Piektdiena, 2024. gada 21. jūnijs

Vārda diena: Monvīds, Egita, Emīls

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Preses relīzes

Latvijas Radio sarunu festivālā LAMPA aicina ierakstīt podkāstus un izzināt nepopulārus viedokļus

 

Latvijas Radio sarunu festivālā LAMPA Cēsīs 9. jūnijā kopā ar Latvijas Radio 5 – Pieci.lv ētera personībām Latvijas Radio teltī meklēs jaunus talantus podkāstu veidošanā, bet uz centrālās DOTS skatuves raidījuma “Krustpunktā” komanda spriedīs par to, kā ietekmēt politiskos procesus. Savukārt 10. jūnijā Latvijas Radio teltī notiks „Labi nogatavinātu viedokļu parāde”, kā laikā Latvijas Radio kanālu ētera personības kopā ar sabiedrībā zināmiem cilvēkiem izzinās visnepopulārākos viedokļus Latvijā.

Latvijas Radio brīvā mikrofona telts „Radiants” 9. jūnijā Cēsīs sarunu festivāla LAMPA apmeklētājus aicina uz eksperimentālo podkāstu ierakstu studiju. Piektdien, 9. jūnijā, no plkst. 15.00 līdz 21.00 ikvienam būs iespēja piepildīt sapni un ierakstīt podkāstu kopā ar profesionāļiem – Latvijas Radio 5 – Pieci.lv ētera personībām Tomu Grēviņu, Elīnu Baltskaru un Tomu Putniņu.

 

„Mēs katrs kādā sarunā esam nonākuši līdz punktam: “Klau, par šo varētu ierakstīt podkāstu!”. Idejas ir ne vien labas, bet pat izcilas, taču bieži vien cilvēkiem, kuri ar podkāstu ierakstīšanu neaizraujas ikdienā, nepietiek ne iemaņu, ne resursu to īstenošanai. Festivāla LAMPA ietvaros eksperimentālajā podkāstu studijā vēlamies atklāt ne vien jaunus talantus podkāstu veidošanā, bet arī jaunus podkāstu fromātus, kurus vērts attīstīt un parādīt plašākai auditorijai,” norāda Latvijas Radio 5 – Pieci.lv galvenā redaktore Laura Lauziniece.

 

9. jūnijā no plkst. 13.00 līdz 14.00 uz festivāla galvenās skatuves „Dots” notiks Latvijas Radio 1 raidījuma „Krustpunktā” tiešraides diskusija – „Paši ievēlējāt!”, kā laikā tiks meklēta atbilde uz jautājumu, kā sabiedrībai ietekmēt politiskos procesus. Diskusijā piedalīsies žurnāla „IR” komentētājs, žurnālists Pauls Raudseps, „Delfi.lv” galvenais redaktors Filips Lastovskis, LU profesors Juris Rozenvalds, kā arī žurnāla „SestDiena” galvenā redaktore Lauma Spridzāne. Diskusiju vadīs Latvijas Radio žurnālisti Māra Jansone un Aidis Tomsons.

Savukārt sestdien, 10. jūnijā, Latvijas Radio brīvā mikrofona teltī „Radiants” no plkst. 13.00 līdz 19.00 notiks „Nepopulāru viedokļu parāde”. Latvijas Radio ētera personības ar sabiedrībā zināmiem cilvēkiem un sarunu festivāla LAMPA apmeklētājiem atrādīs nepopulārākos viedokļus Latvijā – nopietnus un pavisam nenopietnus apgalvojumus, pārliecības, darbības, kuras citiem varētu šķist apšaubāmas, nepieņemamas, nesaprotamas vai dīvainas.

 

„Latvijas Radio atspoguļo dažādus viedokļus, arī tādus, kas kādam varētu šķist nepieņemami. Pētījumos par mediju darbu cilvēkiem prasa to vērtēt un jautā, vai viņi saturā redz viedokļus, kuri sakrīt vai tieši otrādi – nesakrīt ar viņu uzskatiem. Lielākoties Latvijas Radio šajā ziņā vērtē pozitīvi, tomēr ir daļa, kas tā neuzskata. Šis jautājums tiešām ir ļoti svarīgs – vai es redzu sevi, savu dzīvi mediju dienaskārtībā, popkultūras produktos, kultūrā. Vēl svarīgāks – vai es spēju sadzīvot ar citu atšķirīgajiem un man nepieņemamajiem viedokļiem. Latvijas Radio festivālā LAMPA rosinās par to domāt interesantā un skatītājus iesaistošā veidā,” stāsta Latvijas Radio Multimediju satura daļas galvenā redaktore Justīne Savitska.

Nepopulāros viedokļus par tādām tēmām kā sadzīve, kultūra, māksla, mūzika, politika, ekonomika u. c. iztirzās Latvijas Radio ētera personības – Rihards Blese, Artis Ozoliņš, Lota Ulmane, Lauris Zvejnieks, Kaspars Mauriņš, Anna Stroja un Orests Silabriedis, sarunājoties ar sabiedrībā zināmiem cilvēkiem – Kristianu Kareļinu, Kristīni Virsnīti, Aigaru Graubu, Māru Sleju, Rafaelu Ciekuru un Ūgu.

Plašāk par pasākumu iespējams uzzināt šeit: https://festivalslampa.lv/lv/programma/pasakumi/2183

Ieeja sarunu festivālā LAMPA ir bez maksas. Raidījuma „Krustpunktā” diskusijai varēs sekot līdzi arī tiešraidē sabiedrisko mediju portālā LSM.lv un Latvijas Radio Facebook kontā.

Par Latvijas Radio

Latvijas Radio ir lielākais programmu producents Latvijā. Latvijas Radio kanāli joprojām ir tirgus līderis un nedēļā sasniedz vairāk nekā 730 tūkstošus klausītāju jeb aptuveni 48% iedzīvotāju vecumā no 16 - 74 gadiem, liecina jaunākie Kantar auditorijas pētījuma dati par 2022. gada rudens un 2023. gada ziemas periodu. Latvijas Radio veido piecas programmas: Latvijas Radio 1 (trešais klausītākais kanāls Latvijā), Latvijas Radio 2 (visklausītākā radio stacija Latvijā), Latvijas Radio 3 – Klasika (vienīgais klasiskās mūzikas kanāls Latvijā), Latvijas Radio 4 – Doma laukums (kanāls mazākumtautību valodās), jauniešu multimediālā platforma Latvijas Radio 5 – Pieci.lv. Tāpat Latvijas Radio retranslē Latvijas Radio 6 – NABA. Latvijas Radio saturs pēc pieprasījuma pieejams arī podkāstu straumēšanas vietnēs un Latvijas Radio mobilajā lietotnē.

Par sarunu festivālu LAMPA

Sarunu festivāls LAMPA ir vide un impulss nemitīgai sevis pilnveidošanai mūžīgi mainīgajā pasaulē. Sarunu festivāls LAMPA ir liela mēroga iniciatīva, atvērta platforma, kuras saturu veido vairāk nekā 300 organizācijas un aktīvi indivīdi, kopīgiem spēkiem radot vietu, kur brīvā, nepiespiestā gaisotnē apmainīties ar viedokļiem, un cieņpilnā veidā diskutēt par sabiedrībā aktuālām tēmām. Ikvienam ir iespēja pieteikt un organizēt savu pasākumu LAMPĀ. Festivāla mājvieta ir Cēsu pils. Festivāla programma pieejama šeit: https://ej.uz/programmaLAMPA

 

Papildu informācijai:

Liene Pālēna

Latvijas Radio

Galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr.: 26104145

E-pasts: liene.palena@latvijasradio.lv