Ceturtdiena, 2024. gada 20. jūnijs

Vārda diena: Rasa, Rasma, Maira

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Preses relīzes

Dod Pieci pirmo reizi notiks Doma laukumā

Ceturtais labdarības maratons Dod Pieci, ko Latvijas Radio rīko sadarbībā ar Latvijas Televīziju un labdarības organizāciju Ziedot.lv, no 17.-23. decembrim pirmo reizi noritēs Doma laukumā. Arī šogad labdarības maratona laikā trīs dīdžeji Toms Grēviņš, Magnuss Eriņš un Aleksis Vilciņš vienu nedēļu dzīvos un strādās īpašā stikla studijā, atskaņojot klausītāju par ziedojumiem izvēlētās dziesmas Latvijas Radio 5 - Pieci.lv ēterā.

Jau ziņots, ka šogad Dod Pieci aktualizēs Latvijas bērnu namos valdošo situāciju un nepieciešamību dot bērnu namu bērniem iespēju augt pilnvērtīgās ģimenēs. Precīzs ziedojumu mērķis tiks izziņots tuvākajā laikā, taču jau tagad zināms, ka ziedošanas kārtība nemainās. Ziedot jebkurā paša izvēlētajā apmērā varēs gan ziedot.lv mājas lapā, gan Dod Pieci mājas lapā www.dodpieci.lv, kur no 4. decembra varēs pieteikt dziesmu par minimālo ziedojumu 5 eiro apmērā. No 17.-23. decembrim labdarības maratona norises laikā ziedot varēs arī stikla studijā, kas pirmo reizi atradīsies Doma laukumā, kur ik gadu šajā laikā norit arī tradicionālais Ziemassvētku tirdziņš.

Labdarības maratona Dod Pieci laikā stikla studiju apciemos vairāki desmiti Latvijā pazīstamu personību, kā arī ik dienu ar koncertu uzstāsies Latvijas populārākie mūziķi. Dod Pieci norisei 24 stundas diennaktī varēs sekot Latvijas Radio 5 - Pieci.lv ēterā, tiešsaistē www.dodpieci.lv un www.lsm.lv, kā arī Latvijas Televīzijas kanālos.

Dziesma par ziedojumu - lai salabotu bērnību

Šogad Dod Pieci aktualizēs nepieciešamību palīdzēt tiem bērniem, kuriem ir vajadzīga ģimene, tāpēc labdarības maratona oficiālais tēmturis ir #SalaboBērnību. Latvijā ik gadu vidēji 1500 bērnu dzīvo bērnu namos, bez vecākiem un bez ģimenes, ik dienu saskaroties ar tādām problēmām kā mīlestības trūkums, pamestība un vardarbība, un institūcijas nav spējušas šo situāciju labot vai mainīt jau gadiem. Pēdējo mēnešu laikā gan sabiedriskā medija projektā Sistēmas bērni, gan citos masu medijos spilgti izgaismotas problēmas, ar kurām saskaras bērnu namu audzēkņi, kuriem ir liegtas neskaitāmas laimīgai bērnībai un veiksmīgai nākotnei tik nepieciešamās lietas. Latvijas sabiedrībā ir pietiekami daudz cilvēku, kas bērnu namos nonākušajiem bērniem to varētu dot.

Par labdarības maratonu Dod Pieci

Labdarības maratons Dod Pieci ir daļa no starptautiska projekta Serious Request, kura ietvaros dažādās Eiropas valstīs ik gadu notiek vairāki labdarības maratoni. Pirmā Dod Pieci stikla studija darbojās 2004. gada pirmssvētku laikā Nīderlandes pilsētā Utrehtā.

Pirmajā labdarības maratonā Dod Pieci 2014. gada decembrī tika saziedoti 64 550 eiro, kas nodrošināja Ziemassvētku dāvanas vairāk nekā 5 tūkstošiem trūcīgo un vientuļo Latvijas sirmgalvju, savukārt 2015. gadā – 135 546 eiro, kas sniedza asistenta atbalstu vairāk nekā 50 ģimenēm, kurās aug bērni ar īpašām vajadzībām. 2016. gadā tika saziedota līdz šim lielākā summa Dod Pieci vēsturē – 190 910 eiro, kas nodrošinās iespēju sarīkot 21 nometni onkoloģiskajiem pacientiem un viņu tuviniekiem psihosociālā atbalsta saņemšanai.