Ceturtdiena, 2024. gada 18. jūlijs

Vārda diena: Rozālija, Roze

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Jaunā Eiropas nākotne (The New Future of Europe”)

Lai raisītu sabiedrības izpratni par ES aktualitātēm, ilgtspējīgas ES nākotnes attīstību un Eiropas Parlamenta lomu tajā, kā arī veidotu diskusijas par sabiedrībai svarīgām vērtībām, īpaši saistībā ar pandēmijas krīzi un tās izraisīto seku atveseļošanās plānu, Latvijas Radio sadarbībā ar Eiropas Parlamentu īsteno mediju granta projektu “Jaunā Eiropas nākotne”.

Projektā laikā interesentiem tiek piedāvāts daudzveidīgs saturs gan radio ēterā, gan Latvijas Radio un citās digitālajās un multimediju platformās, īpašu fokusu vēršot uz jautājumiem, kas ir ES dienas kārtības pīlāri un ir īpaši aktuāli Latvijas iedzīvotājiem. Tāpat pastiprināta uzmanība ir pievērsta tām iedzīvotāju sociālajām grupām, kam nav pietiekošas iespējas iegūt uzticamu informāciju krievu valodā, vai ir nepieciešams papildu atbalsts, piem., jauniešiem.

 

  • Informatīvā rubrika “ES ziņas: Eiropas nākotni veidojam tagad” krievu valodā Latvijas Radio 4 programmā „Šodien 13:00”

Informācija par aktualitātēm Eiropas Savienībā un Eiropas Parlamentā lemtajiem jautājumiem, kas skar ikvienu Latvijas iedzīvotāju ikdienu. Galvenais tēmu loks: COVID krīzes seku pārvarēšana Eiropā, ES ekonomikas glābšana, ES Zaļā kursa īstenošana, ES tūrisma industrijas atjaunošana, migrantu krīze ES, „Brexit” seku mīkstināšana ES dalībvalstīs, Eiropas vērtību saglabāšana.

Lasi tēmu “Новости ЕС: будущее Европы создаем сейчас” ziņu portālā lsm.lv un klausies reportāžas LR4 mājaslapā

 

  • Tematiskais cikls «Kā ir dzīvot ES ārējā un iekšējā pierobežā?» Latvija Radio 1

Četri tiešraides izbraukuma diskusiju raidījumi programmā “Kā labāk dzīvot” par kaimiņvalstu attiecībām un cilvēku ikdienas dzīvi pierobežā: kādi ir ieguvumi un zaudējumi, lielākie izaicinājumi, infrastuktūra, pakalpojumu pieejamība, uzņēmējdarbība, konkurence u. c.

Klausies un skaties diskusijas LR1 mājaslapā raidījumā “Kā labāk dzīvot” plkst.9:00 – 10:00 18.jūnijā, 2.jūlijā, 27. augustā un 24. septembrī, un seko līdzi LR1 kontiem sociālajos tīklos.

 

  • «Diplomātiskās pusdienas» Latvijas Radio 1 katru nedēļu, otrdienās 12:30, ar atkārtojumiem 18:30 un 23:30

Raidījumos apskatītas gan ES dalībvalstis, gan citas valstis visā pasaulē, taču izvēlētie notikumi tiek apskatīti un diskutēti gan pasaules, gan Eiropas un Latvijas kontekstā, skaidrojot to ietekmi uz politiskajiem un ekonomiskajiem procesiem, kuri var skart ikvienu.

Klausies un lasi LR1 mājaslapā, klausies podkāstus un seko līdzi LR1 kontiem sociālajos tīklos.

 

  • «Divas puslodes» Latvijas Radio 1 katru nedēļu, trešdienās 15:06

“Divas puslodes” ir informatīvi analītisks raidījums par politiskajām aktualitātēm Eiropā un pasaulē, kurā kopā ar ekspertiem un ārpolitikas pārzinātājiem tiek apspriesti un analizēti nedēļas svarīgākie notikumi.

Klausies un lasi LR1 mājaslapā, klausies podkāstus un seko līdzi LR1 kontiem sociālajos tīklos.

Seko līdzi aktualitātēm Eiropas Savienībā un pasaulē sadaļā “Ārpolitika tuvplānā” – mājaslapā un sociālajos tīklos.

 

  • Informatīva rubrika «Eiropas krustceles. Vienoti daudzveidībā» Latvijas Radio 2

„Vienoti daudzveidībā” ir viens no ES simboliem, kas apvieno Eiropas iedzīvotājus, lai kopīgi rūpētos par mieru un labklājību, vienlaikus pieņemot atšķirīgo. Raidījumos uzmanība tiks pievērsta šobrīd visā pasaulē aktuālajam tematam – tolerance un citādā pieņemšana. 

Klausies un lasi LR2 mājaslapā.

 

  • Tematisks diskusiju cikls «Atgriešanās stāsti» Latvijas Radio 4

Raidījumu ciklā tiek apskatītas dažādu sabiedrības grupu un situāciju pieredzes stāsti Latvijā un citās Eiropas valstīs, sastopoties ar kardinālām izmaiņām dzīvē. Pandēmijas krīze šo pārmaiņu ceļu ir padarījusi vēl grūtāku. Kā dzīvot tālāk? Kāda būs nākotne? 

Klausies un lasi LR4 mājaslapā, klausies podkāstus un seko līdzi LR4 kontiem sociālajos tīklos.

 

  • Multimediju projekts jauniešiem «Kā ir būt» Latvijas Radio 5 – pieci.lv

Pieci.lv multimediālais projekts “kā ir būt” ir veltīts sarunām par pandēmijas laika ietekmi uz Eiropas jauniešu pieredzi. Pasaule, kas iepriekš viņu dzīves laikā strauji attīstījusies uz priekšu, pēkšņi tika apstādināta, tajā skaitā ierobežojot vārda brīvību un tiesības uz demokrātiju, mobilitāti un citas ierastās vērtības. Bez praktiskās palīdzības nepieciešams arī psihoemocionālais atbalsts. LR5 projekta uzdevums ir runāt par jauniešiem aktuālām tēmām un veidot izpratni par pasauli un tajā notiekošo caur pieredzes stāstiem, piedāvāt jauniešiem domāšanas virzienus, kas var kalpot par atbalstu, dzīvojot aizvien neparedzamākā pasaulē.

Klausies ŗaidījumus pieci.lv ēterā svētdienās 20:00-21:00, to atkārtojumus sestdienās no 12:00-13:00, ierakstus LR5 – pieci.lv mājaslapā un podkāstus populārākajās straumēšanas vietnēs, skaties video pieci.lv youtube kanālā un seko līdzi pieci.lv kontiem sociālajos tīklos.

 

Projekts tiek īstenots no 2021.gada 1.janvāra līdz 2022.gada 30 jūnijam.

 

Projektu līdzfinansē Eiropas Savienība, izmantojot Eiropas Parlamenta dotāciju programmu komunikācijas jomā. Eiropas Parlaments netika iesaistīts tā sagatavošanā, un jebkāda informācija vai viedokļi, kas pausti saistībā ar šo projektu, tam neuzliek nekādu atbildību vai saistības; par projektu ir atbildīgi tikai programmas autori, intervējamās personas, redaktori vai izplatītāji saskaņā ar piemērojamiem tiesību aktiem. Eiropas Parlaments arī neuzņemas atbildību par tiešu vai netiešu kaitējumu, kas var rasties, īstenojot šo projektu.