Trešdiena, 2024. gada 24. jūlijs

Vārda diena: Krista, Kristiāna, Kristiāns, Kristīne, Kristīna

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Radio personības

Daiga Mazvērsīte par latviešu populāro mūziku interesējas, kopš sevi atceras. Jau uz tēva lenšu magnetafona 60. gadu beigās iepazītas un iemīlētas Zigfrīda Račiņa, Noras Bumbieres, Andreja Lihtenberga balsis, sekoja jūsma par Raimonda Paula džezroka ciklu ar Dainas Avotiņas vārdiem.

Mājas darbus Daiga pildīja, klausoties skaņuplates, kuru vidū bija arī Karela Gota ieraksti, drīz vien fonotēku papildināja rokmūzika – Pink Floyd un Queen, Abba un Smokie.

Mācoties mūzikas skolā, tolaik klavieru klasē, nebija citas domas, kā iet pa mūzikas ceļu, turklāt absolūtās dzirdes īpašniecei ļoti patika solfedžo un mūzikas literatūra. Pēc Rīgas 69. vidusskolas 8. klases beigšanas sekoja J. Mediņa Mūzikas vidusskolas mūzikas teorijas nodaļa un toreizējās konservatorijas muzikoloģijas fakultāte, kas ar maģistra grādu absolvēta 1989. gadā.

 Kopš 1987. gada Mazvērsīte sāka rakstīt tolaik vienīgajam populārās mūzikas norišu atspoguļotājam padomju presē, laikraksta „Padomju Jaunatne” Mūzikas klubam, kuru vēlāk pati arī vadīja.

Pašlaik vieglāk nosaukt preses izdevumus, kuros Daigas Mazvērsītes raksti nav publicēti, tie veltīti gan latviešu, gan citvalstu mūzikai, pēdējos gados vislielākā interese ir par vēsturiskajiem procesiem latviešu estrādē. Sarakstītas grāmatas par grupu Jumprava, komponistu Raimondu Paulu, operdziedātāju Jāni Zāberu, Latvijas radio bērnu vokālo ansambli Dzeguzīte, komponisti un pianisti Elgu Igenbergu.

Latvijas Radio Daiga Mazvērsīte strādā kopš 1991. gada, ir Latvijas Radio 2 „ pirmā iesaukuma” darbiniece, kuras hobijs ir darbs un darbs ir hobijs. 3 dēlu mamma, kurai liela aizraušanās ir dārzkopība, patīk arī gatavot ēst, diemžēl hobijiem maz laika, jo kā latviešu popmūzikas eksperte Mazvērsīte tiek aicināta gan rakstīt disku ievadus, gan izteikt viedokli, gan sēdēt dažādās žūrijās un vadīt koncertus.

Ēterā kopā ar jums esmu pirmdienu un trešdienu rītos, kā arī svētdienu vakaros raidījumā "Zelta graudi", sestdienu vakaros autorraidījumā "Nošu atslēga".

Jaunākie autora raidījumi

Autora ziņas