Pirmdiena, 2024. gada 22. jūlijs

Vārda diena: Marija, Marika, Marina

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Preses relīzes

Latvijas Radio piedāvā unikālus LV100 veltītus raidījumus par mūsu valsts vērtībām

Aicinot labāk iepazīt savu zemi un atklāt līdz šim nezināmas vērtības, Latvijas Radio piedāvā jaunus Latvijas simtgadei veltītus raidījumus.

Šīs nedēļas vidū, 1.februārī, Latvijas Radio 2 sāk jaunu raidījumu ciklu „100-gades dziesmu krātuve”. Katru darba dienas rītu pēc plkst.10:30 radio studijā aicināsim visdažādāko jomu pārstāvjus, kuri pastāstīs par četrām dziesmām, kuras bijušas un ir nozīmīgas šo cilvēku dzīvē. Ar raidījuma palīdzību kopā veidosim apjomīgu latviešu dziesmu krātuvi, kurā katrai dziesmai ir īpaša nozīme kāda cilvēka dzīvē, līdz Latvijas simtgadei izveidojot unikālu emocionālu dziesmu stāstu arhīvu.

Pirmā raidījuma viesis, kurš 1.februārī ciemosies studijā pie Baibas Palkavnieces, būs Maestro Raimonds Pauls, bet 2.februārī gaidīsim ciemos šobrīd aktuālākā un populārākā hita „Debesis iekrita tevī” autoru Maratu Ogļezņevu no grupas „Musiqq”.

Savukārt Latvijas Radio 1 šajā nedēļas nogalē sāks skanēt divi jauni raidījumi. No 4.februāra katru sestdienu plkst.15:35 raidījumā „Cienījamie lasītāji. Etīdes par literatūru”  dzejnieks Toms Treibergs un rakstnieks Svens Kuzmins aicinās klausītājus līdzi jaunā intelektuālā sporta veidā. Reizi mēnesī viņi apmeklēs kādu no interesantākajām grāmatu krātuvēm Latvijā un to plauktos meklēs negaidītus, labi aizmirstus, grūti atrodamus vai vienkārši intriģējošus latviešu literatūras darbus. Pēc tam „Cienījamie lasītāji” kopā ar klausītājiem apspriedīs savus atradumus, lasīšanu, literatūru un citas cilvēcei nozīmīgas tēmas. Pirmajā mēnesī Svens un Toms ciemosies Ulmales bibliotēkā Pāvilostas novadā. 

Bet katra mēneša pēdējā svētdienā plkst.11:05 Latvijas Radio pirmajā kanālā klausieties jaunu raidījumu „Dzimtas saknes”, kurā apzināsim dažādu Latvijas dzimtu radu rakstus un samērosim dzimtas cilvēku personisko lielumu ar laiku, kurā viņi ir dzīvojuši, saglabājot stāju, atbildību un atstājot savas dzimtas nospiedumus Latvijas kultūrā un sabiedriskajā dzīvē. Pētīsim dzimtas cilvēku raksturu un domāšanas saspēli. Pirmajā raidījumā 5.februārī „Kultūras rondo” žurnāliste Ruta Rikše un programmas vadītājs Zigfrīds Muktupāvels interesēsies par Skulmju dzimtu,  kas ir aktīva kultūras un mākslas dzīves ietekmētāja vismaz trīs paaudzēs.