Trešdiena, 2023. gada 1. februāris

Vārda diena: Indars, Indra, Brigita, Indris

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Preses relīzes

Latvijas Radio 18. novembrī raidīs daudzveidīgu svētku programmu

Tā kā šogad Latvijas valsts svētku laikā ir spēkā dažādi Covid-19 ierobežojumi un vairāki tradicionālie svētku pasākumi ir atcelti vai tiks rīkoti tikai tiešraižu formātā bez skatītāju klātbūtnes, iedzīvotāji īpaši aicināti sekot līdzi Latvijas Radio programmai, kas piedāvās klausītājiem dažādas tiešraides no svētku notikumiem, koncertiem un svinīgajām uzrunām, veicinot klātbūtnes sajūtu. Programmā būs arī īpašas pārraides, kas veltītas Latvijas valstij nozīmīgiem datumiem un izcilām personībām. Par godu valsts svētkiem šonedēļ debitē arī Latvijas Radio veidots “Patriotu podkāsts”.


Latvijas Radio 1 programmā saruna ar Valsts prezidentu 

Latvijas Radio 1 programmā 18. novembrī plkst. 9.00 tiešraide no Doma baznīcas, kur notiks Latvijas Republikas proklamēšanas 102. gadadienai veltīts ekumēniskais dievkalpojums. Plkst. 10.05 raidījumā „Kā labāk dzīvot” diskusijas temats - par kādu Latviju sapņojam. Plkst. 12.00 tiešraidē Saeimas 18.novembra svinīgā sēde. Plkst. 13.05 raidījuma „Krustpunktā” studijā būs Nacionālo bruņoto spēku komandieris, ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš, kurš parasti šajā dienā atradās 11.novembra krastmalā svinīgajā Nacionālo Bruņoto spēku parādē. Saruna ar Valsts prezidentu Egilu Levitu plkst.15.05 raidījumā „Nepārtrauktība. Latvijas ārlietu dienestam 100”. Plkst. 18.30, kopā ar Latvijas Radio 3 – Klasika, tiks pārraidīts svinīgais svētku koncerts no Valsts prezidenta pils un plkst. 19.40 Valsts prezidenta svētku uzruna. Plkst. 21.00, kā ierasts šajā svētku reizē, skanēs Latvijas valsts himna. 

Programmā „Labrīt” no 16. līdz 20. novembrim skanēs jauna rubrika par Triju Zvaigžņu ordeņa saņēmējiem, kuru veidos pieci portretstāsti. 18. novembrī „Labrīt” ēterā saruna ar Latvijas Nacionālā vēstures muzeja pētnieci Kristīni Ducmani par to, kā Triju Zvaigžņu ordenis atspoguļo sabiedriski svarīgus notikumus. 


Latvijas Radio 2 skanēs patriotiski koncerti un svētku mūzika 

18. novembrī, kā allaž, Latvijas Radio 2 muzikālo programmu papildinās patriotiskas melodijas. Plkst. 15.05  skanēs Radio 1. studijas koncerta ieraksts "Ar saknēm Latvijā", ko izpilda apvienība „Līvi un Buks” un plkst. 18.00 Latvijas dzimšanas dienai veltītais koncerts – tautasdziesmu programma "Dieva dēli, saules meitas”, ko izpilda dziedātāji Kristīne Kārkle-Kalniņa, Andris Ērglis, Anmary, Dainis Skutelis, Antra Stafecka un aktieris Rihards Lepers. Pēc koncerta plkst.19.40 Latvijas Valsts prezidenta Egila Levita uzrunaLatvijas Radio 3 – Klasika spožāko talantu koncerti 

Rīta pusē plkst. 10.08 tiks svinēta izcilā diriģenta Andra Nelsona dzimšanas diena, plkst. 11.10 Latvijas Radio 3 atgriezīsies šī gada Jūrmalas Festivāla atklāšanas koncertā Dzintaru koncertzālē, kur kopā ar Valsts kamerorķestri „Sinfonietta Rīga” un diriģentu Aināru Rubiķi uzstājās gan atzinību guvušie mākslinieki, gan uzlecošās zvaigznes – Kristīne Balanas, Aleksandrs Antoņenko, Reinis Zariņš, Andrejs Osokins, Sergejs Osokins, Raimonds Ozols, Laura Teivāne, Beāte Zviedre, Aigars Raumanis, Edgars Cīrulis, Mārtiņš Starostnieks.

Viens no centrālajiem dienas notikumiem Latvijas Radio 3 - Klasika būs svētku koncerts Valsts prezidenta pilī plkst. 18.30 (kopā ar Latvijas Radio 1). Tā noslēgumā plkst.19.40 varēs dzirdēt Valsts prezidenta uzrunu, bet pirms tam – krāsainu programmu, kurā muzicēs Jānis Aišpurs un Trio “Art-i-Shock”, Rīgas Doma zēnu koris un vokālā grupa “Insomnia”, “Jakob Noiman festival band”, Maksims Busels, Zigfrīds Muktupāvels, Raimonds Tiguls un citi.Īpaša programma mazākumtautību klausītājiem

Latvijas Radio 4 plkst.9.10 studijā veselības ministre Ilze Viņķele raidījumā „Vienkāršiem vārdiem”, saruna par sabiedrības veselību kā prioritāti, plkst.11.08 vēstures skolotāja Liene Ozoliņa sarunā „Es mācu mūsu valsts nākotni” raidījumā „ Aleksandra studija”. Diskusiju pārraidē „Atklātais jautājums” plkst. 12.10 ekonomikas veiksmes stāsti un plkst. 13.30 raidījuma „Sports šodien” tēma - Latvijas olimpieši, medaļu ieguvēji. Raidījums par kultūras norisēm un personībām „Skaņas. Domas. Tikšanās” plkst. 16.05 būs veltīts kultūras leģendām un Latvijas Nacionālajam vēstures muzejam. Plkst. 18.07 apsveikuma koncertā „Sveiks, LR4!” tikai Latvijas izpildītāju dziesmas. 

Saruna ar Valsts prezidentu Egilu Levitu 19. novembrī, plkst.12.10 raidījumā "Darbojošās personas". 


Jauniešu kanālā – tikai latviešu mūzika

Latvijas Radio 5 – Pieci.lv svētku dienā raidīs tikai latviešu mūziku, kā arī visa raidkanāla darbinieku izvēlētas īpašās dziesmas latviešu valodā kopā ar personīgiem stāstiem par to, kāpēc konkrētais skaņdarbs ir tik nozīmīgs. 


Sāk skanēt jauns podkāsts – „Patriotu podkāsts”

Šonedēļ debitē Latvijas Radio veidots “Patriotu podkāsts”. Tas ir pēdējo gadu gaitā tapis Latvijas Radio saturs, ko caurvij patriotisma gars. Tie ir stāsti par karavīriem un Triju Zvaigžņu ordeņa saņēmējiem, par Latvijai būtiskiem vēstures pieturpunktiem. Tās ir diskusijas par varonību un patriotismu, sarunas ar mūsu valsts priekšstāvjiem un mūsdienu varoņiem. Šī ir patriotisma trieciendeva sarkanbaltsarkanā krāsā.

“Patriotu podkāstu” iespējams klausīties "Spotify", "Apple Podcasts" un "Googgle Podcasts" lietotnēs. Lai klausītos sev ērtākajā veidā: https://podfollow.com/patriotu-podkasts/

 

Papildu informācija:

Daiga Konošonoka
Latvijas Radio 
Komunikācijas un multimediju daļas 
sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 28313163
E-pasts: daiga.konosonoka@latvijasradio.lv