

Otrdiena, 23. augusts pl. 18:00

 

Latgalē arvien zemākās algas un lielākais bezdarbs, bet valdība priekšvēlēšanu laikā Ludzā piecas stundas stāsta par sasniegumiem reģiona drošībā un izaugsmē

Uzvaras parkā Rīgā sāk demontēt pieminekļa pakāji; policija ar septiņiem aizturētajiem brīdina par stingrāku rīcību turpmāk

Ukrainā atzīmē Valsts karoga dienu; Zelenskis uzsver Ukrainas gatavību vienmēr aizstāvēt savu karogu

 

Lasīt vairāk

18:30

Augstāk par zemi

Vira Ibrjamova-Sivorakša tiešsaistē māca tradicionālās ukraiņu dziesmas latviešiem

Ukrainas dziedātāja, pedagoģe un komponiste Vira Ibrjamova-Sivorakša tiešsaistē interesentiem no Latvijas māca ukraiņu tradicionālās dziesmas jau kopš šī gada pavasara. Šī sadarbība augusta sākumā rezultējās dziedāšanas meistarklasēs Mētrienā un Drabešos, kā arī Viras dalībā Pirmajā starptautiskajā tradicionālās āra dziedāšanas festivālā “Dabā” Sāvienas pilskalnā.

Vada:

Anda Buševica

Lasīt vairāk

19:00

Ziņas

19:05

Monopols

Bijušais politiķis Andrejs Panteļejevs pēdējā laikā pievērsies grāmatu komentēšanai

Šovakar Monopolā vīrs, kurš kādu dienu izvēlējās stāstīt savu dzīves stāstu pirmajā personā.  Nauda, vara un slava! Kas to var aizstāt, vaicājam bijušajam politiķim, tagad žurnālistam un rakstniekam Andrejam Panteļejevam.

Vada:

Ingus Ulmanis

Lasīt vairāk

20:00

Ziņas

20:05

Kā labāk dzīvot

Par izmaiņām iedzīvotāju un uzņēmumu elektroniskajā identifikācijā

No nākamā gada daudzi e-pakalpojumi būs pieejami tikai ar elektroniskās identifikācijas līdzekļiem. Šādi rīki kalpos kā identifikācijas līdzeklis daudzu e-pakalpojumu saņemšanai arī privātajā sektorā, kur uzņēmēji paši var lemt par vairāku e-identifikācijas risinājumu paralēlu lietošanu. Kāda ir kaimiņvalstu pieredze šajā jomā, kādi ir galvenie izaicinājumi un riski, to skaidrojam raidījumā Kā labāk dzīvot.

Vada:

Elvis Jansons
Loreta Bērziņa

Lasīt vairāk

20:45

Labu nakti

Par Vinniju Pūku un viņa draugiem . 3. vakars. Pūks šaurajā bezizejā

21:00

Ziņas vieglajā valodā

21:05

Krustpunktā

Krustpunktā skolu direktoru diskusija: Kā risināt problēmas skolās

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība draud ar vispārēju streiku mācību gada sākumā, vai streikošanai ir pamats? Saruna ar skolu direktoriem par problēmām skolās un kā tās risināt. Diskusijas dalībnieki: Tukuma Raiņa ģimnāzijas direktore Sigita Kūla, Rīgas Klasiskās ģimnāzija direktors Romans Alijevs, Rīgas 45. vidusskolas direktore Baiba Neimane un Kocēnu pamatskolas direktors Māris Bušmanis.

Vada:

Aidis Tomsons
Evija Unāma

Lasīt vairāk

22:00

Ziņas

22:05

Ielūdz Radioteātris

Vitauta Ļūdēna dzejas drāma "Rīga dimd". 1. daļa

Vitauta Ļūdēna vēsturiska dzejas drāma "Rīga dimd". 1. daļa. Lomās: Zane Jančevska, Vilis Daudziņš, Dainis Porgants, Aivars Bogdanovičs, Ints Burāns, Harijs Gerhards, Āris Rozentāls, Uldis Dumpis un citi. Režisors Imants Skrastiņš. Skaņu režisors Ungars Savickis. 2000. gada ieraksts.

Lasīt vairāk

22:41

Mūzika

23:00

Ziņas

23:04

Laika ziņas

23:05

Dienas notikumu apskats

23:30

Dzīves ritmi mūzikā

Etnomūzikas grupa "Tautumeitas" aicina uz lielkoncertu “Skrejceļš”

Grupa "Tautumeitas" savu darbību sāka ar tradicionālās mūzikas dziedāšanu, mēģinot pietuvoties un atdarināt teicējas. Taču, jo tuvāk viņas gāja dziesmām, jo dabiskāk šķita tautas mūziku apvienot ar visu pārējo, kas dzirdēts un kā tuvs sajusts šajā pasaulē. Tad nu „Tautumeitas” savu dziedāšanas stilu papildināja ar hiphopu, džezu un elektronisko mūziku, iesaistot savā mūzikā arī vienaudžus no citiem žanriem – izdoti trīs albumi, un ar jaunākā albuma “Skrejceļš” programmu “Tautumeitas” sniegs koncertu 26. augustā Skultes ostā.

Vada:

Daiga Mazvērsīte

Lasīt vairāk

Nakts pārraides

00:59

Mūzika

02:58

Mūzika

03:59

Mūzika

04:58

Mūzika

00:00

Nakts ziņas

00:04

Laika ziņas

00:05

Nakts programmas pieteikums

00:06

Kultūras rondo

Ja nebūs kinoteātru, būs problēmas Eiropai, Holivudai un arī Latvijai - kinozinātniece
Neliels ieskats jaunajā Latvijas Okupācijas muzeja ekspozīcijā

Augusta nogalē, leģendārā Baltijas ceļa laikā, jau piekto reizi notiek Baltijas filmu dienas – bezmaksas seansi, kuros kinoskatītājiem katrā no trim Baltijas valstīm tiek piedāvātas vairākas kaimiņvalstu filmas. Baltijas filmu dienas ir trīs valstu kino institūciju – Nacionālā kino centra, Lietuvas Kino centra un Igaunijas Filmu institūta – iniciatīva un kopīgi veidots pasākums, stiprinot trīs Baltijas valstu sadarbību kino jomā un vairojot skatītāju zināšanas par kaimiņvalstu filmām.

Vada:

Ingvilda Strautmane

Lasīt vairāk

01:00

Nakts ziņas

01:04

Laika ziņas

01:05

Dienas notikumu apskats

02:00

Nakts ziņas

02:04

Laika ziņas

02:05

Monopols

Bijušais politiķis Andrejs Panteļejevs pēdējā laikā pievērsies grāmatu komentēšanai

Šovakar Monopolā vīrs, kurš kādu dienu izvēlējās stāstīt savu dzīves stāstu pirmajā personā.  Nauda, vara un slava! Kas to var aizstāt, vaicājam bijušajam politiķim, tagad žurnālistam un rakstniekam Andrejam Panteļejevam.

Vada:

Ingus Ulmanis

Lasīt vairāk

03:00

Nakts ziņas

03:04

Laika ziņas

03:05

Mūzika

04:00

Nakts ziņas

04:04

Laika ziņas

04:05

Ģimenes studija

Kā norit pāreja uz vienotu izglītību latviešu valodā

Kādi soļi turpmākā mācību gada laikā jāpaveic, lai pārietu uz vienotu izglītību latviešu valodā, kādas problēmas jāatrisina, par to diskutējam Ģimenes studijā.

Vada:

Mairita Znotiņa
Ilze Zvaigzne

Lasīt vairāk

05:00

Nakts ziņas

05:04

Laika ziņas

05:05

Zināmais nezināmajā

Falsificētā zinātne - Alcheimera pētījumu gadījums

Viens no vadošajiem pētījumiem Alcheimera izpētē, iespējams, ir viltots. Tā ziņo žurnāls “Science”. Tas sašūpojis visu zinātnes pasauli. Kā tiek pārkāpti zinātnes ētikas principi un kāpēc šādi kļūdaini pētījumi tiek citēti un izmantoti kā pamats medikamentu izstrādē? Par to diskutējam raidījumā Zināmais nezināmajā.

Vada:

Sandra Kropa
Zane Lāce-Baltalksne
Paula Gulbinska

Lasīt vairāk