Pirmdiena, 2024. gada 17. jūnijs

Vārda diena: Artis, Artūrs

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Latvijas Radio logotips

Latvijas Radio pamata logotips sastāv no grafiskās zīmes un uzraksta “Latvijas Radio”. Simbols sastāv no sarkana kvadrāta un baltas līknes. Simbola elementi ir turpinājums līdzšinējiem Latvijas Radio logotipiem un uzsver Latvijas Radio vairāk nekā deviņdesmit gados uzkrāto mantojumu. Uzraksts “Latvijas Radio” tiek attēlots melnā krāsā. Pamata logotipa proporcijas un elementu savstarpējais izkārtojums ir rūpīgi definēts un to patvaļīga modificēšana nav pieļaujama.

Latvijas Radio grafiskā simbola forma ir turpinājums iepriekšējiem Latvijas Radio logotipiem, kas veidojuši zīmola vizuālo tēlu un atpazīstamību. Jaunais simbols ir sakārtots, vizuāli tīrāks un ļauj veidot vienotu vizuālo sistēmu ar pārējiem kanālu logotipiem.

Situācijās, kad nepieciešams izvietot logotipu uz krāsaina, tumša vai raiba fona, pieļaujama inversās vai monohromās versijas izmantošana. Mazos formātos (piemēram, sociālo tīklu ikonas) ir pieļaujams izmantot tikai simbolu, bez uzraksta “Latvijas Radio”.

 

Kanālu logotipi

Struktūra

Kanālu logotipi ir veidoti pēc vienotas sistēmas, vadoties no Latvijas Radio galvenā logotipa. Katra kanāla logotips sastāv no Latvijas Radio simbola un papildu kvadrāta, kurā ir ieverts attiecīgā kanāla numurs. Papildu kvadrāts vienlaicīgi komunicē arī kanāla identitātes krāsu.


Kanāla nosaukums

Latvijas Radio nosaukums, pēc nepieciešamības var tikt papildināts ar kanāla nosaukumu, kas tiek izmantots kanāla identitātes krāsā.

Kanāla sauklis

Logotipos tiek attēlots tikai Latvijas Radio un kanāla nosaukums. Kanāla sauklis vai citi papildinoši teksti var tikt iekļauti kopējā maketā kā atsevišķs elements, bet ne kā logotipa daļa.


Logotipa ikona

Situācijām, kad nepieciešams logotipu izmantot nelielā formātā, ir paredzēta kompaktā ikonas versija. Ikona sastāv no Latvijas Radio pamata logotipa un kanāla numura labajā apakšējā stūrī. Kanāla numurs tiek norādīts katra kanāla attiecīgajā identitātes krāsā.


Logotipu un fonu krāsas

Visi kanālu logotipi ir paredzēti lietošanai gan uz gaiša,  gan tumša, gan krāsaina fona. Katram no šiem gadījumiem ir skaidri definēts krāsu un savstarpejo attiecību lietojums.

Gadījumos, kad iespējama logotipa lietošana tikai vienā krāsā, tiek izmantota monohoromā versija. Tikai šādās situācijās fons zem cipara un pamata logotipa līkne ir caurspīdīgi.

 

Latvijas Radio 1

Pirmais kanāls ir Latvijas Radio pamats un nes kopējo Latvijas Radio zīmola sarkano krāsu.

 

Latvijas Radio 2 

Latvijas Radio 2 jau vairākus gadus ir populārākā valsts radiostacija. Kanāla logotipā tiek izmantots spoži dzeltens tonis.

 

Latvijas Radio 3 – Klasika

Kanāla logotipa izmantotas klasiskas, nemainīgas krāsas – melns un balts. Īpašos svētku gadījumos kā trešā krāsa var tikt izmantos zelta tonis. Papildus zīmola nosaukumam “Latvijas Radio” tiek izmantots uzraksts “Klasika”. Zelta tonis noteikti netiek izmantots ekrāna versijās.

 

Latvijas Radio 4 – Doma laukums

Ceturtā kanāla logotipa identitātes pamatkrāsa ir gaiši zils. Papildus zīmola nosaukumam “Latvijas Radio” tiek izmantots uzraksts “Doma laukums” rudzupuķu zilā tonī. Uzraksts var tikt izmantots gan latviešu, gan krievu valodā.

 

Latvijas Radio 5

Piektā kanāla pamata krāsa ir violeta. Papildus zīmola nosaukumam “Latvijas Radio” tiek izmantots uzraksts “Pieci.lv”, kas norāda uz kanāla daudzpusīgo un interaktīvo būtību. Pārejas posmā, var tikt izmantota gan standarta, gan alternatīvā versija ar logotipā iekļautu sākotnējo kanāla simbolu. Alternatīvā logotipa versija ir pieļaujama kā izņēmums tikai piektajam un sestajam kanālam, kuri kopējai Latvijas Radio ģimenei pievienojās jau ar savu atpazīstamu tēlu un raksturu.

 

Latvijas Radio 6 – Naba

Sestā kanāla logotipa identitātes pamatkrāsa ir gaiši pelēks. Papildus zīmola nosaukumam “Latvijas Radio” tiek izmantots uzraksts “Naba” rudzupuķu pelēkā tonī. Pārejas posmā, var tikt izmantota gan standarta, gan alternatīvā versija ar logotipā iekļautu sākotnējo kanāla simbolu – šķērēm. Alternatīvā logotipa versija ir pieļaujama kā izņēmums tikai piektajam un sestajam kanālam, kuri kopējai Latvijas Radio ģimenei pievienojās jau ar savu atpazīstamu tēlu un raksturu.

 

Ziņu dienesta logo

Ziņu dienests ir neatņemama Latvijas Radio un Latvijas Radio 1 kanāla sastāvdaļa, tādēļ šī zīmolzīme ir izvēlēta kopējā Latvijas Radio un Latvijas Radio 1 kanālā sarkanajā tonī. Papildus zīmola nosaukumam “Latvijas Radio” tiek izmantots uzraksts “Ziņu dienests” sarkanā, melnā vai monohromā krāsā.