Trešdiena, 2022. gada 5. oktobris

Vārda diena: Amālija, Amēlija

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Rīta pārraides

05:58

Latvijas himna

06:00

Ziņas

06:04

Laika ziņas

06:05

Labrīt

06:30

Ziņas

06:33

Laika ziņas

06:39

Labrīt

Cilvēki, kam rūp vēstures liecību saglabāšana, aicina lēmumu pieņēmējus tomēr ļoti uzmanīgi izvērtēt katru iznīcināšanai nolemto objektu, jo tas var izrādīties daudz sarežģītāks vēstures liecinieks, nekā sākotnēji šķiet.
**
Šogad pieaudzis vilku uzbrukumu skaits mājlopiem.

07:00

Ziņas

07:04

Laika ziņas

07:06

Labrīt

Valsts prezidents: Karš Ukrainā pusgada laikā pilnībā pārmainījis pasauli, īpaši Eiropu

Pusgada laikā kopš Krievijas atklātā iebrukuma Ukrainā Latvijas tauta ir kļuvusi patriotiskāka, nacionālāka un gatavāka aizsargāt savu valsti. Tagad mēs labāk apzināmies savas brīvības cenu, intervijā Latvijas Radio sacīja Valsts prezidents Egils Levits. Viņš uzsvēra, ka Ukrainas kara zīmē aizvadītie seši mēneši ir pilnībā pārmainījuši visu pasauli, it sevišķi Eiropu.

Vada:

Uģis Lībietis
Jānis Ramāns

Lasīt vairāk

07:30

Ziņas

07:33

Laika ziņas

07:39

Labrīt

Turpinoties Krievijas izvērstajam karam Ukrainā jau pus gadu turpina ciest arī Ukrainas ekonomika.
*
kādu ietekmi ir atstājis karš uz Latvijas ekonomiku?

Viesos:

Sauka Arnis
Rīgas ekonomikas augstskolas profesors

Vada:

Jānis Ramāns

08:00

Ziņas

08:04

Laika ziņas

08:06

Labrīt

Politisko partiju analīze - Saskaņa

Tuvojas Saeimas vēlēšanas. Turpmākajās nedēļās Latvijas Radio pievērsīsimies politisko partiju analīzei – ko tās šajā reizē piedāvā vēlētājiem, kā veicies ar iepriekšējo solījumu izpildi, kā arī analizējam partiju līderus. Mūžīgie opozicionāri, krievu valodas nostiprināšana un attieksme pret Krievijas iebrukumu Ukrainā. Kas jāzina par partiju "Saskaņa".

Vada:

Ģederts Ģelzis

Lasīt vairāk

08:30

Ziņas

08:33

Laika ziņas

08:39

Labrīt

Padomju pieminekļiem var būt daudz sarežģītāka vēsture, nekā sākotnēji šķiet

Šobrīd visā Latvijā sākta padomju un nacistisko režīmu slavinošo objektu demontāža un iznīcināšana. Cilvēki, kam rūp vēstures liecību saglabāšana, aicina lēmumu pieņēmējus tomēr ļoti uzmanīgi izvērtēt katru iznīcināšanai nolemto objektu, jo tas var izrādīties daudz sarežģītāks vēstures liecinieks, nekā sākotnēji šķiet.

Vada:

Baiba Kušķe

Lasīt vairāk

09:00

Ziņas

09:04

Laika ziņas

09:05

Kā labāk dzīvot

Par tīrām upēm! - Labāk dabai un labāk mums pašiem

Eiropā aizsākusies ļoti aktīva aizsprostu nojaukšanas kustība, lai atbrīvotu brīvi plūstošas upes. Arī Latvijā šis jautājums ir ļoti aktuāls. Kopā ar ekspertiem raidījumā Kā labāk dzīvot skaidrojam, kāpēc tas tiek darīts un kādi no tā būs ieguvumi dabai un mums pašiem.

Vada:

Elvis Jansons
Loreta Bērziņa

Lasīt vairāk

10:00

Ziņas

10:04

Laika ziņas

10:05

Zināmais nezināmajā

Aļģes - nenovērtēts un neizmantots resurss mūsu dabā

Makroaļģes jūras pludmalē cilvēkiem parasti liek saraukt degunu, taču biologi un ķīmiķi uzskata - aļģes ir neizmantots resurss mūsu dabā. Sākot ar kosmētiku un ārstniecību, beidzot ar lopbarību un iepakojumu - aļģes ir universāls augs, kuram ir plašs pielietojums.

Vada:

Sandra Kropa
Paula Gulbinska

Lasīt vairāk

10:57

Sociālais paziņojums

11:00

Ziņas

11:04

Laika ziņas

11:05

Kultūras rondo

Klajā nākusi grāmata "Iļģuciema stikls". Ieskatāmies tematiskajā izstādē
Kāda būs jaunā sezona uz Latvijas teātru skatuvēm? Vērtē teātra kritiķi

Klajā nākusi grāmata „Iļģuciema stikls. No Jākoba Beka Rīgas stikla fabrikas līdz Iļģuciema stikla fabrikai (1886-1960)”. Grāmata ir unikāls, līdz šim nebijis pētījums. Savukārt izstādē „Iļģuciema stikls” vienkopus pirms diviem gadiem bija skatāma Iļģuciemā ražotā stikla produkcija. Eksponētie 300 stikla izstrādājumi tapuši laika periodā no 19.gadsimta beigām līdz 1960.gadam. Turklāt izstādes apmeklētājiem bija iespēja iesaukties: "Man mājās arī tāds trauks, tāda vāze!", un to izstādes veidotāji dzirdot katru dienu.

Vada:

Ingvilda Strautmane
Santa Lauga

Lasīt vairāk

Dienas pārraides

12:05

Pusdiena

Trešdiena, 24. augusts pl. 12:00

Lasīt vairāk

12:30

Dzīves ritmi mūzikā

Britu dziedātāja no Velsas - Mērija Hopkina

Jau vairāk nekā 70 gadus simpātiskie Velsas korgiji pembroki ir Anglijas karalienes Elizabetes Otrās iemīļotākā suņu šķirne. Bet ne jau tikai ar to ir slavena šī Apvienotās Karalistes daļa. Valsts slavena ne tikai ar satriecošo vēsturi, bet arī ar savām mūzikas un dziedāšanas tradīcijām. Daudzi pasaulē slaveni populārās mūzikas izpildītāji - Toms Džonss, Šērlija Besija, Šeikin’ Stīvenss un Bonija Tailere par savu dzimteni sauc šo zemes stūrīti. Viņiem līdzās droši var minēt arī Mērijas Hopkinas vārdu.

Lasīt vairāk

13:00

Ziņas

13:04

Laika ziņas

13:05

Krustpunktā

Krustpunktā diskusija: kas notiek kokmateriālu tirgū?

Kas notiek kokmateriālu tirgū? Par šo tematu raidījumā Krustpunktā diskutējam ar Latvijas kokrūpniecības federācijas, kokmateriālu tirdzniecības uzņēmuma un koksnes produktu ražotāju pārstāvjiem.

 

Vada:

Aidis Tomsons
Evija Unāma

Lasīt vairāk

13:45

Krustpunktā

Brīvais mikrofons. 24. augusts

Vada:

Aidis Tomsons

Lasīt vairāk

14:00

Ziņas

14:03

Laika ziņas

14:05

Ģimenes studija

Par ģimeņu dzīvi un ikdienu ārpus pilsētām un reģionu centriem

Vai dzīve ārpus lielajām pilsētām ir turīgo ģimeņu privilēģija un kādiem pakalpojumiem būtu jābūt vieglāk pieejamiem ģimenēm, par to Ģimenes studijā diskutējam kopā ar vecākiem, kuru ikdiena rit ārpus pilsētām un reģionu centriem.

Vada:

Mairita Znotiņa
Ilze Zvaigzne

Lasīt vairāk

15:00

Ziņas

15:04

Laika ziņas

15:05

Divas puslodes

Karš Ukrainā jau pusgadu. Krievu pasaules ideologa meitas nāve. Ukrainas neatkarības diena

Krievijas sāktais karš Ukrainā plosās jau pusgadu. Ukrainas neatkarības diena. Šīs un citas ārvalstu aktualitātes pārrunājam kopā ar Latvijas Televīzijas žurnālistu Gintu Amoliņu un politologu Kārli Daukštu. Sazināmies arī ar Latvijas ārpolitikas institūta asociēto pētnieku Artūru Bikovu.

Vada:

Aidis Tomsons
Eduards Liniņš
Evija Unāma

Lasīt vairāk

16:00

Ziņas

16:04

Laika ziņas

16:05

Pēcpusdiena

Jauni dati par situāciju Latvijā dzimumu līdztiesības jomā
Ik dienu caur lietus notekām dabā nonāk tūkstošiem cigarešu izsmēķu

Sieviešu un vīriešu tiesībām ir jābūt vienlīdzīgām, uzskata pārliecinošs vairākums Latvijas iedzīvotāju – 93 %. Tomēr ne vienmēr darba un ikdienas dzīvē valda vienlīdzīga attieksme. Daļā sabiedrības, piemēram, joprojām ir nepamatoti aizspriedumi pret sievietēm-vadītājām, kas saistāmi arī ar diskrimināciju atalgojuma ziņā. Secināts organizācijas “Novatore” pētījumā jeb "Baltijas dzimumu līdztiesības barometrā 2022".

Vada:

Tālis Eipurs
Ilze Puncule-Aginta

Lasīt vairāk

16:30

Ziņas

16:33

Laika ziņas

16:34

Sporta ziņas

16:39

Pēcpusdiena

Kultūras afiša: Seno tekstu tulkotājs Ilmārs Zvirgzds radījis savu pirmo romānu. Par intelektuālo detektīvu dēvēto pasaules vērojumu "Reģistratūra".
Mediju apskats: apkopojusi Arta Skuja.
Šī diena vēsture: 1899. gada 24. augustā dzimis izcilākais argentīniešu rakstnieks un viens no dižākajiem visu laiku literātiem - Horhe Luiss Borhess (1899. - 1986). Vairāk stāsta Eduards Liniņš.

17:00

Ziņas

17:04

Laika ziņas

17:05

Pēcpusdiena

No 1. septembra Rīgā četrus autobusu maršrutus aizstās trolejbusi
Astoņās nominācijās apbalvotas labākās pērnā gada būves Latvijā

No 1. septembra Rīgā četrus autobusu maršrutus aizstās trolejbusi, informēja SIA "Rīgas satiksme".1.autobusa maršrutā "Centrāltirgus - Berģuciems" no septembra kursēs 31.trolejbuss, 5.autobusa maršrutā "Centrāltirgus - Mežciems", kursēs 35.trolejbuss, 14.autobusa maršrutā "Centrāltirgus - Mežciems" kursēs 34.trolejbuss, kā arī atgriezīsies 20.trolejbuss, kas kursēs maršrutā "Latvijas Universitāte - Televīzijas centrs".

Vada:

Tālis Eipurs

Lasīt vairāk

17:30

Ziņas

17:33

Laika ziņas

17:34

Sporta ziņas

17:39

Eiro fokusā

Ukrainas ekonomikas zaudējumi kara dēļ sasniedz 113 miljardus dolāru

Turpinoties Krievijas izvērstajam karam Ukrainā jau pusgadu turpina ciest arī Ukrainas ekonomika. Būtisks ir ne tikai militārs, bet arī finansiāls Rietumu atbalsts. Saskaņā ar institūta “Kijevas Ekonomikas skola” jaunākajiem datiem, tiešie Ukrainas ekonomikas zaudējumi kara dēļ jau sasniedz aptuveni 113,5 miljardus dolāru. Par spīti karadarbībai, uzņēmēji cenšas pielāgoties un pēdējo mēnešu laikā gan ar pašu resursiem, gan ārvalstu palīdzību, Ukrainas ekonomiskā situācija ir kļuvusi stabilāka, taču tā joprojām trausla un jārod veidi, kā nopelnīt, finansēt daudzās vajadzības un uzturēt ekonomikas mašīnu funkcionējošu.

Vada:

Rihards Plūme

Lasīt vairāk

17:44

Pēcpusdiena

Tādi esam: No 25. augusta Liepājas muzejā būs skatāma mākslinieces un scenogrāfes Agneses Kauperes darbu izstāde Ķenguru neredzēju. Tā ir pirmā mākslinieces personālizstāde Liepājā. Izstādē ir daudz zilās krāsas un ūdens, kas iedvesmojis autori reiz viesojoties Austrālijā, gan dzīvojot ikdienā Liepājā, kur pelde jūrā ir mākslinieces ikdienas rituāls. Klusās dabas tvertas arī Rīgā un visbeidzot, tuvojoties rudenim, izstādē būs redzams arī kas no sēņu pasaules. Ar autori pirms izstādes atklāšanas tikās Inga Ozola.
Mediju apskats: apkopojusi Arta Skuja.

Vakara pārraides

18:00

Ziņas

18:04

Laika ziņas

18:05

Dienas notikumu apskats

Trešdiena, 24. augusts pl. 18:00

Vada:

Pārsla Saktiņa

Lasīt vairāk

18:30

Brīvības bulvāris

Baltija Aukstā kara laikā un līdzības ar mūsdienu situāciju. Saruna ar Unu Bergmani.

Raidījumā Brīvības bulvāris saruna ar vēstures zinātņu doktori un Helsinku universitātes pētnieci Unu Bergmani par Baltijas jautājumu aukstā kara laikā un tā līdzībām ar mūsdienu starptautisko politiku, par vēstures mācībām, par 90. gadu vēstures pagriezienu un to, cik daudz lielvaru pasaules politiķu rīcībā nosaka nedrošība, improvizācija un pēdējā mirkļa lēmumi.

Vada:

Gints Grūbe

Lasīt vairāk

19:00

Ziņas

19:04

Laika ziņas

19:05

Monopols

Ārsts un pedagogs - LU Medicīnas fakultātes dekāns Valdis Folkmanis

Ko sēsi, to pļausi. Šis sakāmvārds labi iederas raksturojot šī vakara viesi Monopolā, kurš, būdams mediķis, cēloņus mūsu slimībām saskata jau bērnībā, - Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātes dekāns, profesors, Montesori speciālists, neirologs Valdis Folkmanis.

Vada:

Ingus Ulmanis
Marta Dobrovoļska

Lasīt vairāk

20:00

Ziņas

20:04

Laika ziņas

20:05

Kā labāk dzīvot

Par tīrām upēm! - Labāk dabai un labāk mums pašiem

Eiropā aizsākusies ļoti aktīva aizsprostu nojaukšanas kustība, lai atbrīvotu brīvi plūstošas upes. Arī Latvijā šis jautājums ir ļoti aktuāls. Kopā ar ekspertiem raidījumā Kā labāk dzīvot skaidrojam, kāpēc tas tiek darīts un kādi no tā būs ieguvumi dabai un mums pašiem.

Vada:

Elvis Jansons
Loreta Bērziņa

Lasīt vairāk

20:45

Labu nakti

Par Vinniju Pūku un viņa draugiem. 4. vakars. Kas garšo tīģerim

21:00

Ziņas vieglajā valodā

21:05

Krustpunktā

Krustpunktā diskusija: kas notiek kokmateriālu tirgū?

Kas notiek kokmateriālu tirgū? Par šo tematu raidījumā Krustpunktā diskutējam ar Latvijas kokrūpniecības federācijas, kokmateriālu tirdzniecības uzņēmuma un koksnes produktu ražotāju pārstāvjiem.

 

Vada:

Aidis Tomsons
Evija Unāma

Lasīt vairāk

22:00

Ziņas

22:04

Laika ziņas

22:05

Ielūdz Radioteātris

Vitauta Ļūdēna dzejas drāma "Rīga dimd". 2. daļa

Vitauta Ļūdēna vēsturiska dzejas drāma "Rīga dimd". 2. daļa. Lomās: Zane Jančevska, Vilis Daudziņš, Dainis Porgants, Aivars Bogdanovičs, Ints Burāns, Harijs Gerhards, Āris Rozentāls, Uldis Dumpis un citi. Režisors Imants Skrastiņš. Skaņu režisors Ungars Savickis. 2000. gada ieraksts.

Lasīt vairāk

22:47

Mūzika

23:00

Ziņas

23:04

Laika ziņas

23:05

Dienas notikumu apskats

23:30

Dzīves ritmi mūzikā

Britu dziedātāja no Velsas - Mērija Hopkina

Jau vairāk nekā 70 gadus simpātiskie Velsas korgiji pembroki ir Anglijas karalienes Elizabetes Otrās iemīļotākā suņu šķirne. Bet ne jau tikai ar to ir slavena šī Apvienotās Karalistes daļa. Valsts slavena ne tikai ar satriecošo vēsturi, bet arī ar savām mūzikas un dziedāšanas tradīcijām. Daudzi pasaulē slaveni populārās mūzikas izpildītāji - Toms Džonss, Šērlija Besija, Šeikin’ Stīvenss un Bonija Tailere par savu dzimteni sauc šo zemes stūrīti. Viņiem līdzās droši var minēt arī Mērijas Hopkinas vārdu.

Lasīt vairāk

Nakts pārraides

00:59

Mūzika

02:58

Mūzika

04:58

Mūzika

00:00

Nakts ziņas

00:04

Laika ziņas

00:05

Nakts programmas pieteikums

00:06

Kultūras rondo

Klajā nākusi grāmata "Iļģuciema stikls". Ieskatāmies tematiskajā izstādē
Kāda būs jaunā sezona uz Latvijas teātru skatuvēm? Vērtē teātra kritiķi

Klajā nākusi grāmata „Iļģuciema stikls. No Jākoba Beka Rīgas stikla fabrikas līdz Iļģuciema stikla fabrikai (1886-1960)”. Grāmata ir unikāls, līdz šim nebijis pētījums. Savukārt izstādē „Iļģuciema stikls” vienkopus pirms diviem gadiem bija skatāma Iļģuciemā ražotā stikla produkcija. Eksponētie 300 stikla izstrādājumi tapuši laika periodā no 19.gadsimta beigām līdz 1960.gadam. Turklāt izstādes apmeklētājiem bija iespēja iesaukties: "Man mājās arī tāds trauks, tāda vāze!", un to izstādes veidotāji dzirdot katru dienu.

Vada:

Ingvilda Strautmane
Santa Lauga

Lasīt vairāk

01:00

Nakts ziņas

01:04

Laika ziņas

01:05

Dienas notikumu apskats

02:00

Nakts ziņas

02:04

Laika ziņas

02:05

Monopols

Ārsts un pedagogs - LU Medicīnas fakultātes dekāns Valdis Folkmanis

Ko sēsi, to pļausi. Šis sakāmvārds labi iederas raksturojot šī vakara viesi Monopolā, kurš, būdams mediķis, cēloņus mūsu slimībām saskata jau bērnībā, - Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātes dekāns, profesors, Montesori speciālists, neirologs Valdis Folkmanis.

Vada:

Ingus Ulmanis
Marta Dobrovoļska

Lasīt vairāk

03:00

Nakts ziņas

03:04

Laika ziņas

03:05

Divas puslodes

Karš Ukrainā jau pusgadu. Krievu pasaules ideologa meitas nāve. Ukrainas neatkarības diena

Krievijas sāktais karš Ukrainā plosās jau pusgadu. Ukrainas neatkarības diena. Šīs un citas ārvalstu aktualitātes pārrunājam kopā ar Latvijas Televīzijas žurnālistu Gintu Amoliņu un politologu Kārli Daukštu. Sazināmies arī ar Latvijas ārpolitikas institūta asociēto pētnieku Artūru Bikovu.

Vada:

Aidis Tomsons
Eduards Liniņš
Evija Unāma

Lasīt vairāk

04:00

Nakts ziņas

04:04

Laika ziņas

04:05

Ģimenes studija

Par ģimeņu dzīvi un ikdienu ārpus pilsētām un reģionu centriem

Vai dzīve ārpus lielajām pilsētām ir turīgo ģimeņu privilēģija un kādiem pakalpojumiem būtu jābūt vieglāk pieejamiem ģimenēm, par to Ģimenes studijā diskutējam kopā ar vecākiem, kuru ikdiena rit ārpus pilsētām un reģionu centriem.

Vada:

Mairita Znotiņa
Ilze Zvaigzne

Lasīt vairāk

05:00

Nakts ziņas

05:04

Laika ziņas

05:05

Zināmais nezināmajā

Aļģes - nenovērtēts un neizmantots resurss mūsu dabā

Makroaļģes jūras pludmalē cilvēkiem parasti liek saraukt degunu, taču biologi un ķīmiķi uzskata - aļģes ir neizmantots resurss mūsu dabā. Sākot ar kosmētiku un ārstniecību, beidzot ar lopbarību un iepakojumu - aļģes ir universāls augs, kuram ir plašs pielietojums.

Vada:

Sandra Kropa
Paula Gulbinska

Lasīt vairāk